prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 Fulgas
#366457
Zdravo,
Mene malo zanima kakšne velikosti ruzake uporabljate za gorski tek (celodnevna tura) sam se trenutno odlocam med salomon skinpro10 ali pa 15. Malo nisem zihr pri prostornini.
Lp
 KadilecSamo
#366463
Hja težko vprašanje. Ker te ne poznam, ne vem kako si hiter, kakšne ture misliš delat, hodiš na tekme, imaš še kak drug manjši nahrbtnik.....Moj drugi tekaški nahrbtnik je bil podoben temu, ki ga imaš ogledanega. Dobil sem ga za darilo in bil sem ga zelo vesel. Ampak. Mislim da je tudi ta tvoj model One size fits all, kar pomeni, da ti morda ne bo odgovarjal, če si premajhen ali pa prevelik, morda ti bo skakal med tekom, če ga ne boš moral zategniti. Meni se je po kakem letu odlomila prsna sponka za pričvrstitev in nisem mogel dobiti druge. Takrat so mi rekli na Salomonu, da tega ne dobavljajo. Tudi elastike so s časoma zgubile svojo elastičnost.. In jih nisem več mogel dobro pričvrstiti. Motila me je tudi nepraktičnost žepov, vedno ko sem kaj potreboval, sem moral nahrbtnik sneti dol, tudi pri polnjenju meha sem izgubljal živce, saj sem moral dati kakšno stvar ven, da sem prišel do pipe, potoka itd. Iz dveh stranskih žepov so mi stvari neprestano padale ven, pri tvojem modelu mislim da teh težav ne boš imel, saj so v teh 4 letih spremenili sistem. Za dolge hribovske ture brez koč in izvirov vode je dobro imeti 1,5l ali pa še večji meeh in kak bidon. Kje so še vetrovke, kaj za preobleč, kapa, rokavice,dolge hlače, luč, prva pomoč... In če boš vse to tovoril s sabo ti bo kdaj tudi 15l nahrbnik premali.

Za moje potrebe sem našel nahrbtnik Ultimate Direction Scott Jurek 3. Za treninge je super, tudi 100 miljsko trail tekmo se v dobrih razmerah z lahkoto odteče z njim. Ampak za cel dan bi se pa z njim v visoke hribe odpravil le v lepem vremenu, saj gre not le hrana, pijača in kaka tanka vetrovka, prva pomoč..Potem se pa že konča. Je pa 8l...

Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA