prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 jazzZo
#345638
Zdravo,
katere Salomonke priporočate za tek po PST(do 10 km), sprehode po asvaltu, izlete, nabiranje gob :), nižje hribe...
Punca ima XA PRO 3D, zelo zadovoljna a v njih ne teče.
Hvala in LP!
 mikha
#345656
Zakaj prav Salomon? :?:
Omenjeni model je dober copat, marsikdo se je pritozil, da so razpadli, omenja se ponaredke, tudi v priznanih vele sportnih trgovinah.
Za omenjeno uporabo je pretiran model, xapro3d je fejst zasciten (prsti,) dokaj tezak in bi rekel, da copat za sredogorje. Lhk pa teces po PST, ne bo nic narobe.
Uporabniški avatar
 vencelj
#345658
Če mene vprašaš, rabiš dva modela, enega za urejene podlage (PST, asfalt) in enega za v naravo, predvsem nabiranje gob se po mojih izkušnjah lahko odvija po precej divjih, strmih, nedostopnih terenih, sploh če hočeš tja, kamor "normalni" ne gredo.
In še jaz ponovim vprašanje: Zakaj prav Salomon? :?:
Uporabniški avatar
 vencelj
#345677
Predvsem ti noben tekač ne more reči: kupi ta in ta model. Lahko ti samo pove, katerega nosi on in kako je zadovoljen z njim. Vsak tekač ima svoj način teka, svojo anatomijo stopala itd...in zato določen model nekomu ustreza, drugemu pa niti pod razno. Če ne bi bilo tako, bi vsaka firma izdelovala en univerzalni model za vse tekače... :mrgreen:
To boš moral ugotoviti sam, kot pravi Loni, pojdi v (dobro založeno) trgovino, kjer poleg tega tudi vedo, kaj prodajajo, preizkusi modele...pri nekaterih boš verjetno takoj spoznal, da to ni to, drugi ti bo morda dobro sedel s prve, zreduciraj izbiro in boš prišel do pravega. In še nekaj: ni nujno, da je najdražji. Itaq so sedaj stalno neke akcije in se da dobiti dobre copate za "normalen" denar.
Jaz imam ene salomonke, model speedcross 3

lp, vencelj
Uporabniški avatar
 čara
#345678
Bolje je imeti dva para. 1 za gozd in mehek teren in 1 za asflat in sprehod čez pst.
Meni je zelo škoda tistih čepkov, ki se noro hitro obrabijo na asflatu (speedcros in trenutno inov-8 xtalon 212).

Za hojo po hribih, posebno, če je kaj mokro, pa obujem pohodne čevlje, ki so za tek pretrdi.

Nekaj časa sem mislila, da za sprehode blaženje sploh ni važno, no, po poškodbi vezi, sem nabavila blažene superge še za sprehod. Je pa res, da jaz vsak dan veliko hodim. In spet, mi je škoda superg, ki jih imam za tek, uporabit za sprehod.

In res je, ko so superge 50% znižane je res neka OK cena.
 T-rex
#345680
Pozdravljeni.

Glede na to, da je govora o "terenskih" copatih - zanima me vaše mnenje (in se zavedam, da mi 100% odgovora ne morete dati). Navdušil sem se nad trail tekom, zdaj pa kupujem primerne copate. To, da "cestne" (Brooks Ghost) niso primerne sem ugotovil včeraj, ko sem jih na tekmi strgal. Zdaj pa se odločam med:
- Saucony Peregrine
- Brooks Cascadia
- Pearl Izumi Trail
Vsi so zelo pohvaljeni med trail preizkuševalci in tekači (tudi na testih na internetu). Zanima me katere bi si glede na vaše izkušnje vzeli vi (katere mi pašejo na nogo, bom šel preizkusit v trgovino). Superge rabim za "mešane" terene - blato, kamenje, trava (teren, kot je npr. Nanos). Za dež in sonce. Do zdaj sem uporabljal veliko različnih znamk, ampak bolj cestne variante, najbolj pa so mi odgovarjali tisti bolj blaženi in malce širši modeli.
Sem nevtralec, pristajam na peto in odtečem okrog 1500 km na leto.

Mogoče pa poznate še kakšne druge znamke ali modele, ki bi bili tudi primerni. Med trail tekači sem videl kar veliko Salomon Speedcross in La sportiva (Mutant in podobni), vendar mislim, da so kar mehke konice, ki se na trdih podlagah hitro obrabijo.

Hvala za vsako mnenje.
 mikha
#345682
Jaz bi dodal v preizkusnjo se Inov8. Meni je odlicno sedel trailroc model. Sedaj pa imam Icebug Zeal, ki je odlicen za mehak teren, po kamenju pa ga se nisem poskusil. Domnevam da si iz vipavskega konca, ko bo Tek na Sabotin, bo mozno prrizkusit Icebug copate. 27.02.
 T-rex
#345683
mikha napisal/-a:Jaz bi dodal v preizkusnjo se Inov8. Meni je odlicno sedel trailroc model. Sedaj pa imam Icebug Zeal, ki je odlicen za mehak teren, po kamenju pa ga se nisem poskusil. Domnevam da si iz vipavskega konca, ko bo Tek na Sabotin, bo mozno prrizkusit Icebug copate. 27.02.


Hvala za idejo, ga bom dodal na svoj seznam in preizkusil (kje pa ga prodajajo?). Nisem iz vipavskega konca še ne vem, če bom prišel na Sabotin. Se bom pa udeležil 8 ur Slivnice to soboto :wink:
 mikha
#345684
Icebug ima Amfibija, se dostikrat oglasijo na forumu, mislim da sem nazadnje videl moznost 4 dnevnega preizkusa copat pri njih. Imajo tudi Inov8, le tega dobis tudi v Iglusport.
Uporabniški avatar
 Loni
#345685
Ko govorimo o zgornjem (tekstilnem) delu superg za traile, sem uspela strgati vse po vrsti (Salomon, Icebug, Inov8, Adidas in Asics, trail modeli).
Tako da sem se zdaj našla v LaSportivi. In bodo naslednji ravno tako te znamke.
#345688
T-rex napisal/-a:Pozdravljeni.


Mogoče pa poznate še kakšne druge znamke ali modele, ki bi bili tudi primerni. Med trail tekači sem videl kar veliko Salomon Speedcross in La sportiva (Mutant in podobni), vendar mislim, da so kar mehke konice, ki se na trdih podlagah hitro obrabijo.

Hvala za vsako mnenje.
Za začetek Adidas Kanadia TR7. Daleč najboljše razmerje med ceno/kvaliteto. Dobiš za 50-60 EUR v večini trgovin, tudi slovenskih. Edino ozke ti bi znale biti. Pojdi probat. Sicer imajo širši sprednji del mnogi modeli Inov8 in Icebug trail copat.
Uporabniški avatar
 zz topka
#366065
Moram napisat.
Mi je moj kupu covate. Malo sem gledala, da bom noter v njem komfort.
Da je trail covat. In seveda akcija :D In sem dobila. To troje. Ostalo živ obup. :roll: :twisted:
In prvotna cena covata je bila 130,00. Ma, sam buh vej, zakej? 8) :shock: :evil: Zdej so znižani na 59,99.
V glavnem, covat Salomon XT WAPTA3. https://www.hervis.si/store/Obutev/Teka ... lsrc=aw.ds
Naj bi imel kontagrip... ma, ne napišejo, da najbrž samo doma v omari. In še tam jih je bolje fejst zahaklat, da ne zdrsnejo ven. :lol:
Po mokrem asfaltu grem kot da sem na drsalkah. Danes sem šla za piko na I še na Otliško okno z njimi in sem šla dva koraka gor, štiri nazaj. Ma, kar nejki...
Res, nobenega oprijema. Žive drsalke. Vsaj moje so take. Če drugim ne drsi, ma, kej so sam moje s kakšno posebno mažno namazali, al kej? :lol: :shock:
Čufer, rabim nove covate... da kej zagrabjo. Sej, že vem, kjere... :D :lol:
Tevi bojo pa sam še za h maši ( ma, sej ne hodim h maši 8) ) al pa h dohtarji... :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#366066
Tukaj sem se takoj spomnil na moje mizunke wave ibuki, ki naj bi bili lahki trail copati. So čisto OK, podplat dovolj grob (sicer ne tako kot pri "pravih" trail copatih, kjer je grobi profil viden že od strani in naredi copate zelo robustne), na mokrem pa ne primejo nič. Pravzaprav na mokrem asfaltu mogoče še malce bolje kot na mokrih skalah. Nevarno za ubit, dokler ne veš...če ni potem že prepozno.
To je sicer problem materiala, copate sedaj pač uporabljam za suhe razmere.
https://www.intersport.si/mizuno-wave-i ... ati-374270

LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA