prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 lojze
#342420
Zenith napisal/-a:Kot lastnik 225tke lahko pravim da je senzor za merjenje HR za moje pojme neuporaben. Je pa res, da si jaz ne maram na tesno zapenjat ure. Dostikrat med tekom ostane nekje v rangu 220bpm, se ustaviš in utripi se zmanjšajo na 215, 214.

Ure ne bi niti kupil, vendar ima stara 305tka slabo baterijo.

Problem je tudi z USB sinhronizacijo, kar je omenjeno na internetu.

Garmin 225 je oblikovno kar lep napredek glede na prejšne modele.


problem je mesto, kje nosiš optični senzor, z uro ne moreš izbrati drugega mesta kot na zapestju, to sem opazil, ker imam možnost premikati senzor, je pritrjen s paskom, dam ga na roko takoj za komolcem. Istočasna meritev z garmin pasom na uro in senzorjem na telefon, so pokazale identične vrednosti. Je pa med tekom bolj uporaben senzor, ker mi meritev s prsnim pasom po cca eni uri, predvsem, ko sem bil prepoten (sprememba prevodnosti) in tekom navzdol, kazala nenormalne visoke vrednosti in skoke srčnega utripa, S senzorjem imam sedaj graf dosti bolj realen, kot sem ga imel s prsnim trakom. Na senzor pot ne vpliva, saj ne meri s pomočjo prevodnosti temveč s skaniranjem žil.
Uporabniški avatar
 RoKo
#342421
Meni se pojavlja problem z bluetooth sinhronizacijo. :? Po forumih sem zasledil veliko negodovanja zaradi tega :( . Uro moram izklopiti in nato ponovno vklopiti, potem se z telefonom najdeta. Drugače pa vse dela tip top in natančno.
Uporabniški avatar
 lojze
#342426
bluetooth je večkrat problem pri vseh napravah, sicer se je pri meni pojavil izpad med tekom samo enkrat. Sedaj med tekom uporabljam ANT+ na uro FR305 in se še ni zgodilo, da bi bil izpad. (analiza grafa po teku).
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#342438
Žalostno je da Garmin in tudi večina ostalih izdajajo polizdelke kot po tekočem traku namesto, da bi vsako novo uro resnično spravili na nek dostojen nivo, preden jo dajo na trg. Koliko je sedaj f225 star? Verjetno nekaj mesecev in konec leta ga zamenja že nadgrajen model f235. Verjetno spet s kupom porodnih težav.
Uporabniški avatar
 RoKo
#342454
Ravnokar se mi je posodobilo. Bom videl kako bo šlo. Sem na forumih zasledil kar precej negodovanja glede te bluetooth povezave.
Nazadnje spremenil RoKo, dne 23 Okt 2015, 07:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 RoKo
#342464
A zdaj pa ja. :D Dela kot sem pričakoval od vsega začetka. Upam da je s tem zadeva zaključena.
 Zenith
#342473
Samo glej, da boš ugasnil bluetooth, dosedaj je to nekako delovalo avtomatično, danes zjutraj pa je čez noč baterija počepnila. V pol ure se je kapaciteta zmanjšala za 10%, v standbyu.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#342704
Kolikor jaz razumem tale članek, zgoraj navedene funkcije f225 ne bo dobil z nadgradnjo, ampak bodo te in še ostale funkcije dodatno na voljo pri novem modelu f235, ki bo konec leta nadomestil f225.

Here’s the list of what’s new on the FR230 & FR235, as compared to the FR220/FR225:

– Connect IQ support
– Bluetooth Smart notifications (i.e. texts, phone calls, e-mails, etc…)
– Addition of daily activity tracking (steps, sleep, calories, etc…)
– Addition of audio prompts (using phone, or phone + headphones)
– Music Control
– Finish Estimator functionality
– More customizable watch time alarms
– Larger display (44%)
– Up to four data fields per customized data page (was 3 in FR220/FR225)
– FR235: Optical HR sensor (was in FR225, but not FR220)
– FR235: Broadcasting of optical HR as ANT+ to other devices, i.e. an Edge device (FR225 will soon get update enabling this too)
– VO2 max Estimation
– Training Effect
– Recovery Advisor
– Race Predictor
– 1-second recording option (previously only Smart Recording)
– Heart Rate Zone Gauge (was on FR225, but not FR220)
– FR230: Increased battery life (claimed 16 hours with GPS-on, vs 8-10 before)
– FR235: Increased battery life (claimed 11 hours with GPS-on and optical HR on, vs 7-10 before)
– Back to start navigation
– New cycling-specific apps (previously no separate function)
– Addition of GLONASS
– Support for cycling sensors (speed/cadence)
– Addition of ANT+ sensor pool concept (multiple ANT+ sensors)
– Do not disturb mode
– Ability to charge while using
– Tempe Sensor connectivity

Skratka še en nateg, da izdajo nov model ure pol leta po f225, namesto da bi resnično dodelali obstoječi model.
 ntomaz
#343329
Zenith napisal/-a:Včeraj so na svetlo spustili nov firmware 2.50. Trenutno dela USB povezava brez problemov.

Pa je govora o Forerunner 225 ,da je firmware 2.50, ker men najde samo 2.40.

Drugače zadeva super dela.
Kar me moti je samo to, da mi noče zmeraj prenesti vadb. Je potrebno uro izklopit in ponovno prižgati.
Pa mogoče še to da nima funkcije za kolesarit. Ko si na strani https://connect.garmin.com/ narediš trening za kolo negre niti poslati na uro. Pač uporabiš na mesto kolesarjena tek in gre. ( sam ni to to :))

Če kdo ve za kakšno resitev povezljivosti in terningov za kolo bi prosil za pomoč.

lp! :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA