teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Bobek
#226557
Tatjana napisal/-a:Joj, joj, joj, kaj za enega pisanja :roll: :roll: :roll: Se moram ful bremzati, da kaj ne pokomentiram :mrgreen:



Ne se bremzat, zaželjeni tudi drugačni komentarji :D
 abcd
#226709
!0 let za 4 kg mišične mase je kr mal. Kaj je pa trener v fitnesu rekel na to? Mislim, da bi vseeno moralo iti malo hitreje.
Povečan vnos vode pa tudi ni rešitev. Mislim, da ljudje že z 2,5l na dan (samo vode), tudi če nisi žejen in s to začetno dehidracijo mal pretiravajo.
Js bi tud rad slišal komentarje, verjetno na moj post :D , sam ne tistih ki berejo kar na škatli od proteinov piše :D. Kakšne izkušnje pa dejstva pa vedno rad slišim.
Uporabniški avatar
 Lojfer
#228433
Če imaš kvalitetne beljakovine, potem ne bi smelo biti nič narobe, ker je dejansko to samo izvleček oz. koncentrat, da ne rabiš pojest 1kg govedine, 6 beljakov itd...
Če pa imaš neke kitajske pa je že problem.
Glede mišične mase (4kg) pa je tudi tako, da verjetno ni(si) delal treningov samo za mišično maso, ampak tudi precej kardio treninga, ki pa nekako zavira rast mišične mase. Pa glede mišične mase je zelo pomembna tudi prehranska kultura, ki je precej drugačna od tekačev.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#228463
dexi27 napisal/-a:Aha zato mam jaz mozolasto ri... :--

Ne, ne Dexi, umivat :rol: ti itak tega ne ješ :--
Uporabniški avatar
 Lojfer
#228487
Mogoče pa tudi preveč treniraš. To je enako kot pri teku...če je preveč ni dobro. Kar se mišične mase tiče je tako, da mišica raste takrat ko počiva. Pa če želiš mišično maso, potem moraš delat s težo, s katero ne narediš več kot cca. 6-10 ponovitev v eni seriji. Pa nekaj teka moraš spustit čez teden.
Poleg proteinov pa priporočam še BCAA, ker...

Poveča sintezo beljakovin! Prepreči razgradnjo mišic!

THE BCAA (L- leucin, L- isoleucin, L- valin) so esencialne aminokisline. To pomeni, da jih telo ne more proizvesti samo, ampak jih moramo dobiti s prehrano ali dodatki.

THE BCAA povečajo sintezo beljakovin in preprečujejo razgradnjo mišic!

THE BCAA se med težkim intenzivnim treningom oksidirajo v mišicah samih in s tem služijo kot neposredna hrana mišicam ter najboljše sredstvo za pridobivanje čiste mišične mase.

THE BCAA lahko uspešno uporabimo tako na nizko-kaloričnih dietah, ker preprečujejo katabolizem (razgradnjo mišic), kot v fazi pridobivanja nove mišične mase, kjer nepogrešljivo povečujejo anabolizem (mišična rast).

THE BCAA je odlična formula v kateri so uporabljene najkvalitetnejše sestavine brez dodanih polnilcev ali aditivov. Vsebuje le esencialne aminokisline, ki so v optimalnem razmerju (L- leucin, L- isoleucin, L- valin = 2 : 1 : 1), s čimer je omogočena najhitrejša absorpcija in najboljši rezultati.
 love to run
#228509
Kako naj se odločim ali naj uporabljam tale THE BCAA ali recimo THE WHEY? Nekaj od tega bom kupila za po treningu oz teku ampak ne vem kaj bolj potrebujem...želim le nadamestek beljakovinam in izgubo odvečne maščobe, povečanja mišične mase niti že želim, ampak le ohranjanje že doseženega in kot rečeno izgubo maščobe. Imam pa tudi problem, čeprav ne spada v to temo neposredno, je pa povezano s prehrano, da tečem nad 70% svojga max pulza in tako imam med tekom konstantno okol 85% pulza in ga ne morem spravit pod 80%, razen seveda kasneje ko telo po teku še porablja kalorije. Zato imam občutek, da moram pri prehrani toliko bolj paziti, da bo telo porabljalo maščobe(!) ne pa česa drugega. Jem pa zelenjavo in ribe ter piščanca, le na 14 dni se pregrešim pa privoščim kak kos pite ali pa kos polnozrnatega kruha oz sladoleda sedaj ko je vroče. Edino sadja mogoče res preveč pojem, kjer je pa itak sam cukr, sedaj sem pojedla te dni velik češenj.
 guc
#228512
drugače pa AminoPRO 90 je gotovo precej boljši za regeneracijo kot whey, ker se sprošča počasi 4-6h, whey pa kar zdrvi skozi telo ( je pač najbolj skomercializiran in marketinško uspešenprehranski dodatek). Whey je bolj primeren za nadomestek obroka oz. beljakovinskegadele obroka, AminoPRO to ni, oz. je dodatek v pravem pomenu besede. Če hočeš šepospešiti regeneracijo, lahko kupiš posebej BCAA-jke (to se ponavadi jemlje skupaj z primarnim beljakovinam), vzameš jih takoj po treningu. Whey te bo nabil! Aminpro te ne bo in boš vitka!

kar pa je najbolj važno pri izgubljanju maščob je da si ustališ prehranjevalne navade... jej 5x na dan, na začetku bo šla teža malo gor dokler se telo ne navadi in še shranjuje maščobe za "hude čase", potem pa ko bo telo začelo verjet, da bo dobilo dovolj hrane čez dan, bo teža strmo padla ob pravilnih treningih...
 love to run
#228522
guc, res ti hvala za dober napotek! :D Tole z vitkostjo te pa kar vzamem za besedo. 8)
Situacija pri meni je pač taka, da sem aktivno trenirala tenis in imam neko mišično maso, sedaj, ko pa ne delam razen teka skoraj ničesar, se mi je med študijem teža povečala na skoraj 80 kg, (sem že shujšala potem na 75kg) in edino s tekom si jo nameravam zbit dol. Prehrana je pa res zelo zelo pomembna. Sedaj sem uštimala to (ne jem več OH tolko kot med treningi, ko sem pasto jedla vsak dan) in v prvih 14dneh mi je iz 75kg zdrsnila na 69kg, kar je kar lep dosežek, nisem pa še zdaleč zadovoljna, ker imam rezerve okoli trebuha, na stegnih in vem, da s tekom lahko to odpravim. Upam no. Sicer sva mela z bratom danes debato, ko sem rekla, da sem ukinila OH, pa je rekel, mimogrede je absolvent medicine, da ga lomim in, da možgani potrebujejo OH, naj jih jem, sam sem rekla, da bo to samo začasno, dolker ne shujšam na VSAJ 65kg! Ker pač imam mišice, tudi v rokah ki med tekom niso toliko aktivne in to od treninga ne gre kar tko stran, da bi telo kurilo mišice, je komaj 2 leti od prekinitve. Upoštevati pa moram še kostno sestavo i n tako dalje. V času treningov sem imela 62kg ampak vem da bom tja težko prišla v tem poletju. Tako, da razen tega da jem skuto, jajca-beljak, piščanca, zelenjavo, pa ribe, pa zdej še ta dodatek mislim pit oz jest, to bi blo to. Upam, da ne bom naredila kake škode telesu, sam glede na to, da grem vsak drug dan laufat po ene 35 minut in da imam da skušam pulz uravnat med 60-70 % max pulza, upam, da bo vse ql.
Kar se tiče pa obrokov, se mi zdi, da jih imam še več kot 5, ker jem na vsaki 2 uri, glih tolk, da sprot kuri se velik boljš počutim pa tut prebava se je uredila.
Zanima me pa še to: Ali naj ta AMINOPRO 90 pojem pred ali po teku? Tečt grem ponavad zvečer.
 guc
#228523
po treningu poješ beljakovinsko hrano, nato vzameš aminopro pred spanjem, nato zjutri poješ spet neki beljakovinskega... tko bo se mišica regenerirala, ti se boš počutila bolje in boš lahko izvajala treninge neovirano...

meni osebno se za bivšo aktivno športnico 3-4 teki na teden ne zdijo velik, mislim da ni problema da bi se kej zgodlo...bi pa kak OH vključu v jedilnik za kosilo...

ps. ne mešat prebavo pa presnovo, to sta dva čisto različna pojma!
preberi si to:
http://www.lepazdrava.si/Prehrana/VinO- ... snova.html
Uporabniški avatar
 Tatjana
#228535
guc napisal/-a:drugače pa AminoPRO 90 je gotovo precej boljši za regeneracijo kot whey, ker se sprošča počasi 4-6h, whey pa kar zdrvi skozi telo ( je pač najbolj skomercializiran in marketinško uspešenprehranski dodatek). Whey je bolj primeren za nadomestek obroka oz. beljakovinskegadele obroka, AminoPRO to ni, oz. je dodatek v pravem pomenu besede. Če hočeš šepospešiti regeneracijo, lahko kupiš posebej BCAA-jke (to se ponavadi jemlje skupaj z primarnim beljakovinam), vzameš jih takoj po treningu. Whey te bo nabil! Aminpro te ne bo in boš vitka!

Tole pa je ravno obratno. Whey (sirotka) je bolj primeren za po treningu, ker se prebavlja hitreje. Po treningu rabimo nekaj kar pride hitro v kri in ne nekaj kar se še par ur prebavlja. Kazein (eden izmed izdelkov, ki ga vsebuje je AminoPro) pa se prebavlja počasneje in je bolj primeren kot nadomestek obroka.

@love to run: po kratkih, nizkointenzivnih treningih ne potrebuješ ničesar drugega kot vodo, če ti je cilj hujšanje. Lahko le 5 g BCAA, potem pa čez kakšno uro normalen obrok. Po intenzivnejših treningih pa si privošči napitek, ki vsebuje beljakovine in ogljikove hidrate v razmerju 1:4. Eden izmed izdelkov, ki so vredu je Endurox R4, je pa tudi čokoladno mleko povsem zadosti.
Kot nadomestek obroka pa je od AminoProja precej bolj okusen HyPro. Drugače pa je posneta skuta tudi vredu.
Če ti je primarni cilj hujšanje oziroma izguba maščobe, ne skopari pri obrokih po treningu, raje oklesti druge obroke. Pa dodaj 2-3 krat tedensko še kakšne vaje za moč, da ohraniš obstoječo mišično maso.
 guc
#228543
Tatjana napisal/-a:
guc napisal/-a:drugače pa AminoPRO 90 je gotovo precej boljši za regeneracijo kot whey, ker se sprošča počasi 4-6h, whey pa kar zdrvi skozi telo ( je pač najbolj skomercializiran in marketinško uspešenprehranski dodatek). Whey je bolj primeren za nadomestek obroka oz. beljakovinskegadele obroka, AminoPRO to ni, oz. je dodatek v pravem pomenu besede. Če hočeš šepospešiti regeneracijo, lahko kupiš posebej BCAA-jke (to se ponavadi jemlje skupaj z primarnim beljakovinam), vzameš jih takoj po treningu. Whey te bo nabil! Aminpro te ne bo in boš vitka!

Tole pa je ravno obratno. Whey (sirotka) je bolj primeren za po treningu, ker se prebavlja hitreje. Po treningu rabimo nekaj kar pride hitro v kri in ne nekaj kar se še par ur prebavlja. Kazein (eden izmed izdelkov, ki ga vsebuje je AminoPro) pa se prebavlja počasneje in je bolj primeren kot nadomestek obroka.

@love to run: po kratkih, nizkointenzivnih treningih ne potrebuješ ničesar drugega kot vodo, če ti je cilj hujšanje. Lahko le 5 g BCAA, potem pa čez kakšno uro normalen obrok. Po intenzivnejših treningih pa si privošči napitek, ki vsebuje beljakovine in ogljikove hidrate v razmerju 1:4. Eden izmed izdelkov, ki so vredu je Endurox R4, je pa tudi čokoladno mleko povsem zadosti.
Kot nadomestek obroka pa je od AminoProja precej bolj okusen HyPro. Drugače pa je posneta skuta tudi vredu.
Če ti je primarni cilj hujšanje oziroma izguba maščobe, ne skopari pri obrokih po treningu, raje oklesti druge obroke. Pa dodaj 2-3 krat tedensko še kakšne vaje za moč, da ohraniš obstoječo mišično maso.


tatjana če bi prebrala ceu post bi videla, da sem ji napisal: po treningu poješ beljakovinsko hrano, nato vzameš aminopro pred spanjem, nato zjutri poješ spet neki beljakovinskega... aminopro kot rečeno NI OBROK ampak dodatek
 love to run
#228545
Guc, imaš prav, doza 3-4x na teden teka zame, ki sem trenirala tudi po 4h na dan je malo, ampak po res dolgem premoru - popolnoma nič treniranja 2,5leti je po moje bolje, če ne pretiravam in počasi uvajam tek. Sploh pa zase vem, da če si zadanem nerealne cilje ne le, da presežka ne bom uresničila, ampak tudi minimuma ne, ki je v tem primeru 3-4x tek. Bom pa začela še s fitnesom kar ne more škodit, jogo pa itak že delam, kolikor to pripomore. No, bolj jo imam za umiritev in meditacijo. :)

Tatjana, tu ne morem komentirati, ker nisem ekspert, vidva z gucom sta se že spuščala v te raziskave, meni je samo bistveno, da dobim nekaj, kar bo moje že obsotječe mišice ohranjevalo, regeneracijo in to je vse. NE želim pa se nabildat s kakimi proteini, da ne bi podvojila slučajno svoje mišične mase.

Pa še tole, za lažje svetovanje zame(mimogrede hvala obema) če grem tečt zjutraj grem na prazen želodec. Če grem zvečer mi pa ne paše zvečer jest. Bi nekaj raje popila za reneneracijo, ker mi zvečer res ne tekne kak piščančji zrezek. Sem probala sam pol ne morem zaspat tam do 1h zjutraj... :?
Uporabniški avatar
 Lojfer
#228581
GUC ti je napisal vse!
Proteini te ne bodo nabildali...(žal bi to bilo preenostavno). Telo potrebije proteine, če ti ustreza ali ne.

Glede prehrane PO/PRED športanjem pri meni ustreza tako:
- Ko imam tekaški dan, kateri se začne zgodaj zjutraj na tešče je tako, da pred tekom s kozarcem vode popijem 1 odmerek BCAA. Po končanem teku pa popijem beljakovinski napitek in 2 odmerka BCAA + OH.
- Ko imam "mišični" dan pa pred treningom popijem 1 odmerek BCAA in beljakovinski napitek z malo OH. Po treningu pa popijem 2 odmerka BCAA, beljakovine in pošteno porcijo OH.
Za mene osebno so rezultati odlični.

Če želiš izgubit maščobo, pa sta odlična kombinacija L-Carnitin in zeleni čaj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA