prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 mojchka
#348439
Jaz sem imela najprej Asics Kayano in so bile super, sploh, ker imam spredaj širšo nogo.
Opustila sem jih zaradi tekstila (membrane, mrežice.. kaj pa vem, kako se reče), ki se je res hitro strgal.
Sedaj imam že druge Mizuno Wave Inspire in sem zelo zadovoljna z njimi, tudi te so zelo komot pri prstih.
A je tudi pri teh mrežica bolj švoh :)
Uporabniški avatar
 čara
#348451
Če si dejansko pretežek, potem malo več kolesa, hoje, plavanja, uredit prehrano, teka pa malo manj. Tek je dejansko precej obremenjujoči za telo, če si pretežek, če nimaš zadosti mišične mase. Poglej kake bolj blažene copate za začetek.
Uporabniški avatar
 GregaS
#348467
Ko smo ravno pri Asics Kayano, imam model 20 (danes je zunaj že 22?).
Po pretečenih kakih 60 km se mi strga notranja tkanina na opetniku - na copatih za znižanih 120 EUR (original cena 180) :shock:
Mi je šlo kar na jok - no malo duck tape-a (srebrn trak) in za hojo so dobri.

Težava je moja precej izbočena kost na peti, ki drgne v opetnik.
Ker sem pronator sledi nakup Brooks Ravena 5 (so sicer tudi za nevtralne tekače). Pretečem 1000 km, niti sledu o kakem trganju na opetniku. Zato pa luknja pri mazincu.
Zamenjam za Brooks Adrenaline 15. Novih 1000 km, opetnik kot nov, mazinec skoraj pogleda ven.
Torej je težava v širini noge - in težko je dobiti široke copate v sprednjem delu.

Vprašanje za pronatorje - ste našli kakšen copat za traile s širokim sprednjim delom in zadostno podporo za pronacijo? Ker kakor razumem so trail copati vsi "nevtralni".
Uporabniški avatar
 mojchka
#348468
Ista težava Asics-opetnik :)

Jaz sem sedaj kupila Asics Fuji Trabuco 4, so trail, so mi udobni pri prstih in imajo fajn oporo za pronatorje.
Upam, da bo tkanina zdržala :)
Prej sem imela Asics Trail Lahar in so mi zdržale še pa još :)

Izkoristim priložnost, da zelo pohvalim trgovino Mima Sport2 (Runner point) v Trstu, kjer je mož (ki je precej zakompliciran in zahteven kupec ;) kupoval trail copate. Dokler niso dobili takih, ki so mu super legle na noge, niso odnehali. IN tudi lep popust so dali na koncu.
Odlično strokovno osebje!
Uporabniški avatar
 čara
#348469
ohh ja široke noge naše predrage. :argue: No, vbistvu sem jezna na proizvajalce, ker ne uspejo pomisliti, da nas je pa kar nekaj, ki imamo dejansko ŠIROKA stopala in da se prstov ne da stlačit v klasične modele. In potem še na uvoznike, ki očitno tudi nimajo samih širokih nog. Jaz sem si obupno šelela Asics Nimbus-ampak to na mojo nogo ne gre, nikakor.

Ni blažen, je nevtralen. Xtalon212-ampak nujno poizkusi, ker bi znal bit za moško široko stopalo vseeno preozek. Mogoče pri Icebug najdeš kaj ali pa kaj pri Altri?
Al pa tele newton http://www.newtonrunning.com/men-boco-sol
Pa srečno!
 hagar
#368208
Da še tu izkoristim...

Kupujem nove tekaske copate.. Do sedaj ze par let tecem na brooks glycerin, od 12 do 16ke...pa bi mogoce malo zamenjal.

Tecem trikrat na teden razdalje od 10 do 14km, 3/4 makadam ostalo asfalt, pretezno po ravnem.

Brooks s katerimi tecem je namenjen nevtralnim pronatorjem pa me zanima kateri copat z dobrim blazenjem bi mi svetovali?

Izbiram med Asics gel kayano 27, mizuno wave sky neo, ipd... Mogoce tudi kaksne Onke...

Kakšen nasvet?
 vinkop
#368209
za zgoraj opisano lahko pride v poštev tudi hoka one one clifton 6 ali 7....ampak trenutno je malo problematicno kupovati tekaske copate, še posebno ce bi rad menjal firmo, ker je dobro, da jih fizicno testiras v prodajalni...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA