prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 mii
#338689
Odločil sem se, da bom začel teči. Težava je, da nimam nobene primerne obutve, zato potrebujem nasvet, priporočilo.

Kolikor sem bral, obstajajo supinatorji, pronatorji in tisti z normalnim lokom. Če pogledam mojo starejšo obutev, imam pri vseh najbolj obrabljena zunanja robova pri peti. Na tistem delu se mi najprej obrabi. Je to znak za supinacijo? Če ja, katere športne copate priporočate? Gledal sem Nike Pegasus 31, ki jih lahko dobim za 70€. So v redu?

Hvala za odgovore! :)
#338690
So in niso v redu. Probaj več parov in če ne boš gledal na ceno in barvo... V tistih, ki ti bodo od prve sedla dobro na nogo jih vzemi. Po možnosti cifro večje. Zakaj? Noga nam rada pri teku zateka in more biti prostor spredaj. Pa itak boš slej ko prej kak noht pobarval. Uživaj.
#338698
Kot supinator lahko uporabljaš nevtralno blažene copate. Prednji del naj bo čim bolj zavihan, medialni del pa naj bo čim bol mehak. Podplat naj bo fleksibilen in mehak.

Poskusi z brooks glycerin 12, saucony triumph ISO, adidas energy boost, skechers go run ride 4 .
#340128
Zdravo,

prosil bi za vašo pomoč pri izbiri šprintaric. Potreboval bi jih za šprinte do 200m, 1x-2x tedensko. Do sedaj sem izbiral med tema dvema modeloma:

http://store.nike.com/si/en_gb/pd/zoom-celar-5-track-spike/pid-1557762/pgid-10974242
http://www.prodirectrunning.com/products/Nike-Zoom-Superfly-R4-Mens-Shoes-White-Black-Volt-92160.aspx?

Pa se morda bolj nagibam k cenejši variianti, glede na to, da bodo to moje prve šprintarice.
Kaj vi predlagate (pa prosim zgolj Nike - mi najbolj sedejo njihovi modeli)?:)
#340136
Pozdravljeni,

zanimam se za nakup novih tekaških copat, saj so stare že lepo obrabljene. :D Sedaj sem imela oz. imam Nike Lunarglide 5. Na teden pretečem okoli 50 km in imam 60 kg. Katere čeveljce predlagate, glede na to, da se supinator?

Hvala za nasvete! :D
#340137
bekica napisal/-a:Pozdravljeni,

zanimam se za nakup novih tekaških copat, saj so stare že lepo obrabljene. :D Sedaj sem imela oz. imam Nike Lunarglide 5. Na teden pretečem okoli 50 km in imam 60 kg. Katere čeveljce predlagate, glede na to, da se supinator?


Supinator -> Vomero 10 -> Super zadovoljen!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA