prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#364925
Markej76 napisal/-a:Če ne pogrešaš nekih fancy zadev, ki jih ponuja Garmin in so za športnr aktivnosti nepotrebne, je to dobra izbira. Polar flow je pa itak zakon.


Markej76 glede polar Flow se pa popolnoma strinjam s teboj. Res ogromno podatkov za podrobno analizo :clap: :D :clap:
#365484
Poglej na nemški iskalnik cen idealo.de za dobre ponudbe.

Priporočam, da počakaš na črni petek, ko bodo verjetno kakšne dobre cene vseh športnih ur. V Ameriki je že trenutno na Polarjevi uradni strani 275 EUR, vendar seveda ne pošiljajo v Evropo. Poglej ponudbe po internetu v petek dopoldne.

Jaz sem jo recimo poleti za Amazon Day dobil na angleškem amazonu preračunano za 270 EUR, samo je zaloga zelo hitro pošla.
#365503
Mogoče pred letom dni, ko je prišel ven. Sedaj so precej popravili natančnost z nadgradnjami in ne vidim, da bi kaj posebno izstopal. Je pa res, da imajo vse nove ure vseh treh glavnih proizvajalcev (Polar, Garmin, Suunto) vgrajen nov Sonyev GPS čip, ki je izredno varčen in omogoča daljšo avtonomijo ure v GPS načinu Očitno gre to na račun natančnosti. Tako, da odlične natančnosti modela Polar V800 ne dosega noben model, tudi najdražji Fenixi žal ne.
#365509
Malo razmišljam da bi vzel vantage v, trenutno imam suunto 9 baro. Predvsem zaradi povezave z več senzorji (pri suuntu imaš lahko le enega vsake vrste) in boljšimi podatki o training loadu/recovery. Kakšni so sploh minusi? 40ur GPS je dovolj, baro ima, cena je ugodna?
#365510
Cedron napisal/-a:Vantage V ima zelo slabo gps natančnost - ne priporočam.
Za ostali dve ne vem.
lp

Z oktobrom je prišel update za Vantage serijo, med drugimi uporabnimi stvarmi tudi izboljšava za gps:

UPDATE 4.0
Galileo/QZSS satellite system support. This update improves GPS functionality in specific areas.

Sam sem izredno zadovoljen z V-jem. Sploh baterija.
#365512
ixTilen napisal/-a:Malo razmišljam da bi vzel vantage v, trenutno imam suunto 9 baro. Predvsem zaradi povezave z več senzorji (pri suuntu imaš lahko le enega vsake vrste) in boljšimi podatki o training loadu/recovery. Kakšni so sploh minusi? 40ur GPS je dovolj, baro ima, cena je ugodna?
Suunto 9 Baro je top model tega proizvajalca in ne vidim smisla, da bi menjal za drugo uro, razen če res rabiš kaj specifičnega kar ponuja konkurenca. Meni osebno Vantage V nima večjih slabosti, res pa je, da mi ni mar za stvari, ki jih zadnje čase forsira npr. Garmin, kot je plačevanje z uro, glasba na uri, navigacija z mapami...itd.
#365513
Nadgradnje (žal) ne rešujejo težav z (ne)natančnostjo zajema GNSS signalov.
Problem ni le v tem, da je končna sled slaba ampak predvsem v tem, da so vhodni podatki za vse meritve in izračune netočni.
Avtonomija je res odlična, ampak koliko tekačev to nujo potrebuje? Morda 0.1% - za take so namenjene druge naprave.
Kvaliteta zajema GNSS podatkov bi morala biti prioriteta.
Varčevanje z baterijo se ureja na drugačen način - ne s šibkim senzorjem.
Ne vem zakaj bi se moral kar sprijazniti, da ima nova ura (top ranga) neprimerno slabši sprejem gnss signala kot stara, ki je (bila) 3x cenejša.

lp
#365514
Kot sem napisal, praktično vse nove ure žal uporabljajo isti novi Sonyev čip, ki po natančnosti žal ni na nivoju nekaterih starih in verjetno nikoli ne bo, čeprav ga bodo z nadgradnjami nedvomno izboljšali.
GPS pri teh novih modelih ni slab, to je dejstvo, ni pa vrhunski, kot bi se za top ure spodobilo. Vendar to ne predstavlja neke resne težave, razen če si profi in resnično rabiš točen trenuten tempo. Ker ta je res pretežno neuporaben, medtem ko povprečen tempo in razdalja štima. Če rabiš točen trenutni tempo ali trening na podlagi moči, se pač nabavi zunanji senzor tipa Stryd in imaš vse relevantne podatke maksimalno točne. Ker pač noben GPS signal ne bo dal tako točnih meritev kot umerjen senzor.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA