teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 klopotec
#178060
TovarisMB napisal/-a:Aha,potem ni narobe,če sem se držal cedevite.Kaj pa na daljši razdalji? 5 km bom počasi nadgradil na 6-7-8... do 10,če ne bo težav s kolenom.To mi je cilj,10 km,tri do štiri x na teden.


Cedevita je en drekec pekec. Bobr ti je prav napisal. Naravni sok, kar pa cedevita ni. Ožmi si par pomaranč, ali pa pojej štiri jabolka, ali pa stisni dve limoni v pol litra vode. Da te ne dražim s kakšnimi zelenjavnimi kombinacijami. Ali pa kaj divjega. Recimo, sedaj nabereš koprive in jih posušiš, nato pa jih eno pest preliješ s pol litra hladne vode in namakaš par urc. Precediš in popiješ po teku. Pozimi to pride fajn, ko ni toliko svežih stvari.
Uporabniški avatar
 Asparagus
#178119
klopotec napisal/-a:
TovarisMB napisal/-a:Aha,potem ni narobe,če sem se držal cedevite.Kaj pa na daljši razdalji? 5 km bom počasi nadgradil na 6-7-8... do 10,če ne bo težav s kolenom.To mi je cilj,10 km,tri do štiri x na teden.


Cedevita je en drekec pekec. Bobr ti je prav napisal. Naravni sok, kar pa cedevita ni. Ožmi si par pomaranč, ali pa pojej štiri jabolka, ali pa stisni dve limoni v pol litra vode. Da te ne dražim s kakšnimi zelenjavnimi kombinacijami. Ali pa kaj divjega. Recimo, sedaj nabereš koprive in jih posušiš, nato pa jih eno pest preliješ s pol litra hladne vode in namakaš par urc. Precediš in popiješ po teku. Pozimi to pride fajn, ko ni toliko svežih stvari.


Če ti pa ne bodo všeč namočene koprive, jih pa lahko uporabiš kot gnojilo za vrt ali vsaj lončnico(ker je govora o pol litra vode) :D
 klopotec
#178120
Asparagus, zelo dobro. Vendar moraš potem namakati koprive 48 ur na toplem. Pa tudi kak asparagus lahko zaliješ. Lepo bujno bo rasel.

Mimogrede, kolko deci vode pa ti popiješ po teku?
Uporabniški avatar
 TovarisMB
#178133
HA HA HA,
bom raje na pivce prešaltal.
ZIHER JE ZIHER !
Uporabniški avatar
 kengurujko
#178331
pivo je tud ok, še posebej nemški weisbier-pšenično pivo ki ima veliko beljakovin, je gostejše-nakateri športniki ga redno prakticirajo po treningih. Naša-slovenska piva se lahko skrijejo pred tem!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA