prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 muc
#346100
Ojla, med današnjim tekom sem mal študiral, če obstaja kakšen program za pametni gsm ( ala Strava ) ampak, da si vtipkaš recimo neko določeno točko (Limbarska gora) in te vodi po brezpotjih...in ne kot recimo cestna navigacija?

Tnx... :)
Uporabniški avatar
 ZHAK
#346101
Po brezpotjih te vodita lastna intuicija in pa kompas. Če bi te po brezpotjih vodil GPS ali kaka druga tehnološka naprava, potem kmalu ne bi bilo več brezpotje. Kot primer, v planinskih vodnikih so tudi ture, ki so bile pred leti opisane kot brezpotje, danes pa to niso več, v planinskem jeziku bi se reklo neoznačena pot.
Nazadnje spremenil ZHAK, dne 06 Mar 2016, 13:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 tabonir
#346102
ZHAK napisal/-a:Po brezpotjih te vodita lastna intuicija in pa kompas. Če bi te po brezpotjih vodil GPS ali kaka druga tehnološka naprava, potem kmalu ne bi bilo več brezpotje. Kot primer, v planinskih vodnikih so tudi ture, ki so bile pred leti opisane kot brezpotje, danes pa to ni več, v planinskem jeziku bi se reklo neoznačena pot.


Dobro si to napisal!!
Uporabniški avatar
 ZHAK
#346104
Pa še nekaj; a ni čar brezpotja ravno v tem, da si izbereš svojo "pot"?
Uporabniški avatar
 muc
#346107
Oj, saj ni fora v tem, da bi rabil, da me vodi vsak meter po brezpotju ampak zgolj v tem,
da če si na nepoznanem terenu in bi rad preveril, če se nisi "izgubil" pač pogledaš na aplikacijo.
Nič bat, kar se tiče mojega teka in lastne intuicije... ;)

Caw A. :D
Uporabniški avatar
 ZHAK
#346108
Veš kako pravi moj prijatelj, kadar se "izgubimo"?
Nismo se izgubili, samo novo pot smo našli! :P
 MatkoD
#346128
Jaz si, predvsem pozimi (vse izgleda enako, slabša vidljivost), od točke A do točke B vmes naklikam še par točk, shranim v Ambita - in to je zame nekakšno >kontrolirano< brezpotje. Toliko, da smer držim pravo... S kompasom mi ni šlo tako dobro, še karte pa se mi ne da zraven jemat...
Uporabniški avatar
 muc
#346137
Ambit pride tudi še enkrat na vrsto, do takrat pa...še mal izgubljanja haha :wink:

Itak je pa vedno kaj novega na tržišču in se strinjam,
da je bolje imeti čim manj "tehnike" na sebi...na OFF! :D ...see ya
 spela*
#346138
muc napisal/-a:Ojla, med današnjim tekom sem mal študiral, če obstaja kakšen program za pametni gsm ( ala Strava ) ampak, da si vtipkaš recimo neko določeno točko (Limbarska gora) in te vodi po brezpotjih...in ne kot recimo cestna navigacija?

Tnx... :)


To smo imeli pri tabornikih. Karta in kompas se je reklo temu. :lol:
Uporabniški avatar
 Markolinux
#346143
Zdravo.

Jaz si večkrat na novih, zame še nepoznanih trekingih (predvsem v lastni režiji s psom) vzamem pametni telefon in na njem Oruxmaps. Zemljevida (enega imam iz pašnikov, enega pa sem naredil/ pobral iz Open street map-a) kombiniram med seboj (največkrat pa najraje uporabljam Openstreet). Ko planiram turo (predvsem daljše) si na gpsies naredim gpx track (za vsak slučaj) in grem .
Do sedaj še nisem imel težav (Ok. Razen včasih v gostem gozdu, pod drevesi.) Seveda pa se pri trekingih ne moreš samo na elektroniko zanašat. Tu sta še intuicija in kompas, ki sta ravno tako nepogrešljiva.
Pa še nekaj. To ni navigacija ala Garmin v avtomobilu (zavite levo, pojdite na kavo,....). Stvar je uporabna za tiste, ki znajo karte brat. Pokaže ti, kje si, kje je steza, pot, .... Meni to zadostuje.
Sicer pa keep exploring :D
Uporabniški avatar
 lojze
#346198
ko sem naložil mape na slovenia trails, se je začel sesuvati, našel sem dobro aplikacijo z kartami, ki jih preneseš na telefon, free lahko naložiš do 7 kart ter možnost navigacije tudi peš po stezah. poglej http://osmand.net/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA