prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 stena
#359013
Spoštovani,

po pregledu foruma razen nekaj reklam in splošnih omemb v določenih temah nisem zasledil nič pametnega.

Torej: zaradi vse več težav z raznimi bolečimi deli telesa sem se odločil, da telesu privoščim tudi kaj razvajanja. Malo brskam po trgu TENS aparatov, saj se mi zdijo možnosti, ki jih te mašince ponujajo in lahkotnost uporabe kot nalašč za lajšanje mojih težav.

Sedaj na trgu je precej nekih naprav. Sam se se zapičil na Beurerjev EM80 in pa Sport-Elec Multi Sport Pro.

Ima kdo izkušnje z uporabo katerega izmed teh ali kakršno koli drugo mnenje? Ali tovrstno mašinerijo uporabljate, katero, kakšne imate izkušnje? Je smiselno zapraviti kakšen evro več za zgoraj omenjeni mašini ali je vseeno, če nekaj denarja prišparam in kupim kakšno cenejšo in verjetno manj ponujajočo alternativo? Debata dobrodošla.

Hvala vsem. Bodite lepo!
 ogi
#359017
Odvisno kaksne imas tezave, ampak za dolocene stvari stvar definitivno dela. In to hudo dobro. Jaz imam Compex, ki je sicer nekaj drazji, ampak osebno bi priporocil da das nekaj vec denarja, ker za ta denar dobis kar nekaj vec. Ce se vzames izkljucno TENS je najbolj pomembna razlika med Compexom in poceni napravami ta, da ima Compex senzor, ki uravnava moc. Sploh pri poskodbah je to hudo pomembno, saj s preveliko mocjo lahko naredis vec skode kot koristi in zares so ustrezne moci za zdravljenje poskodb krepko nizje, kot bi si kdo mislil, sploh ce imas bolecinski prag nekaj visji.
 trac
#359018
Moje mnenje je, da je pred uporabo takih aparatov zaželjeno, da se pogovorimo z zdravnikom ali fizioterapevtom. Vsaj, da dobimo nasvet za pravilno uporabo in ali nam bo koristilo. Če je možno, da stvar pred nakupom tudi sprobamo. Meni je bila po poškodbi stopala svetovana/dana v uporabo magnetna blazina (Magus) in je bil rezultat zelo dober.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA