prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 el cholo
#337311
Zivjo
pred kratkim sem zacel intenzivno tecti. Moji stari tekaski copati so ze precej obrabljeni, zato me zanima kam naj grem po nasvet kaksne cevlje naj izberem. Ker bodo to moji prvi cevlji, ki jih bom izbral, me zanima katera trgovina ima najboljse svetovalce. Ali naj grem v kaksno vecjo naprimer hervis ali intersport ali v kaksno manjso. Manjsih sicer ne poznam tako da bi bili Dobrodošli predlogi.
Lp in hvala za odgovore
 vlade
#337314
Pojdi tam kjer imajo največjo izbiro.
Dobrega svetovalca med trgovci boš težko našel. Vsi poznajo nekaj splošnih smernic, pri bolj strokovnem vprašanju se jim zatakne. Problem je tudi hitra rotacija prodajalcev.

Največ glede copat boš izvedel na tujih tekaških portalih. Analize, testiranja in še kaj.
Uporabniški avatar
 Miroslav
#337346
Tomas sport v BTC Ljubljana je dober naslov za klasične tekaške copate.
Za dobre trail copate pa Iglu sport v eni od njihovih prodajaln.
Drugače pa, če tečeš klasično na pete, izberi en bolj blaženih copat, tistih, ki v akciji pridejo 100 € in več.
Se izplača, zaradi nog. Eden boljših copatov je Asics Gel Kayano, če si ga lahko privoščiš. Tudi zdrži ogromno kilometrov. Preverjeno.
:wink:
 AnkaB
#337356
Predlagam, da obiščeš več prodajaln in veliko sprašuješ. Hitro se vidi, kateri prodajalec ima lastne izkušnje in ne razlaga samo naučenega.
S seboj je treba imeti svoje nogavice in copate temeljito obuti in preveriti.
Ker so "akcije" zelo pogoste, se vedno kje dobi par, ki je cenejši od osnovne cene.

In še vedno lahko zgrešiš, vsaj po mojih izkušnjah. Sicer uporabljam največ Mizuno (večinoma rider), a tu res ni pravila. Vsak ima svoje noge...
Ja, in tistih najbolj poceni res ne vzet.
Uporabniški avatar
 čara
#337358
Kayano je za pronatorje. Če si pa supinator, ti pa naredi več škode kot koristi. V takem primeru je bolje Nimbus 16 (na 21run je v akciji, pri nas je peklensko drag). Sicer meni odlično sede mizuno laser 2, ampak 2 številki večji kot sicer.
 el cholo
#337415
Hvala za vse nasvete, sem potem sel po vseh moznih trgovinah in dobil tudi ogromno informacij.
v bistvu sem ugotovil da so mi najbolj vsec mizuno, obcutek kot da jih nebi sploh imel na nogi. sicer sem lahek tekac in imam raje copate,ki so malo manj blazeni ter bolj pri tleh. Drugace pa res priporocam 21run.com, super stran, veliko izbire pa se bolj poceni je. :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA