prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#358468
Lojze, hvala za informacijo o Locusmap.

Vidim, da omogoča praktično enake funkcije kot Oruxmaps.
Najbolj mi je všeč možnost, da v sami aplikaciji kreiraš GPS (GPX) sled poti, ki med "risanjem" sledi obstoječim potem. Super je tudi integracija z GPSIES.COM, saj lahko na tej strani shranjene sledi odpreš direktno v Locusmaps. Pa še offline zemljevide lahko shraniš (ne potrebuješ podatkovne povezave telefona med uporabo).

Skratka - prijateljem ne bi več svetoval Oruxmaps, ker instalacijske komplikacije ne odtehtajo morebitnih manjših prednosti (ni oglasov, barometrično merjenje višinskih metrov itd.).

ZZTopka, samo zate - poglej zemljevid:
https://www.openstreetmap.org/?mlat=45. ... 6/13.85038
To je ta tvoja ulica, a ne?
Skratka, nekdo (no v bistvu jaz :) ) jo je vnesel v zemljevide Open Street Maps. V Locumaps sicer še ni vidna, ker sinhronizacija zemljevidov traja nekaj dni.

Tukaj se pokaže prednost OSM pred Google maps, ko lahko uporabniki sami vnašamo ceste, steze, kraje, vrhove, vodne poti, cerkve...
Takole izgleda vmesnik "pobarvanke" za odrasle :lol: :

OSM_editGUI.JPG
OSM_editGUI.JPG (241.06 KiB) Pogledano 15905 krat

V tvojem konkretnem primeru je brezplačna satelitska slika, ki služi kot podlaga za risanje, žal prekrita z oblaki. Morda zato ulice nihče ni vnesel.

Tako bi lahko tudi ti v OSM vnesla tebi znane omenjene geografske značilnosti - sebi in nam ostalim v dobro. Če si pri volji se lahko enkrat po UTVV pripravljani turi oglasim v Velikih Žabljah in narediva en šnel kurs! :D
Nazadnje spremenil GregaS, dne 05 Feb 2018, 11:49, skupaj popravljeno 5 krat.
#358480
zz topka napisal/-a:Ojej, :oops:

A tvoj ni več...? Ne smem naglas, ker očitno ni za javnost. :--

GregaS, tvoj doprinos v mali tekaški svet Slovenije je neverjeten. Super informacije in čudovita navodila. Sam ustvarjam poti na Gpsies, pa potem včasih lovim, včasih se zgubljam. Sploh zadnje čase po vetrolomu je treba kakšen ovinek vzeti v zakup, ki te lahko ponese na neprehodne in prepradne kotičke. Tako da je treba prežvečiti, kar si odgrizneš in vzeti na znanje, da dokler niso satelitske slike ažurirane vsaj na 1 teden in vsaj v resoluciji 5 m s pravilnim višinskim profilom, se gremo z risanjem na pamet po izohipsah, bolj adventure kot trail tek. Ampak paše vseeno, ker sem do sedaj še zmeraj našel pot domov.

Grega, top! :clap:
#362226
Ola, zdej me mene nejki martra... sem šla po eni poti ... in ta pot -sled se na GPSies.com kar konča...ma, se ne konča...je prav lepa do vrha...
in kako naj zdej jast ( še boljše pa kdo drugi) vstavi to pot, na OSM, da bo vidna za vselej?
Slika
Zgornja je ---do tam k se sled konča...
Jast pa sem šla po poti čist lepo do vrha:
Slika
Dej, GregaS, ti to znaš... :shock: :D
Cel gpx: https://www.strava.com/activities/2091536218
#362244
Evo Valentina, vnešeno! :D

Čez nekaj dni bo sprememba opazna tudi na zemljevidih (Strava, OSM cycle/topo map itd.)

Capture.gif
Capture.gif (386.24 KiB) Pogledano 9271 krat

Vidim, da je v štirikotniku Škrbiči - Brje - V. Žablje - Čipnje v OSM zemljevidu še precej manjkajočih kolovozov oziroma poti (glede na tiste v Geopediji).

Nekdo bo moral biti priden in jih vnesti. Valentina, mogoče poznaš kakega domačina, ki dobro pozna lokalne razmere in si je pripravljen vzeti čas za to? :wink:
#362246
Ojej, najprej hvala, Grega. :D
Jast sem v teh krajih še tolk frišna kokoška, da se mi sanja ne, kdo bi to lahko naredil? :shock:
Jast že ne,...hehe, k se povsod zgubim :lol:

Mojčka, prav takoj bi šla,...sam, hudir je, k ne vem, kdaj bom skregana z mojim... :evil: ker, sam takrat lahk grem po svoje... drgač moram z njim pohajat.... :mrgreen: :lol:
#362247
Aja, ta pot, ki si jo zdej vrisal, bo najbrž kar fajn za koga, k bluzi po naših krajih,... ker prideš tik tak k Furlanom... Meni so eni povedali zanjo, vsaj približno, kje je, pole sem šla... najprej sem šla preveč naprej ( se vidi na gpx), pole sem se vrnila in rekla, da bo ta, najbrž... in je bla...
Haha, :lol: Grega, glej da ne vrišeš poti do parcele od zeliščarjev ( k se tudi vidi, k sem se vrnila nazaj) , ker tist je pa samo njihova pot... :lol: :lol: :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA