prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Andrej123
#360583
Reklamacija v Intersportu,
Dne 24.06.18 sem v Intersportu BTC kupil tekaške copate Mizuno Wave sky z ceno 143 eura, katere so se mi po 5 tekih oziroma po približno 35 km takole natrgale. Copate sem reklamiral 08.07.18, ker do 06.08.18 nisem prejel nobenega odgovora sem jih poklical in so mi rekli, da je reklamacija bila rešena 19.07.18 samo so me pozabili obvestiti čeprav so imeli moj naslov in mobi številko. Lepši del pa je bil odgovor o nepriznanju reklamacije od pooblaščen...ega izvedenca g. Jožeta Urankarja , ker naj bi odrgnil copat zaradi drgnjenja copat ob copat ali slabega zavezovanja copatov. Glede na to, da tečem že več kot 40 let in se ukvarjam poleg tega tudi z ostalimi športi in prvič sploh reklamiram katerekoli copate mi bi bilo lahko to smešno, če ne bil samo besen. Zatem sem se obrnil na upravo Intersporta do g. Klemena Udoviča, ki je bil sicer zelo prijazen in pa na uvoznika Sport agent v Trzinu. Eni in drugi so odgovorili z tem, da oni upoštevajo izključno mnenje izvedenca. Rezime vsega tega je z moje strani, da seveda ne bom več kupoval copatov oziroma drugih izdelkov v Intersport, temveč le koristil možnost pomere copatov in jih pač naročal preko spleta. Glede na to, da nisem osamljen primer v temu vam prilagam dva linka na katerih si lahko preberete odzive na izvedenca :
https://www.alter.si/…/intersport-tezave-z-reklamac…/page-6…
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php
Vsem toplo priporočam, da torej ne kupujete v Intersportu oziroma, če že kupite, da imate več sreče.

https://scontent.flju1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5BF93FA1

https://scontent.flju1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5C012A16
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#360585
Tale Urankar reši mogoče par % v korist kupca, da ni popolnoma sumljivo. Vse ostalo zavrne iz večinoma banalnih razlogov. Skratka mafija.

Enkrat sem imel reklamacijo za ženine copate in sem na licu mesta zahteval uveljavitev stvarne napake (pri drugem zavezovanju so se utrgali obe integrirani quick lace zavezovalki). Seveda so začeli jamrati, ker sem šel v drugo, meni bližnjo poslovalnico in ne tam, kjer so bili copati kupljeni. Vendar nisem popustil. Denarja nisem dobil, so mi pa dali njihovo kartico z dobroimetjem, ki sem ga potem zapravil v Mercatorju za hrano. :D

Od takrat naprej uporabljam Intersport in tudi druge naše zlatarje (vsi imajo istega podkupljenega izvedenca) izključno za preizkus copatov, nato isti model kupim preko spleta iz tujine za pol njihove cene. :--

Kar se tiče opreme, sem pa z njihovo znamko Pro touch zadovoljen, saj nudi odlično razmerje cena/kakovost. Majice, hlačke, pajkice... iz prejšnjih sezon dobiš za smešen denar.
 aleššš
#360589
Tega ne bo nihče reklamiral saj je evidentno ,da so superge strgane zaradi nepravilne uporabe oz. čudne tehnike teka hoje blago je popolnoma zdrgnjeno to pa vsekakor ni normalna uporaba. Žal.
Uporabniški avatar
 čara
#360593
Ja Pro touch pa tudi jaz s pridom nosim. :) Mizunke tudi (zgleda imam malo sreče). ampak po 35km tudi če slabo zavezuješ in če nimaš optimalne tehnike teka ne sme prit do take obrabe, izrabe.
 aleššš
#360595
Na fotografiji se lepo vidi pri strganinah umazanijo sicer očiščeno, kar so očitne sledi, da sta supergi drsali med seboj. Treba je vedeti, da je to blago in se pri taki uporabi strga, to ni usnje. Prav zaradi takih očitno neopravičenih reklamacijah imajo potem težave tudi ostalim, ki upravičeno reklamirajo superge. Včasih je potrebno biti tudi kritičen do sebe.
 Andrej123
#360596
Aleš, glede na zgoraj napisano in na desetine copatov ( tek, tenis, basket, nogomet ) sem se prvič soočil z tako raztrgano. Tehnika teka, neutralc, ampak tudi na ostalih copatih je podobno obrajsano pa vseeno ni tako strgano :)
 aleššš
#360601
Andrej123 napisal/-a:Aleš, glede na zgoraj napisano in na desetine copatov ( tek, tenis, basket, nogomet ) sem se prvič soočil z tako raztrgano. Tehnika teka, neutralc, ampak tudi na ostalih copatih je podobno obrajsano pa vseeno ni tako strgano :)



Se pravi drsaš copat ob copat, če imaš tudi na ostalih copatih tako obdrsano, jast sem pregledal kar nekej parov copat pa nimam nikjer niti malo tako obdrsano kaj šele strgano. Na tistem mestu je pri teh supergah tako blago kot je, morda imaš na nekaterih drugih supergah na tem delu drugače narejeno superge da ti zdrže. Še enkrat bom ponovil, tega ti nihče ne bo reklamiral ker so se copati strgali zaradi tvojega načina teka- hoje. Drugič ko boš kupoval spet copate malo poglej različne modele kako in s kakšnega materiala so na tem mestu narejeni, žal vsaka šola nekaj stane. Pri teh fotografijah je popolnoma očitno, da so copati poškodovani in ne tovarniško strgani. To je nekako tako kot, da bi kupil nov avto ga na parkirišču opraskal,nato pa od prodajalca zahteval nov avto, češ na avtu se ne bi smela videti nobena praska kljub temu, da sem podrgnil avto. Žal tako to je.
Uporabniški avatar
 cgorazd
#361087
Večina izkušenih tekačev ne kupuje športnih copat več v Sloveniji in tudi sam jih več ne. Cene na spletu so neprimerljive pa tudi ponudba je večja kot pri nas. "Naši" trgovci pa so preprosto prepožresni, da bi cene znormalizirali. Morda nisem z tem komentarjem v kontekstu te teme , vendar pa tudi zaradi garancije sedaj več oz. že vseskozi ni smiselno kupovati športne obutve pri nas.
 mikha
#361093
Pa saj imas precej malih trgovin, kjer zate poskrbijo kot se gre. Intersport in Hervis pa ocitno lahko vleceta ljudi za nos. Ker se pustimo.
 Mr.G.
#367702
No, takole....
Ker, glede na vse infoemacije, nisem nikjer zasledil/ugotovil/mi je bilo odgovorjeno po epošti, je sedaj situacija taka:
Še vedno velja in 100% tako tudi je, da v vseh trgovinah v Sloveniji imajo ZUNANJEGA SODNEGA izvedenca, ki je.....nobeden drug, kot, g.Jože Urankar. O.K., tako je in jest sm čist mišljenja, DA NAJ TAKO TUDI OSTANE.
Po malce tuhtanja sem šel danes v Žiri in si kupil, kar sem pač potreboval.
Govoril in bil že malce na meji z zdravo pametjo pri trgovkah glede nakupa, testiranja mojih defektnih nog, sile F pri zategovanju vezalk, načina obuvanja in še bolj SEZUVANJA, mojih izrazito poudarjenih petnih kosti. Dodatno sem jim povedal za mojo situacijo glede reklamacije.
Prodajalki(2 trgovini) sta me mal čudno gledali...ampak!, sam da vemo kje smo!

VSA obutev od Alpine ima 1 leto garancije in to BREZ Jože Urankarjev. Imajo svoje ljudi, ki ocenijo kaj je bilo narobe.
Popravijo in vrnejo nazaj.
Nobenih problemov!
Zdej pa da vidmo kaj bo!

Aja....pa tuhtau sm, da bi VSI, ki smo defektni po Urankarju, njemu poslali čevlje, ki jih je on zavrnil.
A,a,a,a?
Uporabniški avatar
 pajo
#367709
cgorazd napisal/-a:Večina izkušenih tekačev ne kupuje športnih copat več v Sloveniji in tudi sam jih več ne. Cene na spletu so neprimerljive pa tudi ponudba je večja kot pri nas. "Naši" trgovci pa so preprosto prepožresni, da bi cene znormalizirali. Morda nisem z tem komentarjem v kontekstu te teme , vendar pa tudi zaradi garancije sedaj več oz. že vseskozi ni smiselno kupovati športne obutve pri nas.

Res je. Zadnje sem kupil mislim tam nekje 2015 zadnji par - 60% in še to slučajno in se je pač na tako znižanje splačalo sploh ker sem vedel ceno preko spleta. Na žalost so naši trgovci preveč požrešni. Toliko tekačev kot nas je ( takih in drugačnih) imamo v trgovinah zelo slabo izbiro nogavic. Pa je potrošni materijal mar ne? Kot supergi.
Uporabniški avatar
 pajo
#367710
cgorazd napisal/-a:Večina izkušenih tekačev ne kupuje športnih copat več v Sloveniji in tudi sam jih več ne. Cene na spletu so neprimerljive pa tudi ponudba je večja kot pri nas. "Naši" trgovci pa so preprosto prepožresni, da bi cene znormalizirali. Morda nisem z tem komentarjem v kontekstu te teme , vendar pa tudi zaradi garancije sedaj več oz. že vseskozi ni smiselno kupovati športne obutve pri nas.

Res je. Zadnje sem kupil mislim tam nekje 2015 zadnji par - 60% in še to slučajno in se je pač na tako znižanje splačalo sploh ker sem vedel ceno preko spleta. Na žalost so naši trgovci preveč požrešni. Toliko tekačev kot nas je ( takih in drugačnih) imamo v trgovinah zelo slabo izbiro nogavic. Pa je potrošni materijal mar ne? Kot supergi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA