prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 rider123
#344652
x-talon 212, super čevelj, ampak res malo blaženja in močno odsvetujem uporabu v gorah, saj dobesedno potrgaš čepe :wink:
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#344717
Charly01 napisal/-a:
jorgamesh napisal/-a:Uf, veliko si jih imel v obtoku. Koliko km ti je pa Trailroc 245 zdržal? Pa zanima me tudi, če je številka standardna, ali so krajši/daljši?


Koliko naredim s parom superg ne vem, ker ne vodim evidence in rotiram tudi po tri pare. Ko se mi zdijo zmahani ali če dobim žulj (pri novih ga ne, pri obrabljenih pa) gredo v odpis.

Probaj nekje katerikoli model od Inov8, da vidiš kakšna številka ti odgovarja. Pazi, ker so nekateri modeli različnih širin: precision ali standard.
Sam nosim superge ca. 1,5 cm daljše od dolžine stopala in tudi pri naročilih brez pomerjanja nimam problemov, se pa zgodi, da so mi včasih kakšne pretrde, sploh pri opetniku.

Sem šel sprobat par modelov in najbolj mi ugaja trailroc 245. Vrhunsko se priležejo na noge, zelo udobni in lahki. Žal so posledično precej "krhki". Mi lahko samo poveš, če ti je mrežica zdržala vsaj neko solidno obdobje. Glede na to, da praktično ni zaščite, razen čisto na konici, se bojim, da jih bom hitro predrl na kakšnih koreninah.
Uporabniški avatar
 Charly01
#344718
Točno pri tem modelu imam napisano opombo "strgale ob strani".

Model Trailroc 255 ima več zaščite:
Slika
Uporabniški avatar
 5r002
#344851
jorgamesh napisal/-a:
Charly01 napisal/-a:
jorgamesh napisal/-a:Uf, veliko si jih imel v obtoku. Koliko km ti je pa Trailroc 245 zdržal? Pa zanima me tudi, če je številka standardna, ali so krajši/daljši?


Koliko naredim s parom superg ne vem, ker ne vodim evidence in rotiram tudi po tri pare. Ko se mi zdijo zmahani ali če dobim žulj (pri novih ga ne, pri obrabljenih pa) gredo v odpis.

Probaj nekje katerikoli model od Inov8, da vidiš kakšna številka ti odgovarja. Pazi, ker so nekateri modeli različnih širin: precision ali standard.
Sam nosim superge ca. 1,5 cm daljše od dolžine stopala in tudi pri naročilih brez pomerjanja nimam problemov, se pa zgodi, da so mi včasih kakšne pretrde, sploh pri opetniku.

Sem šel sprobat par modelov in najbolj mi ugaja trailroc 245. Vrhunsko se priležejo na noge, zelo udobni in lahki. Žal so posledično precej "krhki". Mi lahko samo poveš, če ti je mrežica zdržala vsaj neko solidno obdobje. Glede na to, da praktično ni zaščite, razen čisto na konici, se bojim, da jih bom hitro predrl na kakšnih koreninah.

Tudi meni Trailroc 245 najbolj sede! Uporabljam jih 2 leti, trenutno imajo malo čez 2.000km.

Nekateri pravijo da so preveč minimalistični in da imajo premalo zaščite, ampak meni je ravno to všeč (poleg prožnosti podplata in nizki teži). 255 imajo že prevelik padec od pete proti prstom. Se jih je pa seveda treba navadit... sploh če nisi vajen lahkih "racer" copat.

Mrežica se mi je pri strani (med srednjim in sprednjim) delom strgala že na večih mestih, vendar je konstrukcija na tem mestu taka, da sta podplat in del za zavezovanje povezana z gummo oz drugim materialom, kar preprečuje nadaljno trganje mrežice. Luknje me, razen na terenu z drobnim peskom (ko pesek lahko skozi luknje zaide v čevelj) ne motijo.
Luknje so večinoma posledice hitrih spustov po kamniti istrski podlagi (Valamar trail, spust proti Crni punti).

Moje imajo trenutno že zelo malo profila, zato bodo kmalu primerne le še za suh teren in ravnino... bo treba nabavit nov par. :-)

Trenutna cena na http://www.startfitness.co.uk/ je dobrih 71eur, na netu pa najdeš še kodo za 10% popust. Je pa potrebno prišteti še poštnino...

P.S.: ob primerni tehniki teka copat še vedno nudi dovolj zaščite za kak daljši tek (100km+)
 mikha
#344879
Jaz sem z trailroc255 zelo zadovoljen. Z eno izjemo, da mi je sedaj na koncu zivljenske dobe copata - glede na profil - na levem cevlju konstrukcija okoli pete popustila. Noge ne stisne vec tako kot poprej, obcutek je slabsi, po teku se pojavijo tudi bolecine v predelu pete. Zame velik plus trailroc copat je odlicna zascita podplata pred kamni, rockplate oz. kakorkoli ze se temu rece.
Naslednji bo najverjetneje 245.
 Cedron
#344893
domen89 napisal/-a:Živjo, kakšne pa so kaj velikosti napram adidasu, asicsu?
Lp


Če si v dvomih (in tudi sicer) je najboljša izbira glede na dolžino v cm oz. JPN številka. Te so pri vseh znamkah približno primerljive.
lp
Uporabniški avatar
 Charly01
#344894
Cedron napisal/-a:Če si v dvomih (in tudi sicer) je najboljša izbira glede na dolžino v cm oz. JPN številka. Te so pri vseh znamkah približno primerljive.
lp


Dolžina vložka bi bila najbolj enostavna in logična oznaka za velikost obutve, ampak vedno je treba zadeve zakomplicirat. ;)
Uporabniški avatar
 5r002
#344913
Cedron napisal/-a:
domen89 napisal/-a:Živjo, kakšne pa so kaj velikosti napram adidasu, asicsu?
Lp


Če si v dvomih (in tudi sicer) je najboljša izbira glede na dolžino v cm oz. JPN številka. Te so pri vseh znamkah približno primerljive.
lp

Cedron napisal/-a:
domen89 napisal/-a:Živjo, kakšne pa so kaj velikosti napram adidasu, asicsu?
Lp


Če si v dvomih (in tudi sicer) je najboljša izbira glede na dolžino v cm oz. JPN številka. Te so pri vseh znamkah približno primerljive.
lp

Teoretično res. V praksi pa je (pri meni) JPN/CM številka pri Inovkah za 0,5 oz. za 1 št. manjša kot pri ostalih firmah...

Pred časom je na http://www.runningwarehouse.com obstajalo orodje, katerega je razvil http://shoefitr.com, namenjeno 3D primerjavi copat. Podjetje je lani kupil Amazon... http://community.runnersworld.com/topic ... d-shoefitr

Torej, na Amazonu lahko za nekatere copate že primerjamo, kako nam ustrezajo (na podlagi copata ki nam je ok)...

Primer: za Trailroc 245... pod ceno je na strani poleg napisa "Fit:" gumb "Find the right size" ki nam odpre okno v katerem izberemo naš star copat, št. starega copata... na podlagi podatkov nam pove kakšno št. Trailroc 245 naj kupimo in kako se bo v primerjavi s starim copatom podal na nogo (v katerem delu nam bo prevelik in v katerem delu premajhen).
http://www.amazon.com/Inov-8-Trailroc-2 ... ailroc+245
Uporabniški avatar
 čara
#344918
V primerjavi z asics...sem imela trail lahar 40.5 in so me tiščali, ko sam vrag, tudi bolj ozki so bili. x-talon 40.5 so mi pa normalno udobni. Imam kak cm prostora pred prsti, malo manj.
 domen89
#344920
Hvala, to sem rabil :)
Ker številke pri različnih znamkah lahko zelo nihajo.
Tudi pri adidasu se mi kanadia tr7 zdi nekoliko večji kot pri preteklih modelih ob enaki številki.
Lp
 mikha
#344936
Jaz menim, da je pri copatah olj kot EU stevilka natancnejsa UK. Jaz vedno pricnem z izbiro UK 11, ki zelo redko odstopa v 10.5, ce ima proizvajalec tudi polovicko. Medtem ko EU stevilke skacejo za UK 11 od 45 do 46.5.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA