teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 semjul
#212423
:D
presnina -e ž (i) star. surova krma,
zlasti korenje, krompir, repa: presnino spraviti v klet/kuhali so največ presnino

presnost -i ž (e) knjiž., redko
svežost: predpisi o presnosti in čistosti
sadja


Ali pod presno razumete zgoraj navedeno, ali gre bolj za surovo - neprekuhano.

Zakaj ne uživate tudi surovega mesa in rib?

tulček napisal/-a:
@tek_na_snegu to ni glorificiranje, to so dejstva.

Res je, tudi tvoje raziskave z mikotoksini so dejstva ampak, če bi naredil raziskavo McDonaldovega hamburgerja, bi zagotovo planil na surovo zelenjavo.
Meni se zdi res škoda, da zaradi takšnih ostrih pikolovskih kritik, ljudje ki se jim stvar sprva zdi zanimiva, zamehnejo z roko in rečejo itak je vse strupeno.

Sem za to, da se pogovarjamo, opozorimo na morebitne probleme, razrešimo nejasnosti, svetujemo... ampak, dajmo to storit brez negativnega naboja.


Tulček, moti me ker je tvoja religija edina religija. Naj bo sveta zate, ostalim pa pusti svobodo izbire in nikar se ne počuti ogrožene zaradi drugačnih mnenj. To je forum, odprla si temo, debata se je razvila. Vsak ostane na svojem prepričanju, če želi. Razen če gre za sveto vojno, in si se odločila spreobračati drugače misleče.

Mene težko prepriča neke splošne trditve zelo majhne skupine evforičnih ljudi. Zelo rad imam dejstva, kot je naprimer naslednje:
Moja stara mati Angelca je dočakala 90 let, doma, ob zelo pestri prehrani, z ocvirki vred. Njen brat Franci pa 96 let, pa je vsak dan cuknil pol litra rdečega.

Vidiš to so zame dejstva. In sam se nadejam visoke starosti, ker imam to v genih, ne glede na prehrano.
Uporabniški avatar
 tulček
#212428
Presno je mišljeno nekuhano.

Semjul se opravičujem in tudi ostalim, če zgleda ta tema kot religija, ni blo tak mišljeno...pa tudi svete vojne ne bo. :mrgreen:

Itak bo jedel vsak kar bo hotel. Samo sem pričakovala, da se bomo tukaj pogovarjali isto misleči presni navdušenci. Zagotovo se ne moremo vsi z vsem strinjat ampak pričakovala sem bolj konstruktivno debato. Saj veš, če te nekdo non stop zabija, boš z njim hitro končal pogovor. :(
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#212431
tulček napisal/-a: Saj veš, če te nekdo non stop zabija, boš z njim hitro končal pogovor. :(


Odvisno kako močan si, in kako prepričan v svoj prav. Če te hitro zbijajo ponavadi tvoje prepričanje ni dovolj močno, nekje v ozadju se sprašuješ če delaš prav. Takrat ponavadi sledi ofenziva in napadeš. Namesto tega mu daj vedet v svoj prav ampak ne s prepričevanjem oziroma blatenjem njegovega mišljenja in načina.

ZdravkoC napisal/-a:"Vse je v glavi, čuj"


Lp

Uroš
Uporabniški avatar
 tulček
#212436
Lahko gledaš tak ali pa tudi drugače. Sama mislim, da če si prepričan v svoj prav, ne boš mlatil okrog sebe in dokazoval svojga prav za vsako ceno. Sem ful odprta za nove stvari, samo če so lepo servirane.

Glede Zdravkotovega motoja pa jaz pravi, da nekako drži, dokler ti vodiš glavo in ne ona tebe.
 Alek
#212438
tulček napisal/-a:Presno je mišljeno nekuhano.

Semjul se opravičujem in tudi ostalim, če zgleda ta tema kot religija, ni blo tak mišljeno...pa tudi svete vojne ne bo. :mrgreen:

Itak bo jedel vsak kar bo hotel. Samo sem pričakovala, da se bomo tukaj pogovarjali isto misleči presni navdušenci. Zagotovo se ne moremo vsi z vsem strinjat ampak pričakovala sem bolj konstruktivno debato. Saj veš, če te nekdo non stop zabija, boš z njim hitro končal pogovor. :(


Tulček po moje nič ni narobe, zanimivo vas je brati vse skupaj, čeprav Snežnega ne razumem najbolj. Se mi zdi malo zakomplicirano, ker mi je to dokaj novo . Res je zanimiva tema. Nekaj je koristno tudi zame.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#212440
klopotec napisal/-a:Zmešanček Zdravko...

No, tokrat pa se je dotaknilo tudi mene :FO:
Uporabniški avatar
 tulček
#212441
Alek napisal/-a: Nekaj je koristno tudi zame.

No zato pa se pogovarjamo. Tudi jaz sem zvedela veliko novega, tudi od Snežnega in še bi želela vedeti, ker je res glavca, ampak daj Ivek vse skupaj malo v celofan zamotaj, prosim lepo. :D
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#212443
tulček napisal/-a:Uroš daj me spomni kje sem blatila njegov način in mišljenje :(

Če sem prav razumel, ne govori, da si ti, temveč nasplošno za vse. Po mojem mnenju si ti zadnja, ki bi se te to dotaknilo :D
Odvisno kako močan si, in kako prepričan v svoj prav. Če te hitro zbijajo ponavadi tvoje prepričanje ni dovolj močno, nekje v ozadju se sprašuješ če delaš prav. Takrat ponavadi sledi ofenziva in napadeš. Namesto tega mu daj vedet v svoj prav ampak ne s prepričevanjem oziroma blatenjem njegovega mišljenja in načina.

Saj iz te modre misli bi se lahko marsikdo učil. :D
Uporabniški avatar
 raines
#212452
po moje se je brezveze kregat. Jaz iskreno povem, da presno hrano obožujem. Pa ne sam presno, tut kuhano pečeno, vegetarjansko, mesno, sladko, slano, pekočo, srednje pekočo,...
..., prou zakon je.

p.s:a sem omenil tekočo :wink:
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#212454
Ja misel je bila podana na splošno če bi letela na tebe bi govoril v ednini oziroma bi ti to tudi poveda. Ker sam tudi nimam nič proti novotarijam, vse dokler ni nekdo tečen z njimi.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#212459
>@tek_na_snegu glede na tvoje raziskave je še najbolje, da živimo samo od prane, pa še ta >je vprašljiva. :--
>Saj je fajn informativno vedet te stvari, ampak dajmo ustvarit malo bolj konstruktivno >debato. Samo zato ker razmere niso idealne še ne pomeni, da bomo give up on life, a ne? >:wink:

Ja ce skupine, navdusenci in centri moci vidijov tem osnove za kaksno poslovno priloznost potem mora dvigovati lazno pozitivnost.

Mimogrede ...poglej si Oxford Nutrition Dictionary o pomenu besede dieta.

Dieta je vsak niz ustrezno oblikovanih jedi. Izraz dieta je v tvojem tekstu omejen na nekaj kot neko vojno prehranjevanje za tocno dolocen namen bolezni skratka nekaj omejenega.

To po osnovni definiciji ne velja. V bistvu ti ze sedaj prakticiras neko dieto. Lahko je tudi pizza del diete. Recimo McDonalds Dieta: Coca-Cola, Hamburger in Francoski prazenec...
Ali pa Standardna Ütajerska dieta: kuhana govedina, restan krompir, solata in goveja juha...

Ko reces da se gres shujsevlano dieto: je pravilen izraz zamenjala bom dieto.

In presno prehranjevanje je oblika diete. Kot je za standardno slovensko dieto potreben nacin zivljenja in tudi organizacija . Moras prav tako teziti k kvalitetnim suroviinam za pripravo nedeljskega kosila, narediti obrok zbrano, z ljubeznijo da ne recem se zahvaliti za prehrano, prinesti surovine iz trznice ali iz vrta...Tako moras tudi za presno prehrano.

Tukaj ni nobene razlike. Obe dieti imata svoje stranske ucinke ( pozitivne in negativne ).

Pri obeh dietah lahko raziskujes in pogabljas in poslusas telo. Lahko bi pri obeh debatiral o prehrani. Vem za forum kjer se toliko tem kot se tu prelije za tek in trening in vse kar se dogaja debatirajo o kvaliteti in pripravi kozjega mesa, kozjega mleka, kozjega sira ,,nic drugega...

S stalisca neke urejenosti prehranjevanja ( ocitno pa ti je to cilj urediti narediti red
obvladovati svoje odzive telesa na prehrano ) pri obeh naicnih prehranjevanja se posluzujes popolnoma enakih metod, monitoringa sebe, nabave, dilem o pripravi, pri obeh dietah potrebujes neke kombinacije ki so kompatibilne pa razsptrupljevalne komponente ki nevtralizirajo toksicne ucinke...

Povsod je potrebna zaradi potrosnika tudi kontrola, monitoring , obvladovanje pridelave in v obeh primerih si lahko gost ali domacin torej tisti ki pripralvja ali tisti ki je povabljenec.


Ce gres na presno prehranjevanje samo zato da se bos bolje pocutil potem to ni to.
No kar tudi sama priznavas z izrazom nacin zivljenja. Ampak Nacin zivljenja je potreben tudi za standardno slovensko dieto ali dieto recimo tovarniske menze ( goveji golaz in kruh ter ora ali vojaski pasulj z mlado cebulo in kruhom ter pivo ).
 klopotec
#212461
ZdravkoC napisal/-a:
klopotec napisal/-a:Zmešanček Zdravko...

No, tokrat pa se je dotaknilo tudi mene :FO:


Oprosti Zdravko, manjka vejica, Zmešanček, Zdravko. Na forumu Presni svet smo se pogovarjali kako bi po naše rekli smootijem in je bil predlog tudi Zmešanček. Se opravičujem še enkrat.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA