prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 wpfaan
#337959
Pozdravljeni.

Sem pred nakupom ure ali zapestnice s katero si bi meril svojo aktivnost 24/7.
Po precej dolgem času (3 leta), ponovno pričenjam s tekom, rad bi imel vpogled v svoj napredek itd.

Kakšne so vaše izkušnje s pametnimi zapestnicami kot so garmin vivofit, polar loop ali fitbit surge? Bi bilo bolj smiselno kupiti nekaj boljšega, uro? Zanimiva mi je recimo Polar m400.

Pregledal in prebral sem vse mogoče in ne vem kaj vzeti, da se ne bi zafrknil oz. da mi ne bi bilo žal.

Hvala že v naprej za predloge.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#337987
Striktno za beleženje 24/7 aktivnosti so boljše zapestnice, ker so precej manjših dimenzij in manj moteče. Recimo prave športne ure je kar problem nositi 24/7 še posebno, če nisi bil navajen v preteklosti nositi ur nonstop. Precej ljudi sname uro recimo vsaj pred spanjem. Tudi v službi, če moraš biti v obleki, je prava športna ura lahko moteča. Če pa želiš beležiti splošno aktivnost in spanec, je seveda smiselno nositi uro 24/7. Moraš pa vedeti, da je ta tako opevana aktivnost v bistvu le štetje korakov in mirnosti spanca. Brez merilnika srčnega utripa so ti rezultati bolj tako tako. Bolj za vzpodbudo, bi rekel.

Ampak, če se misliš malo intenzivneje in redno ukvarjati s tekom, si verjetno moraš omisliti uro z GPSom, ki pa ga zapestnice seveda nimajo. Z GPSom pridobiš cel kup novih funkcionalnosti in možnosti analiziranje športnih aktivnosti. Seveda imajo novi modeli športnih ur, kot recimo Polar m400, ki si ga omenil, tudi funkcijo sledenja aktivnosti, zato imaš dve napravi v enem. Polar m400 spada tudi med manj masivne športne ure, vendar jo osebno vseeno uporabljam izključno za športne dejavnosti, ko končam jo pa snamem, ker me moti, sploh med spanjem. Beleženje korakov in spanca mi ni pomembno. :D

Opcija je lahko tudi zapestnica za 24/7 beleženje aktivnosti plus pametni telefon z GPSom izključno za tek. Imaš čuda aplikacij (recimo Sports Tracker je tak poznan in enostaven za uporabo), ki beležijo pot in ostale komponente, ki so pomembne za tek. Za še boljši učinek lahko dokupiš bluetooth pas za srčni utrip in ga spariš s telefonom. Slabost te kombinacije je pa seveda, da moraš imeti med tekom telefon v roki ali žepu in ni tako enostavno priročno, kot pogledati za statistiko na uri.

Predlagam, da greš v kakšno večjo športno trgovino tipa Intersport ali Hervis, kjer imajo več modelov na razpolago in v praksi preizkusiš, kaj ti bi mogoče bolj ustrezalo.
Uporabniški avatar
 husein
#338008
jorgamesh napisal/-a:Ampak, če se misliš malo intenzivneje in redno ukvarjati s tekom, si verjetno moraš omisliti uro z GPSom, ki pa ga zapestnice seveda nimajo.

To ni čisto res. Je že nekaj zapestnic z gps-om.
http://www.pcpro.co.uk/wearables/7089/a ... tbit-surge

Tudi merjenje srčnega utripa zapestnic na zapestju je zadovoljivo.

Sicer imam Polarja M400 in sem več kot zadovoljen. Ga pa uporabljam izključno za tek in kolesarjenje.
 wpfaan
#338019
Mika me m400 ali pa garmin vivo active ampak bom najverjetneje za začetek vzel kar zapestnico garmin vivofit 2 kot GPS pa uporabljal telefon.
 andrejmocnik
#338021
Jaz sem kupil Polar M400 in sem izredno zadovoljen z nakupom. Predvsem je uporabna za tiste, ki jih zanima vmesni čas med tekom ali ki spremljajo intervale
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#338033
husein napisal/-a:
jorgamesh napisal/-a:Ampak, če se misliš malo intenzivneje in redno ukvarjati s tekom, si verjetno moraš omisliti uro z GPSom, ki pa ga zapestnice seveda nimajo.

To ni čisto res. Je že nekaj zapestnic z gps-om.
http://www.pcpro.co.uk/wearables/7089/a ... tbit-surge

Tudi merjenje srčnega utripa zapestnic na zapestju je zadovoljivo.

Sicer imam Polarja M400 in sem več kot zadovoljen. Ga pa uporabljam izključno za tek in kolesarjenje.
Apple watch je ura in nima GPSa, Fitbit Surge je tudi ura in ima GPS. Microsoft band je pa res zapestnica z GPSom, vendar ima dokaj slabe recenzije plus dvomim, da je dobavljiva v Sloveniji.

Seveda je merjenje na zapestju zadovoljivo, vendar se glede zanesljivosti in natančnosti ne more primerjati s najnovejšimi modeli prsnih trakov. :wink:
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#338035
wpfaan napisal/-a:Mika me m400 ali pa garmin vivo active ampak bom najverjetneje za začetek vzel kar zapestnico garmin vivofit 2 kot GPS pa uporabljal telefon.

Med tema dvema se ti cenovno in uporabniško bolj splača vzet m400 (prej sprobaj v trgovini, če ti odgovarja velikost in oblika), ker ga z vrhunskim pasom za utrip vred dobiš že za 160 EUR in to v slovenskih trgovinah.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA