prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Kolenc
#360504
Zdravo,

sem rekel, da vprašam še profesionalce :), saj že dva dni raziskujem kakšno uro kupiti in sem šel danes v trgovine in moram reči, da mi po teži in izgledu najbolj ustrezata Suunto Ambit3 peak in Garmin Fenix 3 (brez HR). Pri teh urah me je predvsem pritegnila tudi vzdržljivost baterije in tudi dobre ocene delovanaj GPS in drugih stvari. Edina večja skrb je, da sta uri že precej stari in s tem bojazen po izgubi podpore pri softwaru.

Bi prosil za kakšne izkušnje iz prve roke glede teh dveh ur... Ker v osnovi mi je pomembno, da ura meri korake, je dobra za plavanje in tek v hrib. Sem probal tudi Fenix 5 in se jo v tujini dobi tudi že za dober denar, vendar je malce težja in tudi videz mi ni tako lep.

Hvala in lep pozdrav
#360506
Zdaj že 10 mesecev uporabljam Ambit3 Peak. Vrhunska ura, v vseh svojih tekih (okrog 120 v tem času) me je samo dvakrat malce zezala. Pa še to obakrat, ko je dalj časa nisem sinhroniziral z Movescountom (pa je GPS prve pol ure malo sled prirejal po svoje).
Nabavil sem jo z namenom, da me pospremi in usmerja skozi Ipertrail, kar se je izkazalo za odlično izbiro. Kar se tiče BATERIJE (si zasluži velike črke), zdaj po 10 mesecih uporabe mi zdrži kakih 18 ur. To je v nastavitvah za najboljšo natančnost (1 sekundni interval). Ker ima tudi enostaven dostop za polnjenje baterije s kablom od strani, jo lahko tudi med tekom polniš. Jaz sem si jo na Iperju priklopil za med dvema okrepčevalnicama za kakih 5 ur in jo napolnil, nato pa pustil powerbank in kabel na okrepčevalnici in z lahkoto prišel do konca še z več kot 30% (skupna dolžina 32 ur).
Višinomer je precej natančen, pač odvisen od vremena, ampak nekako imam po znanih višinskih kotah odstopa par metrov. GPS pa tudi zelo zanesljivo najde satelite.
Ne vem, kako si navajen na HR belt, jaz sem bil sprva navdušen, potem pa ugotovil, da ima tale Suuntov kar veliko težav. Nekaj časa sem uporabljal Wahoojevega (ki je tudi bluetooth in se zato poveže z Ambitom), zdaj pa že kake pol leta ne uporabljam pasu za merjenje utripa. Se mi zdi, da ker nisem ne profesionalec ne srčni bolnik, da so te dodatne statistike bolj kot ne obremenjujoče in time-consuming. Zato priporočam, če jo kje dobiš brez HR pasu in zato verjetno ceneje, če se odločiš zanjo, vzemi tako.

Kar se pa tiče tega, da je stara ura, pomeni to le, da je preizkušena in da ima software pošlihtan. Ker pri Suuntu se je v zadnjih letih začel pojavljati trend, da dajo ven sicer super ure, ampak preden dajo uporaben firmware brez hroščev pa traja vsaj eno leto: tako pri Spartanu kot je menda spet problem pri Suunto 9. Kar mirno si lahko privoščiš Ambit3 Peak.

Moje mnenje, Fenixa ne poznam dovolj dobro.
#360512
Jest sem izbral Garmina in to samo zaradi povezljivosti in njihovega programskega vmesnika.

Novejši Garmini imajo WiFi in je super, ko pridem domov se samo že vse sinhronizira v njihov program. Pri Suuntu sem prišel domov, moral odpreti program in šele potem je bilo vidno v njihovem programu.

Pa tudi kot dnevni sledilnik aktivnosti je Garmin boljši oz je vse skupaj bolj pregledno.
#360524
Ce se slucajno odlocis za Suunto in ti ni problem kupiti rabljeno, sodelavec ima Peak verzijo in razmislja o prodaji. Ne uporablja je pa zaradi, po njegovih besedah, slabi sinhronizaciji s telefonom. Vse ostalo mu je OK.
#360528
Kolenc napisal/-a:Ok, hvala za obe mnenji . Moram še malo premisliti.

Ne pozabi na primer na Polar M430. Skoraj vsak, ki je šel od Polarja k Suuntu ali Garminu se vrnil nazaj k Polarju.
 yovo
#360532
Še en, ki brez težave priproči A3P. Če ne potrebuješ milijon feature-jev,potem je super izbira. Zadeva dela, je stabilna, baterija je zakon (18h v načinu max. natančnosti), robustna, GPS natančnost super. Povezava s telefonom (predvsem na Android-u) je sicer rahlo nezanesljiva. Za daljše teke (8+ ur) pač sinhroniziraš s kablom in PC-jem za ziher. Rabljene dobiš za 150 - 180 EUR. Absolutno best buy za ta denar.
 rio
#360543
StaraKost napisal/-a:
Kolenc napisal/-a:Ok, hvala za obe mnenji . Moram še malo premisliti.

Ne pozabi na primer na Polar M430. Skoraj vsak, ki je šel od Polarja k Suuntu ali Garminu se vrnil nazaj k Polarju.



No, No, ne pretiravaj preveč. Ni Polar edina ura (vedno jo preferiraš). Uporabljam trenutno Suunto Spartan Ultra. imel sem dve Polarke, še legendarno trenersko s810 pred več kot 10 leti. Nič ne rečen, nimam pripomb. V800 je recimo superiorna ura, še vedno na rokah mnogih , jo je pa verjetno povozil čas. Vsaka ura je super, če ti ustreza, samo ne razglašaj, da se večina bivših Polarcev vrača na nazaj......NI RES. Tudi Suunto je super ura, ima najmanj funkcij verjetno, je pa robustna, trpežna, zanesliva, enako veja za Garmina, ki jo od omenjene trojice osebno najbolj ne maram, poznam pa veliko ljudi, ki prisegajo na Garmina (največ uporabnikov). Vsak po svoje, če tebi nekaj 100 % odgovarja na uri še ne pomeni, da si referenca za ostale.


my 2 cents

lp
#360546
Po spletu se je začelo govoriti o novem Polarjevem modelu
Polar Vantage M in Vantage V.
Po neuradnih informacijah bo imela okroglo obliko, baterijo zmogljivo kot Sunto 9.
Gorilla glass, napredno merjenje HR preko optičnega čitalca in pasa hkrati imenovan Polar Precision Prime, novo aplikacijo ki bo podobna Garminovi.

Domena je že registrirana http://polarvantage.com/
Izšla naj bi 16.9 na Berlinskem maratonu

Za moje pojme je najpomembnejša natančnost GNNS in v tem je trenutno Polar najboljši. In srčno upam da bo podpirala Galileo
 rio
#360547
aleššš napisal/-a:"Povozil čas" s čim? Kupom neuporabnih funkcij, barvnim zaslonom nezanesljivim delovanjem...?



Lahko se strinjam s tabo. Kot sem omenil, še vedno je vrhunska zadeva. Novi garmini sedaj recimo prinašajo mape, novi suntoti imajo že nekaj casa stabilen touch zaslon in vem, da ne grem nazaj mn gumbe nikol več. Pač osvežitev bi bila dobrodošla. Mene pri tej polarki moti kvadraten in majhen zaslon, ki ima presenetljivo velike fonte in pa ta odebeljen pas (z vgrajenim gpsjem, ki je še vedno eden najnatančnejših). Drugače pa vsak po svoje. Nekdo bo kupil garmina izključno zato, ker je to edina ura s katero lahko upravljaš drona......


lp
 ogi
#360548
rio napisal/-a:Ni Polar edina ura (vedno jo preferiraš).

Kar se tice zanesljivega in natancnega merjenja pulza je Polar se vedno edina ura ;) No pa se GPS je dalec najbolj natancen od vseh ur... tudi ce je v800 "star". Oblika? Ne bos verjel, ampak na kvadraten/pravokoten ekran spravis neprimerno vec podatkov kot na okroglega. Se strinjam da Suunto (zena ima Suunto Spartan) izgleda lepse kot v800, ampak ko sem recimo na mtb mi je pri 180 pulza neprimerno lazje gledati na v800 na krmilu in njegove "ogromne" stevilke, kot na lep Suunto, na katerem se nic ne vidi. O opticnem merjenju je pa skoda izgubljati besede, ker je za resne stvari povsem neuporaben.
Je pa res, da vecina tega tako ali tako ne potrebuje in si kupi 500eur vreden activity tracker, da vedo ali gredo lahko se na en hamburger v Mcdonalds ali bo zgolj pivo dovolj.
#360549
Govora je bilo o uri za zmerno ceno. Zato M430. Nobenega ne posiljujem s Polarjem. Samo sem opomnil, da že za okoli 150€ dobi solidno uro.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA