prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...

copate katere znamke uporabljate?

Adidas
103
12%
Asics
164
19%
Mizuno
218
25%
New Balance
30
4%
Nike
216
25%
Reebok
32
4%
drugo
92
11%
Uporabniški avatar
 ero
#110923
hoj,

enostavno vprašanje, ki se v polni dolžini glasi:

v katerih copatih najraje / največ tečete, copate katere znamke imate najraje / jih najraje uporabljate ...?

kot anketne odgovore sem (po abecednem vrstnem redu) naštel najbolj razširjene znamke. če se med njimi ne najdete, izberite 'drugo' (Salomon, Inov-8, Brooks, Saucony, Pearl Izumi, Wolf, ...) in seveda tu dopišite, kaj je to drugo.

prav tako vas vabim, da obrazložite svoj glas in poveste svoje mnenje o tekaških copatih - teh, ki jih uporabljate vi in o copatih nasploh :)
Uporabniški avatar
 Frikica
#110924
Sama uporabljam Adidas supernova. Zakaj? Pač zaupam Adidasu že od nekdaj (tudi druga obutev), tako da se z drugimi znamkami tudi nisem pretirano ukvarjala. Mogoče bo moj naslednji nakup katera druga znamka...še ne vem.
Se mi pa zdi, da je danes nakup superg cel podvig...preden sploh dojameš vse znamke, pa modele, pa supinatorji pa pronatorji pa letne pa zimske...pa nevemkajše vse...te lahko že vmes malo mine. :D

Pa čim manj žuljev v katerikoli znamki že. :D
 ŽULJ
#110925
asfalt: asics speedstar
makedam: adidas response trail
dež in sneg: nike trail exposure

Z vsemi sem zelo zadovoljen.
Uporabniški avatar
 ero
#110926
Žulj, to je dobra klasifikacija :)

jaz pa se kar ne morem odločiti, kaj naj odkljukam. bom poskusil približno po tvojem receptu :)

hitre podlage: Nike Pegasus TC in Asics Gel SpeedStar
zmeren teren: Nike Pegasus
hud teren: Inov-8 Mudroc 280 in Inov-8 Roclite 305
pozimi: Nike Pegasus Trail

kateri bo naslednji nakup? pojma nimam :)

aja, pri 'drugo' sem zgoraj pozabil še Diadoro...
Uporabniški avatar
 iverson
#110930
Asfalt: Nike AirStructure Triax X+, Nike AirEqualon+

Vendar se obeta novi par v kratkem.
 Leon81
#110931
Jaz sem še bolj začetnik (čeprav bi se počasi lahko znebil tega termina - ponovno tečem že kakšne štiri mesece), tako da imam v uporabi samo ene copate in to so:

Reebok Premier Road KFS

Imam pa doma še dva 'arhivska' primerka iz mojih prejšnjih tekaških udejstvovanj (gimnazija).

Eden je Mizuno Wawe Goodbye (ali pa nekaj podobnega). Bele barve so, samo znak Mizuno je roza. so pa nekje letnik '98.

Drugi primerek pa so Mizuno Wave Rider. Ene prvih izvedb tega modela. Tudi bele, oznake in dodatki pa so v zlati barvi. Prestižno! So pa letnik nekje okrog '00.

Spomnim se pa še enih, v katerih sem šel prvič teč tako iz lastnega užitka. To so bili pa eni Puma copati, popolnoma usnjeni, s plastično opetnico, ki me je ožulila do krvi.

Potem je bilo pa konec... Do pred pol leta...
Uporabniški avatar
 bobr
#110932
Mešan teren: Adidas Control 3 in 4
Hiter tek ali tekma: Asics Gel DS Trainer
Hud teren oz. zima: še nimam in se še odločam :?

Kar se tiče Adidasa imam pohvale in sem zelo zadovoljen. Imel sem tudi Reebok a niso bile prave za mojo težo in nekako premalo blažene.
Asics Gel DS Trainer sem si privoščil v času akcije med LM. Zaenkrat mi ni žal in sem z njimi letel v Palmanovi :wink:.
Uporabniški avatar
 zlopi
#110934
... pa še moji najljubši:

- asfalt, urejene gozdne poti :arrow: Mizuno wave rider 10
- neurejene gozdne poti :arrow: Inov-8 Roclite 320
- pozimi dež, sneg, led :arrow: Nike Teocalli xcr

Tako dobro kot se noga počuti v zadnjih Mizuno wave riderjih (tekel sem v njih štirikrat) se že dolgo ni v nobenih. Prej sem imel sedmico in osmico.

Lp, zlopi
Uporabniški avatar
 tae
#110938
Na kratko: firma NIKE

Trenutno NIKE AIR ZOOM ELITE (za treninge, tekme, ne glede na teren)
Uporabniški avatar
 Cormi
#110939
Adidas. Prve in edine. Za zdaj.
kupljene po nasvetu v TS Čopova in sem z njimi zelo zadovoljna.
Uporabniški avatar
 zajc
#110944
Asics gel 1120. Uporabljam za vse terene (v glavnem za makadam, asfalt in "urejene" gozdne poti). Copati narejeni povsem za mojo nogo.
Nobenih žuljev, nobenih črnih nohtov, nobenih bolečih kolen...

Edino za dež uporabljam stare Nike Pegasus (model 2004), ker mi jih ni škoda. Na srečo bolj redko dežuje :D
Uporabniški avatar
 Cowboy
#110946
asfalta, makadam: NB 832 in NB 901
suh teren: ACISS gel enduro
moker teren: SALOMON XA PRO 3d

ps: vse samo da ni Nike :)
Uporabniški avatar
 Mija
#110949
večinoma tečem po gozdnih/poljskih poteh in do nedavnega sem uporabljala mizuno wave genesis.

nedolgo tega pa sem postala še lastnica nike air zoom skylon, tako da v zadnjem času tečem predvsem v njih.

če bi oba copata primerjala, bi rekla, da so mizunke tiste, za katere sploh ne veš, da jih imaš na nogi, da pa nike-ice nekoliko boljše stabilizirajo na neurejeni podlagi.

ko bom kupovala nove copate, se bom verjetno spet odločila za mizunke.

lp, m
Uporabniški avatar
 natasa
#110951
Sama že tri leta tečem z mizuno wave raider. Začela sem z modelom štev.6 in sedaj sem pri desetki, ki so kot ulite na mojo nogo, sem kupila kar dva para enega junija drugega pa na LM. SUPER SO :rol: .

LP
Uporabniški avatar
 daks
#110952
Makadam : Asics Falcon
Asfalt: Mizuno Wave Rider 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA