prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 gigo
#348075
Sem tik pred nakupom novih copatov za tek. Na znamko ne gledam kaj dosti, zato je edini pogoj pri nakupu , da so copati za supinacijo. Do zdaj sem jih vedno kupil na superge.net. Tokrat pa sem se odločil da grem v intersport. In glej, ko sem omenil prodajalcu, da rabim copat za supinacijo, mi je ta odrvnil da copati posebej za supinacijo ne obstajajo in da lahko vzamem take za "nevtralno " stopalo??? Zanima me če je to res, ker potem se izbira bistveno poveča. Hvala za odgovore.
 davidkopic
#348076
Večina tekačev je pronatorjev zato je tudi izbira teh čevljev toliko večja od čevljev za supinacijo, obstajajo pa. Če nisi izrazit supinator bo izbira nevtralnih čisto ok!
Tudi sam sem rahel supinator in po večini uporabljam nevtralne copate.
 MaliFric
#348371
Katere pa priporočate za težke tekače? Vem, da pri svojih 191cm nisem primeren za tekača, sploh ker imam kg okoli 90-100, drugače pa sem imel tudi že 120kg, so pa to vse kile, ki so prevelike za normalne tekače. Gledal sem za Nike Air Zoom Odyssey, ki se jih pri nas ne da kupiti. Torej pride v poštev samo naročilo po netu. Številko noge imam pa 13 oz. 48 2/3 po naše, kar me prisili v nakup po netu, saj so pri nas slabo založeni z velikimi številkami superg.
 Cedron
#348373
MaliFric napisal/-a:Katere pa priporočate za težke tekače? Vem, da pri svojih 191cm nisem primeren za tekača , sploh ker imam kg okoli 90-100, drugače pa sem imel tudi že 120kg, so pa to vse kile, ki so prevelike....


Kako/kje si pa to ugotovil?
lp
Uporabniški avatar
 čara
#348376
Težek tekač= oseba, ki je za svojo postavo pretežka, debela. Če si visok 190 cm, ni za pričakovati, da boš zdrav in vitalen pri 65kg :) Torej, če nisi debel in če imeš recimo ITM v zdravih mejah-teci kolikor te je volja, copate izberi take, ki ti ustrezajo glede na stopalo in način teka, teren.
Meni po poškodbi (že stara reč, ki je sanirana) precej pašejo malo bolj blaženi copati in mehek teren (gozd, makedam...). Poleg teka, pa je dobro narediti 1-2x na teden vaje za moč in ravnotežje in se vsest na kolo, da aktiviraš še druge mišice in poskrbiš za neko ravnovesje.
 FuriousSasoo
#348390
Torej, da si še jaz malo sposodim to temo, da se ne odpira nova. Tudi sam sem v fazi kupovanja novih tekaških copat. Ker sem v tekaških normah rookie, bi imel vprašanje glede te znamke in modela copat. http://www.superge.si/Mizuno/wave-inspi ... 29%28RO%29

Ker večinoma tečem, po gozdu, makedamu, travnikih, kdaj pa kdaj tudi kak odsek po asfaltu, toda primarno na podlagah, ki sem jih prej naštel, so te copati v redu za to?. Kot sem že prej omenil, sem rookie v teku, tako da bi rabil primeren copat za svojo izkušenost. Drugače sem pronator. Lahko mi tudi kateri drugi model, znamko predlagate, ker nimam nobenih preferenc, omejitev. Hvala vsem za pomoč že naprej. :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#348391
FuriousSasoo napisal/-a:Torej, da si še jaz malo sposodim to temo, da se ne odpira nova. Tudi sam sem v fazi kupovanja novih tekaških copat. Ker sem v tekaških normah rookie, bi imel vprašanje glede te znamke in modela copat. http://www.superge.si/Mizuno/wave-inspi ... 29%28RO%29

Ker večinoma tečem, po gozdu, makedamu, travnikih, kdaj pa kdaj tudi kak odsek po asfaltu, toda primarno na podlagah, ki sem jih prej naštel, so te copati v redu za to?. Kot sem že prej omenil, sem rookie v teku, tako da bi rabil primeren copat za svojo izkušenost. Drugače sem pronator. Lahko mi tudi kateri drugi model, znamko predlagate, ker nimam nobenih preferenc, omejitev. Hvala vsem za pomoč že naprej. :D


:arrow: Dobrodošel na :TF) in med tekači :!:
:arrow: O modelu, ki ga navajaš, ne morem soditi iz svoje izkušnje, ker ga nimam, po opisu modela in opisu, kje in kako tečeš, bi lahko sklepal, da je ustrezen. Si ga že imel na nogah :?: Preizkus z nekaj hoje/teka je obvezen, prvi občutek pa zelo pomemben :!: Mene še ni pustil na cedilu.
:arrow: Tale "rookie" je povsem nepotreben, za to obstaja lep slovenski izraz "novinec".

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 čara
#348392
Jaz imam za točno tak teren kot ga ti opisuješ Mizunke, s podobnim profilom. In še ene, z gtx membrano, salomon weeze. Ki imajo tudi malo bolj primeren podplat za mokro gozdnato pot. Če ni res mehko in hribovsko. Potem bo to OK.
Za samo hribovsko tekanje po samo mehkem terenu, pa meni osebno zelo paše xtalon 212, bil mi je Ok tudi speedcross.

tele xtalonke imam primarno sicer za agility na travi, ampak mi je pes šel med penzioniste :D
 FuriousSasoo
#348405
Hvala za odgovore in informacije. Vsekakor grem tekom tega tedna v trgovino in stestiram copate. Želel, sem dobiti samo povratne informacije, da vidim, če gledam v pravo smer pri izberi copat. :D

Hvala za dobrodošlico na forumu 8)
 MaliFric
#348414
Cedron napisal/-a:
MaliFric napisal/-a:Katere pa priporočate za težke tekače? Vem, da pri svojih 191cm nisem primeren za tekača , sploh ker imam kg okoli 90-100, drugače pa sem imel tudi že 120kg, so pa to vse kile, ki so prevelike....


Kako/kje si pa to ugotovil?
lp

Eh ja, želel sem reči glede na kg, ne pa glede cm, se opravičujem.
 MaliFric
#348415
čara napisal/-a:Težek tekač= oseba, ki je za svojo postavo pretežka, debela. Če si visok 190 cm, ni za pričakovati, da boš zdrav in vitalen pri 65kg :) Torej, če nisi debel in če imeš recimo ITM v zdravih mejah-teci kolikor te je volja, copate izberi take, ki ti ustrezajo glede na stopalo in način teka, teren.
Meni po poškodbi (že stara reč, ki je sanirana) precej pašejo malo bolj blaženi copati in mehek teren (gozd, makedam...). Poleg teka, pa je dobro narediti 1-2x na teden vaje za moč in ravnotežje in se vsest na kolo, da aktiviraš še druge mišice in poskrbiš za neko ravnovesje.

Saj to je problem, ker trenutno je ITM previsok...saj potem, ko bom shujšal na primerno težo ne bo tak problem najti primerne copate. Zdaj pri tem ITM (33) pa ne vem kaj vzeti, katere modele priporočaš?
 stari bor
#348416
Če ti ni žal nekaj evrov več ,poskusi ,kako ti na nogo paše Asicsov model Kayano.Je odlično blažen, ne premehak za težje tekače in dovolj stabilen tudi za kakšno gozdno pot.Jaz sem sicer ta model pred leti opustil,a zgolj zato,ker mi je bil preozek v predelu prstov,tako ,da mi je preskrbel celo kurje oko na mezincu.Sicer pa je izreden copat,in tudi jaz nisem ravno podhranjen.
 MaliFric
#348419
stari bor napisal/-a:Če ti ni žal nekaj evrov več ,poskusi ,kako ti na nogo paše Asicsov model Kayano.Je odlično blažen, ne premehak za težje tekače in dovolj stabilen tudi za kakšno gozdno pot.Jaz sem sicer ta model pred leti opustil,a zgolj zato,ker mi je bil preozek v predelu prstov,tako ,da mi je preskrbel celo kurje oko na mezincu.Sicer pa je izreden copat,in tudi jaz nisem ravno podhranjen.
Glede evrov ni tak problem, problem je samo zaradi številk (48 2/3) in ker imam dokaj široko nogo. Bom pogledal za tem modelom, upam da najdem številko in da sprobam superge. Hvala, stari bor.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA