prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#358366
Večkrat sem od prijateljev dobil vprašanje, kako pripraviti GPS sled trase pohoda/teka/kolesarjenja in kako se nato navigirati po njej.

Svojo izkušnjo oz. navodila za načrtovanje poti s stranjo gpsies.com in Android aplikacijo Oruxmpas sem zato zapisal na enem mestu.

https://docs.google.com/document/d/1x4K9PniaCXgM8Yh3BR9K7QcO20c7qBf0hgt0j89Vt4Y/edit?usp=sharing

Morda še komu prav pride.
Nazadnje spremenil GregaS, dne 28 Okt 2019, 08:48, skupaj popravljeno 1 krat.
#358369
No, to je pa primer postopnega, preglednega in širšemu krogu ljudi razumljivega postopka. Sam sem, pred časom, porabil ogromno časa z iskanjem informacij glede najenostavnejše uporabe GPS tehnologije (in nisem edini); pri uporabi pa se velikokrat zatakne, saj so na spletu navodila pogosto pomanjkljiva, ker so nekaterim strokovnjakom določene stvari samoumevne, dovolj je pa že, da se spregleda kakšno kljukico.
Bravo Gregor!
#358376
Sem se že prjavla...in naložila pot iz mojga srčnega :D .
namreč... na zemljevidu (gpsies.com) ni vrisanga( črtkanga) ta zadnjega koščka vzpona ( pribl.200-300m) .
Ne vem sicer, zakaj je ni, te poti, saj sem jo jast že tolk obdelala in potlačla :lol: , da jo je gvišno videt iz vesolja....
No, zdej sem jast naložila ta moj gpx.
Se grem še mal učit... :roll: :D
#358381
Ma, vsak se na nejki navadi...

Prenos datotek na telefon pa sploh ni noben bav bav...
( to pišem tudi slučajno samo za tiste, k še morda ne znajo...al pa si mislijo, da tega pa res ne zmorejo narest, ker je cela znanost... :wink: )

Jast nardim čist na izi v treh potezah:
- bilo kjero datoteko gpx shranim na namizje
- priklopim mobitel na računalnik
- odprem notranji pomnilnik telefona -se prikažejo mape
- poiščem Download ( ki ga ima vsak že v telefonu) , okno mal pomanjšam oz. si premaknem, da imam na dlani tudi shranjen gpx iz namizja,... grem ponj, ga zagrabim z miško :lol: , primem in nesem v Download...
-je že v kučici :shock:
In pole si odpreš gpx na telefonu z bilo kjero aplikacijo, k odpira zemljevide
Ojej, zdej dobim cvek od kjerga ? :|
#358388
zz topka napisal/-a:Ma, vsak se na nejki navadi...

Prenos datotek na telefon pa sploh ni noben bav bav...
( to pišem tudi slučajno samo za tiste, k še morda ne znajo...al pa si mislijo, da tega pa res ne zmorejo narest, ker je cela znanost... :wink: )

Jast nardim čist na izi v treh potezah:
- bilo kjero datoteko gpx shranim na namizje
- priklopim mobitel na računalnik
- odprem notranji pomnilnik telefona -se prikažejo mape
- poiščem Download ( ki ga ima vsak že v telefonu) , okno mal pomanjšam oz. si premaknem, da imam na dlani tudi shranjen gpx iz namizja,... grem ponj, ga zagrabim z miško :lol: , primem in nesem v Download...
-je že v kučici :shock:
In pole si odpreš gpx na telefonu z bilo kjero aplikacijo, k odpira zemljevide
Ojej, zdej dobim cvek od kjerga ? :|

vidim da uporbljaš gpx, pa me zanima, če si že kdaj opazila, da zemljevi ne drži, konkretno sem se zadnjič med mostičjem in rižano nizvodno po levi strani na poti kar lovil,narisana je cca 100 m levo od poti .
#358394
zz topka napisal/-a:Ma, sej ne nucam dosti, ampak, kar sem do zdaj šla po gpx..., me je prav peljalo.... imam pa GPXViewer naloženna mobiti ...( to mi je pa Tinca :clap: predlagala... ker itak, da nisem mejla pojma, zakaj se gre uopšte... na začetku... no, zdej, rečmo, da vem en malček več.. ma ne dosti... :D )

poskušaj si naložiti locus map na telefon
http://www.locusmap.eu/
tri zemljevide imaš zastonj, ta program tudi podpira plačljive zemljevide planinske zveze. Je pa zemljevid Slovenije uporaben, vrisane so praktično vse pohodniške poti, celo slovenska planinska transverzala je označena.
#358412
lojze napisal/-a:poskušaj si naložiti locus map na telefon
http://www.locusmap.eu/
tri zemljevide imaš zastonj, ta program tudi podpira plačljive zemljevide planinske zveze. Je pa zemljevid Slovenije uporaben...

Sem si ga naložila. In je okej, bolj slikovit... sam, jast, k sem šla takoj počekirat, če je videt "mojo ulico", po kateri grem vsak dan na mojga... Bentiš... je ni ??? 8) :shock: :lol:
Tam, po sredini kvadrata, pri črki E od TapEtništva, tista ulica, manjka na Locusu....
:lol: Najbrž niso vaščani plačali komunalnega prispevka pr Locusu :lol:
Slika
Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA