prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 avion
#336313
Pozdravljeni,
Ali ima kdo omenjeno uro? Ste zadovoljnji z njo?
Imam sedaj RS800CX, pa me zanima, če je smiselna nadgradnja? Ali so senzorji kompatiblini?
Glede na to, da ima GPS že notri, ali je sploh potreben senzor hitrosti za na kolo, saj lahko meri preko GPS-a?
Kaj pa glede aplikacije? Ali je združljiv s SportsTracker online storitvijo?
Na koliko časa pa je potrebno baterijo polniti?
 zazo
#336317
Živjo, ima jo oče. Pritožuje se predvsem nad polarjevo spletno aplikacijo.
Sama ura deluje kvalitetno, ekran je pregleden, meniji tudi. Meni je najbolj všeč funkcija hearth touch in pa tap s katerima nadomestiš pritiskanje tipk za poljuben ukaz. Namesto pritiska tipke potem samo približaš senzorju utripa, ali pa jo tapkneš z roko.

Senzorji wind žal niso kompatibilni, hitrost lahko meriš tudi samo prek gps.
Za določene nastavitve ure, sihnhronizacijo, koledar ipd. se uporablja https://flow.polar.com/. Od tu lahko ročno izvoziš gpx file in ga nato uvoziš v katerokoli drugo aplikacijo.
 Uheeec
#336327
Kompatibilen senzor je S3+, drugega ubistvu ne rabiš, saj je na mestu GPS, ki je izredno natančen in v trenutku preračuna hitrost, torej, ni nekega časovnega zamika.

Sam sem tudi preskočil iz RS800CX na V800 in mi je boljši zaradi sledečih zadev...
-gps najde v max 30sec, v povprečju že po 10sec
-odzivni gumbi, pritisneš-in funkcija deluje (imel sem težave z večkratnim pritiskanjem gumbov pri RS800cx,
-večji ekranček
-hitreje najde utrip, ni dolgega čakanja...pri 800tki sem včasih čakal tudi po več minut in zgubljal živce, včasih ga ni našel,
-zaradi GPS-a, ne potrebuješ senzorja S3, ki mi ga je včasih tudi iskal več minut, včasih ga ni našel
-če je ura čisto prazna, nekaj minut polnjenja in že si pripravljen na najmanj 15km teka...
-gps včasih ujame tudi že v stanovanju, medtem ko se pripravljam...
-kar mi je najbolj všeč: da ni potrebno imeti 100 dodatnih senzorjev za nabor podatkov

Ubistvu, sem bil z RS800cx izjemno zadovoljen, tole je pa samo še nadgradnja...ne vem, kaj bi si še lahko želel več...
Sicer pa, vsake oči imajo svojega malarja in vsak tekač ima svoje potrebe...
 avion
#336329
Hvala za uporabne informacije. Kaj pa primerjava z M400. M400 je skoraj polovico cenejša, funkcijsko pa ne najdem neke bistvene razlike. Kaj so bistvene razlike, z izjemo oblikovne zunanjosti. V800 je meni res bistveno lepša.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#336336
Senzor S3+ ni uporaben za V800. Mora biti bluetooth izvedba senzorja.
Razen vizualne razlike in razlike v parih funkcijah je glavna razlika med M400 ta, da ima V800 dosti kvalitetnejši GPS senzor in multisport uporabnost(triatlon).
Meni vedno najde lokacijo v manj kot 30''. Baterija mi zdrži skoraj celi teden, torej okoli 40-45 km .
 MatkoD
#336357
@StaraKost: Kaj pa aplikacija? Ker meni na predstavitvi Flow izgleda kot neka podpovprečna aplikacija za pametne telefone - v primerjavi z ProTrainerjem 5. Lahko malo več o tem?
 ogi
#336358
Kar se mene tice je senzor za kolo skoraj obvezen, ker stvar dela neprimerno lepse s senzorjem kot samo na podlagi GPS-a. Pa ne me narobe razumet, GPS pri v800 je hudo natancen, vendar za prikaz aktualne hitrosti ni ravno v rangu senzorja.
Drugace pa, ali se splaca ali ne. Cisto realno... najbrz ne. Je RS800CX premalo? Zelo zelo verjetno ne. Malo manj realno... ja sigurno da se splaca :) Dobis novo igraco in gres z vecjim veseljem ven :)
Tole so moji plusi/minusi po malce manj kot enem letu uporabe (prej sem imel s725x).
Plusi: nastavis si sporte, ki jih zelis in pri vsakem sportu tiste ekrane, kot si jih zelis s tako razporeditvijo kot pase tebi in ne kot je nekdo mislil, da bo pasalo tebi. Activity tracking in pa recovery status na katerega vpliva poleg treninga tudi activity. Normalen izgled za taksno uro, tako da jo lahko zares imas gor cel dan. Integriran (dober) GPS. Relativno dolgo trajanje baterije.... brez problema mi je zdrzala 8h smucanja z vklopljenim GPSom in senzorjem za pulz.
Minusi: Definitivno zanic aplikacija. Flow je v primerjavi s ProTrainerjem navaden srot. Poleg tega pa si se odvisen od Polarja, ki mu definitivno ne bo v interesu podpirati 20 let stare izdelke, ampak te bo s tem prisilil v nakup novega, ceprav bos ti se vedno cisto zadovoljen s starim (zares moj Sport Tester iz leta 1991 se cisto lepo dela in bi ga lahko brez tezav uporabljal... ampak tu smo pri tistem prej o novih igracah). Za povrhu pa vem prevec o networkingu in varnosti le-tega, da bi mi bile te oblacne storitve in sharanje mojih osebnih podatkov s celim svetom prav zelo vsec. S tem da so ti podatki se neprimerno bolj obcutljivi kot recimo nek FB status.
Pa kljub vsemu, meni je moj v800 super vsec :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#336362
Polar Flow je še vedno Beta verzija, kar pomeni, da se bo izboljševala. Tudi sedaj zadovoljuje vse osnovne potrebe, kljub temu, da sem zahteven uporabnik.
Ni pa nobene ovire, da si vsaki trening z enim klikom, preneseš v TCX, GPX ali CSV file in imaš vse treninge shranjene na svojem računalniku in v oblaku. Od tu si jih lahko preneseš v bilo katero aplikacijo za prikaz in obdelavo podatkov o treningih.
Normalno je, da je najboljše, če je vse na enem mestu. Kljub določenim pomanjkljivostmi mislim, da Polar Flow ni ovira za nakup.

Kot je že Ogi napisal. Za kolo je zaenkrat najboljša meritev hitrosti preko senzorja hitrosti na kolesu, ki nam kaže najbolj natančno in takojšnjo hitrost. Vsi GPS pa so malo v zaostanku in se nagla pospeševanja ali pojenjanja hitrosti ne vidijo natančno.
Uporabniški avatar
 jedrnat
#345273
Tudi sam sem dolgoletni uporabnik RS 800 CX (skupaj s GPS Polar GS ročnim-nadlahtnim senzorjem) in razmišljam o prehodu na V800, ker v zadnjem času ni bilo več mogoče posodabljati Polar Pro Trainer aplikacije za Windows. Dodaten razlog je bil strah, da bom nekeag dne ostal brez celotne statistike v aplikaciji Polar Pro Trainer. Te aplikacije Polar kot izgleda ne bo več razvijal, ker nas hočejo spraviti v Polar Flow.
Danes sem prebral kako je mogoče podatke iz Pro Trainerja prebesti v Flow:
http://updates.polar.com/2015/11/pro-tr ... olar-flow/
in sem se kar takoj odločil, da bom nabavil V800.

lp
 MatkoD
#345344
Na Flow-u delajo že - koliko - 3 leta?, pa še zmeraj brezveze, še zmeraj Beta. V800 je zunaj čez eno leto - in vezan na Beta program... Zadnjič sem dobil email, da je PPT 5 posodobljen, da lahko prenesem vse na Flow. In sem posodobil, prenesel na Flow - in videl kakšna revščina je to... To je hec za activity tracking in šminko, ne pa za resno delo. @StaraKost - ne vem, kako tebi zadostuje - meni v primerjavi z PPT5 deluje igračkasto... Ko odprem trening v PPT5 mi nekaj pokaže, v Flowu pa 5 balknov, ki kažejo %Max HR ???? Ja izgleda pa interfejs luštkano, v živih barvah... Je pa V800 lepa ura.

Aja, pa po updejtu PPT5 sem opazil, da ni več možno nastaviti faze treninga daljše od 59 minut. Sem ravno danes med tekom razmišljal, kje bom dobil novo RS 800-ko, ko bo ta, ki jo imam na roki, crknila...?

S Softwerjem imam pač težavo - Garminov TrainingCenter in Suuntov Movescount sta kič, pa še zmeraj boljša od Flowa.

Ostajam pri PPT 5. Čez ene 5 let bodo MOGOČE Flow spravili do neke primerljive kvalitete z PPT 5. Do takrat pa ste vsi uporabniki novih naprav, ki so vezane na uporabo Flow-a obsojeni na zelo nizko raven funkcionalnosti.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#345352
Strinjam se, da je bil PPT boljši in bolj primeren za "športno" uporabo. Ne strinjam pa se, da je Flow neuporaben oziroma, da ti ne pokaže dovolj podatkov o treningu. Preveč si navajen dela v PPT in iščeš enake rešitve tudi v FLOW-u. Koncept je drugačen. Da se razumemo Activity traker me ne zanima in skoraj, da ga ne gledam.
Gledam pa kaj se da dobiti o treningu oziroma spremljanju treningov. Ne najdem vsega kar bi si želel. Vseeno o vsakem treningu, ko ga izbereš v koledarju imaš dovolj podatkov, kot podatkov o vsakem posamičnem lapu ali poljubnem odseku trase, ki si ga izbereš zelo enostavno. Dovolj je da klikneš na željeni Lap v zavihku Laps ali pomakneš drsnike pod grafom na željeno pozicijo in dobiš skoraj vse kar potrebuješ. Tudi spremljanje zgodovine in analiza napredka omogoča vse osnovno kar potrebuješ.
Ni vse optimalno, ker zgubljajo veliko moči na stvari, ki športnike ne zanima. Na žalost, je tistih navadnih uporabnikov, ki imajo dovolj denarja, da kupujejo najdražje športne ure in jih uporabljajo za osnovni activity traking, nekajkrat več kot nas. Zato vršijo pritisk za funkcionalost, ki je namenjena sporočanju in povezavam z raznoraznimi napravami, hujšanju in tehnicami za spremljanje teže, ki muči večino. Na žalost smo tisti, ki potrebujemo aplikacijo za "športne" namene v manjšini. Če nam je ponujeno premalo nam ostane edino prenos podatkov v aplikacijo, ki je razvita samo za te namene. Na primer WKO+.
Garminova aplikacija mi se zdi še slabša od Flowa. Oziroma nič boljša.
Uporabniški avatar
 Thazz
#345377
Saj nisi vezan samo na aplikacijo od proizvajalca svoje ure. Lahko podatke prenseš tudi na druge strani. Pri Suunto-ju mi npr. avtomatsko lahko vse treninge prenese še na kup drugih strani (Strava, MapMyRun, TrainingPeaks, ...) Pri polarju vem da je povezava na Stravo, lako da še kam drugam.

Na Training Peaks in Stravi imaš za premium člane kar nekaj orodij za analizo.
 tekač18
#345408
Ali ima kdo težave z polnjenjem Polarja V800. Meni se namreč dogaja, ko ga z kablom priklopim na računalnik ga sploh ne zazna in potem moram 4-5 krat snet priključni kabel in ga potem zazna. Drugače ura deluje B.P.
 ogi
#345412
Imas to se prvi verzijo, tisto, ki na konektorju za polnjenje nima pokrovcka? Ce ja, potem se ti je ura "napihnila" (neko lepilo pri/v bateriji). Za zacetek imas taksne probleme kot jih imas ti, potem 4x ali 5x ne pomaga vec in stiskas ko malce blesav, da se ti vsaj sinhronizira in napolni, ker si pac 500km proc in nimas servisa v blizini, na koncu pa niti to ne vec. Ampak ni panike... Menjajo ali celo uro ali ohisje z elektroniko... Pri meni so menjali bolj kot ne vse, ostal mi je pascek in zgornji del ohisja. Narejeno v manj kot 24h brez problemov pri Urca d.o.o., ceprav sem kupil Polarja na Finskem.
 tekač18
#345420
Ogi hvala za odgovor. Ura ima pokrovček. Kupljena je bila julija v Hervisu. Sem pa videl, da ima M 400 drugačen način polnjenja, kot mobitel preko konektorja,kar je zelo enostavno. Razmišljam tudi kaj se bo zgodilo, če se mi gumijasti pokrovček utrga. Sedaj so kontakti vseeno zavarovani pred vlago, prahom in podobno nesnago.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA