področje za 'netekaško' literaturo - najave, objave, opisi knjig in revij s športno in obšportno tematiko
#2078
[img=right]http://www.sportosplet.net/__slike/2004/e6.jpg[/img]Knjižico, ki smo jo nekateri dolgo čakali, saj je zadnji ponatis star že 18 let, je izdala Komisija za evropske pešpoti Slovenije (predsednik Tone Lesnik), založila pa Turistična zveza Slovenije.

Knjižica je obenem popotni vodnik in dnevnik poti in gotovo sodi med obvezno opremo vsem, ki se odpravljate na potep po Sloveniji. Zakaj bi se na trekinge odpravljali v tujino, ko je doma še toliko lepih in neobiskanih krajev - pojdite po E6 :)
Uporabniški avatar
 Dule
#2079
ero napisal/-a:Zakaj bi se na trekinge odpravljali v tujino, ko je doma še toliko lepih in neobiskanih krajev - pojdite po E6


Se popolnoma strinjam, najlepše je doma :D :D :D !
#49720
EVROPSKI PEŠPOTI PO SLOVENIJI E6 IN E7

Možno se je včlaniti v klub popotnikov po evropskih pešpoteh v Sloveniji.

Več...
Več...

Evropski pešpoti E6 in e7 po Sloveniji sta vrisani tudi v izletniške karte kod&kam in v knjigo: Slovenija turistični atlas.

Več...
Več...

Izšla pa je tudi nova publikacija o E6: Evropska peš pot E6 Ciglarjeva pot od Drave do Jadrana.

Več...

Vtise iz pohoda po delu E7 si lahko preberete po kliku na povazavo.
Uporabniški avatar
 katka
#49754
kolko je kej šans, da na E6 trofiš medveda, po vaših izkušnjah?
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#49764
katka napisal/-a:kolko je kej šans, da na E6 trofiš medveda, po vaših izkušnjah?


OD Snežnika dalje pa tudi še prej zelo visoka...

Ampak ni problema...Kar bodite glasni in gibèni...medved vas bo že zaèutil in se bo umaknil. Težava je kveèjemu èe ga presenetis. Pa se kaksen fotoaparat imej pripravljen.
Uporabniški avatar
 jcerni
#49801
tek_v_snegu napisal/-a:
katka napisal/-a:kolko je kej šans, da na E6 trofiš medveda, po vaših izkušnjah?


OD Snežnika dalje pa tudi še prej zelo visoka...

Ampak ni problema...Kar bodite glasni in gibčni...medved vas bo že začutil in se bo umaknil. Težava je kvečjemu če ga presenetis. Pa se kaksen fotoaparat imej pripravljen.


Ali je potem v tistih krajih toliko medvedov kot je v gozdovih okoli Kranja srn? Ko sem hodil po E6 od Starega trga pri Ložu proti Mošunu, Snežniku, Sviščakom in Iliriski Bistrici, nisem videl na srečo nobenega medveda.

Ali obstaja možnost, da te medved napade, če ga presenetiš? Slišal sem, da je nevarna medvedka, če ima mladiče.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#49815
jcerni napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:
katka napisal/-a:kolko je kej šans, da na E6 trofiš medveda, po vaših izkušnjah?


OD Snežnika dalje pa tudi še prej zelo visoka...

Ampak ni problema...Kar bodite glasni in gibčni...medved vas bo že začutil in se bo umaknil. Težava je kvečjemu če ga presenetis. Pa se kaksen fotoaparat imej pripravljen.


Ali je potem v tistih krajih toliko medvedov kot je v gozdovih okoli Kranja srn? Ko sem hodil po E6 od Starega trga pri Ložu proti Mošunu, Snežniku, Sviščakom in Iliriski Bistrici, nisem videl na srečo nobenega medveda.

Ali obstaja možnost, da te medved napade, če ga presenetiš? Slišal sem, da je nevarna medvedka, če ima mladiče.


Janez če srečaš kako medvedko ji moraš samo malce pomežikniti pa se takoj omehča, kot puter pod marmelado :lol: !
Ko sva šla z Alešom in del poti tudi s Tuaregom po E-6 poti ne bom pozabil, kako me je poklical Aleš in vprašal, če sem srečal kakega medveda, da pa njega skoz sprašujejo če ima kako pušo s seboj.In jim odvrne da ima samo fotoaparat.
Ja zanimiv je tisti konec poti, kjer so medvedje doma.Ampak glejga zlomka nisem pa srečal nobenega.Me prav zanima kako bi se stvar obnesla ko bi se srečala na štiri oči :lol: :wink: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 tini
#49816
marathon napisal/-a:Ja zanimiv je tisti konec poti, kjer so medvedje doma.Ampak glejga zlomka nisem pa srečal nobenega.Me prav zanima kako bi se stvar obnesla ko bi se srečala na štiri oči :lol: :wink: !


Medvedi ocitno pustijo tekace na miru - preganjajo pa gobarje! :twisted:

lptini
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#49823
jcerni napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:
katka napisal/-a:kolko je kej šans, da na E6 trofiš medveda, po vaših izkušnjah?


OD Snežnika dalje pa tudi še prej zelo visoka...

Ampak ni problema...Kar bodite glasni in gibèni...medved vas bo že zaèutil in se bo umaknil. Težava je kveèjemu èe ga presenetis. Pa se kaksen fotoaparat imej pripravljen.


Ali je potem v tistih krajih toliko medvedov kot je v gozdovih okoli Kranja srn? Ko sem hodil po E6 od Starega trga pri Ložu proti Mošunu, Snežniku, Svišèakom in Iliriski Bistrici, nisem videl na sreèo nobenega medveda.

Ali obstaja možnost, da te medved napade, èe ga presenetiš? Slišal sem, da je nevarna medvedka, èe ima mladièe.



Ja vedno pa res te srece ni.
V SLO/CRO imam samo izkusnje na poti od Sneznika oz. Sviscakov do Snjeznika v Gorskem Kotarju. Sicer pa so prijazne zivali ki se jim oza zivljenski prostor! Pa se po eni definiciji sploh niso mesojedci. To samo cajtngi napihujejo... Ampak glede na ocenjeno stevilo cca. nekaj cez 100 v SLO in kvadraturo bi moral clovek na taki dolgi turi do Rijeke do kamor seze E6 sigurno srecati ce ni prevec bucen. Kot je rekel nekdo gor pa so tekaci bucni...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#50475
Bomo mi to šli mogoče naslednje leto še enkrat preverit celotno traso, a so medvedi ali medvedke.
Jaz mam rajš medvedke so boljšega in :oops: :oops: ...
Se bom pa še prijavil za to E-6 pot al pa mogoče tudi E-7, da naredimo končno en križ čez in počez! :wink:
ČAO!
#51446
Zdaj ob koncu sezone je trenutek za zastaviti kaksen izziv v letu 2006.

Ker razmisljam da bo slej kot prej potrebno zastaviti cilj E6 v celotni trasi od Baltika do Rijeke. Sem razmišljal da bi spomladi 2006 se za pokusino lotil od zacetka kjer vstopi E6 v SLO torej pri Radljah pa vse do Rijeke preko Kotarja. Zadevo si predstavljam da bi morala biti toliko hitra da bi si kot navaden smrtnik ( sluzba ) lahko privoscil v normalnih dneh dopusta
( eden delovni teden recimo tako da morda se kaksen del Avstrijske Stajerske pripel ). Zato si predstavljam da bi najboljsi kompromis bilo gorsko kolo ( da se ga potiskati, na spustih si toliko hitrejsi in zloraba naziva pespot ni tako huda ). Ideja pa je v tem da kolesaris kjer se da na poti pa pes se povzpnes na glavne visinske tocke oz. vrhove. Po grabah pa pac tudi malo potisnes.

Zadevo si predstavljam da bi se izpeljala v drugi polovici junija.
Sam imam namrec izkusnje zGorskim Kotarjem da zanjo tiste mrzle doline ( Gerovo, ... ) v Gorskem Kotarju biti kopne od snega tudi komaj konec junija.

Zdaj pa ker projekt vendarle ni kar tako:
kar se mene tice bom moral "upgrade-at" kolo , pa se kaksne boljse torbe oz. bisage posodobiti pa narediti cez zimo in sedaj jesen se kaksne vpogledne ture ...osebno si moram pogledati se zadevo do Snežnika oz. osrednji del in sem razmišljal da bi kot trening ture v toku jeseni in zime malo poblize zadevo pogledal enkrat mesecno z ogledno turo.

JE kdo razmisljal o kaksnem taksnem projektu pa da se ekipa spravi na kaj takega?
#51472
tek_v_snegu napisal/-a:Zdaj ob koncu sezone je trenutek za zastaviti kaksen izziv v letu 2006.

Ker razmisljam da bo slej kot prej potrebno zastaviti cilj E6 v celotni trasi od Baltika do Rijeke. Sem razmišljal da bi spomladi 2006 se za pokusino lotil od zacetka kjer vstopi E6 v SLO torej pri Radljah pa vse do Rijeke preko Kotarja. Zadevo si predstavljam da bi morala biti toliko hitra da bi si kot navaden smrtnik ( sluzba ) lahko privoscil v normalnih dneh dopusta
( eden delovni teden recimo tako da morda se kaksen del Avstrijske Stajerske pripel ). Zato si predstavljam da bi najboljsi kompromis bilo gorsko kolo ( da se ga potiskati, na spustih si toliko hitrejsi in zloraba naziva pespot ni tako huda ). Ideja pa je v tem da kolesaris kjer se da na poti pa pes se povzpnes na glavne visinske tocke oz. vrhove. Po grabah pa pac tudi malo potisnes.

Zadevo si predstavljam da bi se izpeljala v drugi polovici junija.
Sam imam namrec izkusnje zGorskim Kotarjem da zanjo tiste mrzle doline ( Gerovo, ... ) v Gorskem Kotarju biti kopne od snega tudi komaj konec junija.

Zdaj pa ker projekt vendarle ni kar tako:
kar se mene tice bom moral "upgrade-at" kolo , pa se kaksne boljse torbe oz. bisage posodobiti pa narediti cez zimo in sedaj jesen se kaksne vpogledne ture ...osebno si moram pogledati se zadevo do Snežnika oz. osrednji del in sem razmišljal da bi kot trening ture v toku jeseni in zime malo poblize zadevo pogledal enkrat mesecno z ogledno turo.

JE kdo razmisljal o kaksnem taksnem projektu pa da se ekipa spravi na kaj takega?


Midva z Alešom sva lansko leto naredila križ po celotni E-6 poti iz Radelj ob Dravi do Simonovega zaliva ( LOJZP - LAŠKO PIVO DONESEL PRES :cast1: :cast1: ).Tako da ta varianta je možno da jo bom ponovil samo v tekaški varianti ne s kolesom, jok brate odpade!
Ker Snežnik je zakon samo če je oskrbnik seveda gor, da ne čakaš kot mutav na telefon pred vrati njega pa od nikoder!
Bom ponovil to zadevo, samo še bolj organizirano kot tedaj!Tedaj je bilo kar v redu sam se da spraviti še na višji nivo filinga!
Bomo videli kaj bo vse prineslo naslednje leto!
Najprej porihtati zdravje pol pa gremo novim zmagam naproti!
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA