prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 MatjazV
#337903
Garmin je predstavil nov model športne ure za tekače - model FORERUNNER 225.
Gre za prvo Garminovo uro z GPS-om in merilnikom srčnega utripa na zapestju :clap: . Na barvnem grafičnem zaslonu si lahko hitro ogledamo območje srčnega utripa in število utripov na minuto. Vgrajeni sledilnik dejavnostim ves dan šteje korake in kalorije ter meri razdaljo.

Barvni prikazovalnik bo že med vadbo prikazoval območja SU in utripe/minuto: ogrevanje (sivo), lahkotno (modro), aerobno (zeleno), anaerobni prag (oranžno) ali najvišja obremenitev (rdeče). Vgrajeni GPS sprejemnik natančno meri pretečeno razdaljo in tempo (pace).
Forerunner 225 ima tudi vibracijska opozorila in vgrajeni senzor pospeškov za beleženje razdalje na tekalni napravi v prostoru. Vgrajena je še funkcija merilnika aktivnosti, ki spremlja našo aktivnost, kot sta merjenje korakov in porabo kalorij preko celega dne in celo spanje ponoči. Ura nas celo opomni, da se zganemo, ko smo predolgo mirovali.

Dobavljivo v začetku jeseni.

Več na povezavi: http://explore.garmin.com/sl-SI/forerunner/.

Slika

Slika

Lp, Matjaž
 Zoks
#337911
Lepo in prav, da je Garmin ponudil ta model 225. Uporabniki zapestnih ur so se večkrat spraševali , če obstaja kakšen model na tržišču brez prsnega pasu. Sam sem sicer malo skeptičen o natančnosti merjenja utripa na zapestju. S pasom srčnega utripa, ki poteka preko prsnice je signal utripa nedvomno močnejši in kot tak natančnejši kot na zapestju.
Uporabniški avatar
 slorunner
#337918
The Forerunner 225 will be available in black/red and will begin shipping in Q2. It will have a suggested retail price of $299.99.


Na garmin.com so to kar zaokrožil na 299,00€.

Pravijo, da zdrži 7 do 10 ur.
 ribic
#337922
Zapestni merilec srčnega utripa se sliši zanimivo. Čeprav, vprašanje kako bo ta led diodica natančna ko bo roka konkretno mokra, itd...

Sam sem bil v dilemi ko sem kupoval merilec krvnega tlaka in takrat sem po nasvetu zdravnikov pa tudi po pregledu ponudbe npr. Omrona, ugotovil, da je metoda merjenja srčnega utripa/tlaka na zapestju manj zanesljiva kot klasične stare metode meritev.

Vprašanje je tudi koliko natančna je meritev na zapestju v primeru ko si nekdo uro ne zategne dovolj/preveč. V glavnem jaz ostajam na klasiki preko prsnega koša...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#337937
Pa saj ni edina . Ure, ki merijo utrip na zapestju so že nekaj let na trgu.
Sigurno pa je, da je pas bolj natančna rešitev. Jaz na primer sploh ne čutim, da imam pas, zato bo ostal tudi naprej v uporabi.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#337991
Problem teh ur, ki uporabljajo trenutno tehnologijo za merjenje utripa na zapestju je, da so lahko na trenutke precej nezanesljive. Sploh, če niso vedno tesno ob zapestju in, če se pretirano znojimo v predelu, kjer uro nosimo. Velik problem je tudi pri spremembi tempa/hitrosti, ker se lahko zmedejo in natančnost precej pade. Pri trenutni tehnologiji so po natančnosti in zanesljivosti žal za top modeli srčnih pasov, kar potrjuje večina testov.
Uporabniški avatar
 mrzli
#339996
V Bigbangu jo dobiš takoj za 20 % , se pravi za 240 eur... Samo nek dokaz jim moraš prnest
da se boš udeležil LJ maratona... Geslo za urejanje prijave, potrdilo o plačilu itd... Če se pa še sam nisi prijavil, pač prosiš enga prjatla, ki je to že storil in gre s tabo... saj verjetno vsi ne bodo kupili te ure... Trenutno je to najcenejša varianta... :)
Pol gresta pa še na pir... :toast:

Pa srečno pri nakupu ure... tudi jaz jo bom enkrat... :laola
Uporabniški avatar
 janika
#340122
Ali je to ura ki bi resila lahko dve tezavi prvo stiskanje prsnega kosa in drugo pretirano potenje pod modelom 110 ali 210 saj ima 225 pascek z luknjicami. Rabim konkreten odgovor saj se mi enkrat zaradi potenja razvile gljivice...lp Jan... :oops:
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#340149
Glede potenja ti ne znam odgovoriti. Je pa model 225 v bistvu rahla nadgradnja starega modela 220 z dodanim merilcem utripa na zapestju.

Kolikor pa berem po raznih forumih, ima ura precej težav s preciznim zaznavanjem srčnega utripa, če se prekomerno potiš in/ali, če si precej kosmat po roki. Težave so lahko tudi, če ura ni optimalno oprijeta okrog zapestja, kar je seveda razumljivo.

Tako, da to so vse dejavniki, ki jih je treba vzeti v račun ob morebitnem nakupu.

Tile senzorji na zapestju so vsekakor prihodnost, vendar je tehnologija še vedno relativno mlada in podjetja bodo v prihodnjem letu ali dveh sigurno ponudila nadgrajene in bolj zanesljive rešitve.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#340273
Ne razumem. Vse GPS ure so preveč odzivne. Pravzaprav kažejo spremembo tempa skoraj non-stop, tudi takrat, ko tečemo popolnoma enakomerno. Poglej na graf tempa.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA