prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Nejc1986
#356575
Pozdravljeni, kupujem svoje prve trail superge...

Sicer sem kolesar in imam namen teci cez zimo (za ohranjanje kondicije, zgolj umirjeno rekreativno, nekje max 8km, cca 6x na mesec).

Trasa nekaj v stilu golovec, orle, rasica... nič asfalta, precej makadama in precej blata-zemlje, verjetno tudi plundre oz.snega...

Za prehodno in poletno obdobje ze imam neke starejse acisc , ki mi zadoscajo (verjetno ker boljsih nisem probal), torej rabim predvsem nekaj za dezevno zimsko vreme( bolj v stilu ce me dez ujame oz.tik po dezju-luže. V dezju sigurno ne bom zacel s tekom:) ). Zdajsnje mi pač takoj premocijo.

Precej sem preprican, da se mi splaca vzeti goretex (popravite me ce se motim).

V ozji izbor sta prisla adidas kanadia in acisc gel sonoma3.

Vem, da je vsaka noga drugacna, vem pa tudi , da sem totalni laik kar se tice superg in bi bil hvalezen, ce mi kdo zaupa svoje izkusnje z omenjenima copatoma...

Seveda so dobrodosli tudi kaki drugi predlogi... nekje max 100eur.

Star sem 30let, 173cm, 67kg.

Hvala in lep pozdrav vsem.
 rio
#356576
Redno tečerm po golovcu, nekje 25 x na mesec ( ne glede na vreme). Spadam med ljudi, ki ne odšteje preveč denarja za superge (sem mnenja, da je bolj pomembno kako kot v čem tečeš). Imel sem oboje od naštetih, trenutno še vedno uporabljam asics. Oboji so zelo dobri, cena ni pretirana. 100 eur in da se jih dobit tudi v akciji za dvomestno številko eur. Za adidas bi morda omenil, da so malo višje kot asics in podplat se bolj obrablja na asfaltu. Recimo. v pol lea sem z njimi pretekel okol 1000km, od tega samo kake 100 km po asfaltu in podplata skoraj več ni. zdajšnje asics še nisem probal po snegu :)

lp
#356579
Če ti Adidas Kanadia dobro sedejo na nogo, ni boljših trail copat za ta denar.

GTX različica te bo sicer zaščitila pred mokro podlago, vendar vsak GTX copat bo popustil ob vstopu v lužo ali teku po plundri. Mene osebno to ne moti in imam raje običajne copate, da voda hitro odteče ven. Poleg tega seveda GTX copat slabše "diha", kar zna povzročiti nelagoden občutek ob toplejšem vremenu. Lahko si pa nabaviš Sealskinz nogavice, ki baje ne prepuščajo vode, vendar menda vseeno dajejo nekako neprijeten občutek na stopalu (nisem jih osebno preizkusil).

Za Kanadio poglej tudi v Sports direct. Namreč, že dvakrat sem jih tam pred časom kupil za smešen denar.
#356581
Probal oboje... acics mi bolje sedejo na noge, predvsem peta se mi zdi da je bolj objeta... tudi na tujih testih to omenjajo, nekateri pa pravijo, da jih celo prevec tisci visok zakljucek nad peto...

Adidas se mi zdijo skoraj prevec okorni, je pa res , da imajo bolj nazobcan podplat...

Acics kaj slabse grabijo zaradi bolj gladkega podplata?

Sicer je pa cena v intersportu z pika kartico 75eur za adidas in 70eur za acics.
#356582
Asicsov model ne poznam, vendar vidim po opisu, da je težak, okoren copat. Kanadia je zelo lahek copat v trail kategoriji, vendar ima precej togo blaženje in čutil boš kamenje pod sabo, kar je mnogim in tudi meni všeč. Ne maram trdih, debelih copat npr. v stilu večine Salamonovih modelov. Ker ima Asicsov model nižje čepe od Kanadie, bo čevelj seveda manj zagrabil na razmočenem terenu., kar je povsem logično. Po drugi strani bo manjša obraba na asfaltu in kompaktnem makadamu, če boš imel takšen teren na svojih poteh. Moraš se sam odločiti. Sicer pa imaš še polno drugih modelov trail copat. Lahko greš sprobat v Amfibijo v LJ, kjer imajo največjo izbiro trail modelov in nudijo tudi testno obdobje, če boš kaj našel zase. Cene imajo kar visoke, vendar te ne obvezuje, da tam potem tudi kupiš. (hint - cene istih modelov copat so v angleških online trgovinah tudi 50% cenejše).
#356583
jorgamesh napisal/-a:Če ti Adidas Kanadia dobro sedejo na nogo, ni boljših trail copat za ta denar...

Za Kanadio poglej tudi v Sports direct. Namreč, že dvakrat sem jih tam pred časom kupil za smešen denar.

Se strinjam z jorgameshem, jaz imam že tretje Kanadie, prvi model je bil 7, zdaj pa imam dva para 8 (en letnik 2016 in eden novejšo verzijo 2017). Prve sem kupil samo zato, ker so bile v akciji na netu za 45€, poskusil in bil povsem navdušen. Niso tako ulite kot Salomon Sense, imajo pa res izjemen oprijem na vsakem terenu. S Kanadio sem pretrogal cel kup trailov, kratkih in daljših (Corsa della Bora 57, 8 ur Slivnice, Rašica trail, pa Najnaj21) in se obnesejo tudi pri 50+ km terena. Asfalta ne vidijo dosti, je pa to zelo trpežen čevelj, čeprav imajo tako zanimivo konstrukcijo, da hitro kaj zataknš na zgornjem delu. Vse tri pare sem delno strgal že po dveh tekih. :-( Ampak ni bilo nič kritičnega, prvi par sem zgonil po 1200km, sedaj imam na ostalih dveh skupno 1300km... Ampak ker sem vse tri skupaj dobil za okrog 160€, se ne sekiram preveč. :wink:
Uporabljam tudi Inov8 Trail Talon, ki so najbolj udobne od vseh, vendar za teke, ki so daljši od dveh ur in na bolj grobem terenu premalo poskrbijo za podplat, v mokrem pa nimajo tako dobrega prijema. Imam tudi Hoka One One speed instinct, ampak so mi tako ozke, da sem na enem 5 urnem trailu z veliko spusta nabasal črn palec in jih imam od takrat samo še za hojo).

Kar se trgovin tiče, poleg sporst direct poglej tudi v sportshoes ali 21run. Imajo dovolj izbire in če naletiš ravno na viške, ki jih imajo v trgovinah, boš zelo ugodno prišel skozi.
#356585
Odlično se obnesejo. Seveda voda takoj prebije, ampak imajo precej dobro odvodnjavanje tako, da ne postanejo težke in prepojene z vodo. GTX model bo več vode odbil, vendar v lužah in plundri, bo copat hitro napojilo.
Ampak, če ti ne sedejo odlično na nogo, pojdi sprobat še druge znamke trail copat. Morajo ti biti udobne, sicer lahko pride do problemov...
#356587
Nejc1986 napisal/-a:Bossteb... kako pa se ti adidaske obnesejo na snegu,luze, plundra?

Hja, kot pravi jorgamesh, pride skozi takoj, ampak če te to ne moti preveč, ni nič narobe. Ker po drugi strani res precej hitro voda tudi gre ven. Po snegu sem letos začetek aprila prečil tele hribe z UPTja, itak je bil sneg do srede meč... Malo v čevelj, malo se ga je prijelo na pajkice. Ko sem se spustil nižje, tam v Davči in proti Zalem Logu, so bili pa čevlji skoraj suhi po pol urce teka. Pač vlažni štumfi, ampak po slabih 7 urah teka sem prepričan, da razen, če tečeš bos, ga ni copata, kjer noga ne bi bila vlažna (če ne drugače, od švica).
Sem pa prej, ko sem bil še pretežno cestni, uporabljal Asics Cumulus in sem jih imel tudi za vse trail odcepe na svojih tekih. Tako da, ko sem prvič kupil namenski copat za trail (Adidas Kanadia 7 TR), je bil občutno lažji in noro oprijemljiv.
#356589
Živijo, dobrodošel v svet trail teka :D

Imam skoraj 100 kg, 195cm in 50,5 velikost tekaških čevljev. Tako pri nas nikoli ne pomerim čevljev, ampak jih na podlagi JPN CM vedno naročim iz Sportshoes.com. Asics in Adidas sta eni redkih znamk, da izdelujeta trail copate nad 50 številko. Tako sem v zadnjh 3 letih večinoma tekel v teh dveh znamkah. Imel sem obe Kanadiji 7 in 8, od Asics pa sem imel Gel Sonoma 1. Od Kanadije mi je precej bolj ustrezala 7, bila je bolj široka v sprednjem delu, bolj trpežna, vezalke so mi delovale normalno, medtem ko sem jih na 8 ravno danes dokončno strgal(saj vezalke po prihodi skozi luknjo zadanejo ob nek plastičen del in ko zatisnem se plastika vreže v vezalke), po 3 mesecih uporabe. S sedmico sem naredil več kot 1000km, tudi na asfaltu so se čisto vredu obnesle. Na koncu so se mi naredile 3 luknje na sprednjem delu in sicer na točkah 9 12 3(če si predstavljaš stensko uro). Kot rečeno mi 8 ni tako všeč in očitno ne odgovarja mojim stopalom, tudi žulji se mi pojavljajo in različna kurja očesa ter neke podobne brazgotine (ni nujno da od teh copat ampak po moji oceni cca 70%) Osemko sem dal že popravljati čevljarju, ker imajo izredno tanko mrežico ob straneh in se v primeru "zapetja" ob vejo hitro strže. Danes sem na čevlju opazil še dve luknji na tejle tanki mrežici.
Gore-Tex membrane nisem nikoli uporbaljal, pa tečem v vseh pogojih tja do 150 km na mesec, predvsem po Polhograjsem hribovju. Sem mnenja da tja do 8 km ni problem, če imaš malo mokro v čevlju. Zeblo pa me tudi nikoli ni, tudi če sem gazil po snegu. Dokler si v gibanju mislim, da ne bi smelo biti problema. Na snegu se je drugače Kanadia 7 odlično obnesla.
Glede Asicsa in Sonome 1(ti gledaš 3) pa ti lahko povem, da je tudi zelo ok copat. Kupil sem ga pri nas v Interportu in sicer številko 49, pa se mi je po kakem mesecu lepo raztegnil. Je nekoliko bolj robusten ter nekoliko ožji v sprednjem delu. Na čevlju ni videti kakšnih posebnih znakov uporabe(cca 1500km), razen tega, da se mi začne po parih mesecih vedno popuščati podplat, tako da se mi odlepi na predelu, kjer podplat prekriva prste na nogah(na vseh Asics čevjih se mi zgodi podobno). Tako da sem potem nekaj časa lepil s sekundim lepilom, dokler nisem obupal in se sprijaznil s tem. Se pa nikoli ni razširilo na spodnji del, da bi se mi recimo lim začel popuščati odspodaj.
Upam da sem bil razumljiv ter ti nekoliko pomagal pri izbiri. Jaz bi si od vseh teh 3 copatov danes še enkrat kupil Kanadio 7. Če te še kaj zanima kar vprašaj.

Dobro izbiro copat in veliko km v njih ti želim. Lp
 ogi
#356599
Samo ena stvar... Adidas Kanadia je hudo hudo specificen copat. Cisto nekaj drugega, kot vecina ostalih Adidasovih modelov. Jaz ga uporabljam kot zimski "cevelj" za po mestu (GTX verzijo) ko je mokro ali snezeno, niti pod razno pa si ne znam predstavljati, da bi moral v tem teci. Medtem ko lahko brez problemov tecem v dobesedno kateremkoli Adidasovem copatu, mi ta niti pod razno ne sede na nogo. Pa ne da ne sede, ko ga dam gor se prav neudobno pocutim.
Tako da preden se odlocis zanj, ga vsaj poskusi. In to ne za 10sec da vidis ce je dovolj velik, ampak vsaj par minut po trgovini hodi.
#356602
Zame ni nobeden copat, ki ima več kot 8mm dropa med peto in prstnim delom dober. Vedno nakupujem torej v tej smeri. Res pa je, da takih copat ne dobiš ravno v vsaki trgovini.
#356607
Kupil sem acics. Od prvega momenta so mi lepo sedle na nogo, adisas nikakor.

Saj verjamem da je to stvar navade in sem kar malce presenečen glede na to, da so rewievi res super za adidas,ampak kot rečeno... Ne predstavljam si , da bi tekel v adidaskah , zelo okorne mi delujejo na nogi.

Skratka, zvečer jih sprobam, upam da bodo zadoščale mojim rekreativnim potrebam:)

Hvala vsem za nasvete,lep pozdrav.
#356609
Pretečem med 400 do 500 km mesečno, od tega cca polovico traila, oz. gorski tek. Ne Adidas, ne asicsov model mi ne ustreza, zlasti Adidasov je štorast, asicsov pa na asfaltu (ki se tudi zgodi vmes) drsi.
V zimskih razmerah za trail uporabljam scarpa neutron gtx in salomon speedcross 4 gtx (ki je neprimerno boljši od speedcross 3); za poletne razmere pa salomon speedcross 4 CS. Dober trail superg ima tudi trexta.
Superga kupujem preko spleta - največkrat pri 21RUN

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA