prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 TONEK
#365511
Jure, za 100 miljske tekme, ko je človek v pogonu dve noči zaporedoma, utrujen, premočen, neprespan, včasih tudi najboljše ni dovolj dobro. Če pa greš za pol urce malo okrog bajte teč, si pa lahko svetiš tudi s telefonom v roki...
Uporabniški avatar
 Jure Skraba
#365548
husein napisal/-a:
Jure Skraba napisal/-a:Ah no, pretiravate - če rabiš imeti ponoči svetlo kot podnevi, potem pojdi na treking čez dan. Sam imam Petzl Tikka 2 Plus, ki je zelo lahka (82g z baterijo), ima do 70 lumnov svetilnosti, kar je povsem dovolj, da jasno vidiš 10-15m pred sabo, zdrži pa tudi precej več kot dva dni.

70 lumnov je tebi dovolj, da vidiš celo do 15 metrov pred sabo? A to misliš za tek podnevi? Za zmeren tek ponoči, po gozdu, hribih, je to absolutno premalo.
In govor je bil o teku ponoči.


Ja, je dovolj. In to celo za tek ponoči, tudi ko je mlaj. Morda drugi lažejo glede svetilnosti, ampak Petzlovih deklariranih 70 lumnov je ponoči zelo svetlih.
 rlosting
#365609
S pomočjo vaših nasvetov sem uspel izbrati opremo :clap: :clap:

Palice Leki Micro Trail; z njimi sem naredil dva krajša treninga, zaenkrat sem zadovoljen, bom videl, kako se bo zadeva pokazala na daljši progi.

V dar sem dobil čelno svetilko Silva Ninox 3 - 300 lumnov, z njo sem naredil nekaj treningov po cca uro in pol po gozdnih poteh. Za moje potrebe je čist ok.

V primeru, da bi želel večjo svetilnost in vzdržljivost svetilke pa bi kupil Petzl Myo oziroma Led Lenser Neo 10R.


Hvala vsem za nasvete. :laola :laola
Uporabniški avatar
 zajc
#365610
rlosting napisal/-a:V dar sem dobil čelno svetilko Silva Ninox 3 - 300 lumnov, z njo sem naredil nekaj treningov po cca uro in pol po gozdnih poteh. Za moje potrebe je čist ok.

Ali lahko narediš dejanski test koliko ur v resnici zdrži lučka pri maksimalni moči 300 lumnih z AAA baterijami za polnit ali pa vsaj z navadnimi?
 rlosting
#365612
zajc napisal/-a:
rlosting napisal/-a:V dar sem dobil čelno svetilko Silva Ninox 3 - 300 lumnov, z njo sem naredil nekaj treningov po cca uro in pol po gozdnih poteh. Za moje potrebe je čist ok.

Ali lahko narediš dejanski test koliko ur v resnici zdrži lučka pri maksimalni moči 300 lumnih z AAA baterijami za polnit ali pa vsaj z navadnimi?


Seveda. Rade volje...V lučko bom dal nove baterije in potem opazoval po kolikšnem času bo ugasnila. Bo tako ok? Imaš kakšno željo oz. idejo katere baterije dam noter?

lp R
 MatkoD
#365615
rlosting napisal/-a:
zajc napisal/-a:
rlosting napisal/-a:V dar sem dobil čelno svetilko Silva Ninox 3 - 300 lumnov, z njo sem naredil nekaj treningov po cca uro in pol po gozdnih poteh. Za moje potrebe je čist ok.

Ali lahko narediš dejanski test koliko ur v resnici zdrži lučka pri maksimalni moči 300 lumnih z AAA baterijami za polnit ali pa vsaj z navadnimi?


Seveda. Rade volje...V lučko bom dal nove baterije in potem opazoval po kolikšnem času bo ugasnila. Bo tako ok? Imaš kakšno željo oz. idejo katere baterije dam noter?

lp R


Pa na balkon / teraso jo daj svetit, bo rezultat bolj realen ;-)
Uporabniški avatar
 zajc
#365617
rlosting napisal/-a:Seveda. Rade volje...V lučko bom dal nove baterije in potem opazoval po kolikšnem času bo ugasnila. Bo tako ok? Imaš kakšno željo oz. idejo katere baterije dam noter?

Vseeno katere. Še najbolj bi bilo testirati polnilne in navadne. Ni pa treba za test uničiti baterije (varovanje narave), uporabljaj jih med tekom, pa beleži koliko tekov oz. skupni čas ti bo en komplet zdržal.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA