prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 Snoopy
#260657
Eno splošno vprašanje glede 405-u.
(priznam nisem šla vseh 54 strani brat če se kje vprašanje že postavlja :oops: )

Ker mi je FR 305 šel k hudiču, si morem novega izbrat in sem si nagledala 405. Sem pa malo skeptična glede obroča na dotik. Kako se to obnese?
Vi ki ga uporabljate, bi ga priporočali oz bi ga še enkrat kupili ali bi raje kaj drugega?

Hvala za pomoč
LP
Uporabniški avatar
 raines
#260670
Meni je moj obroček na dotik služil čist uredu. Da se celo občutlivost nastavljat se mi zdi.

Imam pa tudi sam eno vprašanje. Moj garmin mi ne najde več satelitov. Se je to že komu zgodilo in ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi to bilo.
Ure nekaj časa nisem uporabljal (skoraj kakšno leto, sedaj pa bi se rad vrnil na stare tekaške tire), ko pa sem jo zadnjič je še delala!

lp
 milk
#260683
Okvir na dotik je povsem zgrešena ideja in očitno so to pri Garminu dojeli, saj novi Garmin tega več nima. Jaz imam s tem zelo velike težave in nikoli več nebi kupil take ure. Tudi drugim jo odsvetujem.
Kar se tiče sprejema satelitov, pa imajo s tem težave vsi Garmini, vsaj občasno.
Vzrok temu, da ne najde v doglednem času satelitov, je ravno to, da ga že dolgo nisi uporabljal ali pa če občutno menjaš lokacijo od zadnje uporabe. Ne smeš prehitro obupati, po določenem času vseeno najde satelite ali pa te sprašuje, če si se preselil na drug kontinent in podobno. V tem primeru mu moraš na vsa vprašanja odgovoriti in začne iskati ponovno.
Meni je naprimer včeraj na K-Rožniku našel satelite šele po kakih 12 minutah, potem ko sem že 8,5' tekel in pretekel 1,6 km. (Saj ostali niso imeli potrpljenja čakati na moj GPS signal). :x
Uporabniški avatar
 Loni
#260697
raines, welcome back... Drugače pa tako kot milkov je tudi moj včasih prav zgubljena duša...
 sitrader
#260707
Opisane težave so defekt GPS sistema in načeloma ni odvisen od modela ure, ker je to problem in napaka GPS tehnologije. Tudi deklarirani 20 m error je problem GPS, ne modela. Tako da če uporabljaš GPS moraš to vzeti v zakup. Na žalost. Sam jo tudi zaradi tega ne maram preveč. Za navigacijo v avtu je čisto ok in za okvirno videt traso za spomin. Za vse ostalo pa je preveč problematična, čeprav včasih neizogibna (tek na smučeh, plavanje...), ker tam ni druge boljše alternative. Mogoče pa še bo.
#263891
Včasih ga zmede to in ga moraš ponovno pair-ati. Če ne gre drugače ponovno namesti gonilnike. Pa ne pozabi na uri vklopiti
menu/Nastavitve/ANT+/Racunalnik/
Vkljuceno (Da), Povezovanje (Vkljuceno), Vsili posiljanje (Da)

Lp
Uporabniški avatar
 Dari1
#263938
Hvala za odgovore. Vse to sem poskusil, problem je bil očitno v ključu, na Garminu so mi dali novega - vsa čast temu servisu za odzivnost. :clap:
 anab
#265762
Moja garmin forerunner 405 noče sama nastaviti ure. Kupila sem je 2.12.2008 in do 17.9.2011 je delovala brezhibno. 17. sep se je baterija kot že nekolikokrat prej izpraznila in polnila sem jo šele čez nekaj dni, vendar se ura ne postavi na pravi čas in datum? Satelite najde in jih prikaže. Sprehajala sem jo po veliko hribih in hribčkih in na različnih relacijah tekala z njo pa nič. Celo na Avalo sem jo peljala...Mi lahko kdo pomaga?
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 59

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA