teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 mirko1
#291606
za štenge:

http://www.bodieko.si/veganstvo-in-vegetarijanstvo
http://www.dailymotion.com/video/xgfgjj ... ls_animals)

tega imaš preveč na netu, kr sam se pouč :)

vsekakor; vegetarijanci niso vegetarijanci v večini zaradi tega, ker se jim "uboge živalce" smilijo, temveč so to vegani. vegetarijanci tudi ne jedo rib, ker ribe so tudi živali, se mi zdi . vegetarijanci normalno jedo jajca, med, mleko,..., tega ne jedo vegani !
pa prehrana z vegeburgerji ni dosti bolj strupena za zdravje, kot čevapčiči in podobna navlaka.
v kolikor se motim, me pa opomni, prosim.
če si si ogledal vsaj pol filma iz zgornjega linka, potem si res jeklena duša.
Nazadnje spremenil mirko1, dne 21 Okt 2012, 15:34, skupaj popravljeno 1 krat.
 abcd
#291611
Mi je kr žal, da sem klikno na filmček. Sem zdržal tri sekunde.
Sem pristaš, prisilnega dela, sam tole zanikrno golazen je pa treba pobit. :evil: Mislim na folk.
Ne vem če takšno bolezen kakšne tablete pozdravijo. Po eni strani bi jih raje ozdravil, tako, da bi jim kasneje bilo žal za takšno počtetje, Mislim, da je to največja kazen, saj takšno golazen pokopati je greh za zemljo.
Sem pa že nekaj časa nazaj iskal kakšne male inekcije, za škropitev kisline po krznenih plaščih. Nič kaj tekega nisem našel. Se pa že vidi, da krzno nosijo samo tiste ženske, ki jih drugače nihče ne pogleda, da ne govorim kakšen je njihov pogled.
Še nisem videl lepe ženske, ki bi nosila krzno. :clap:
Uporabniški avatar
 štenga
#291636
abcd napisal/-a:@štenga, se iskreno opravičujem, mail ni bil namenjen tebi ampak sem mislil splošno, pisal pa v 2. osebi ednine :oops:
Tudi jaz sem včasih gledal samo na sebe in nisem videl dlje od svojega krožnika.
Moralo bi biti pa vsakemu jasno, da ni treba zapirati in ubijati živali, da bi se najedel.
Zato sem napisal naj si jo vsak sam ulovi, ta iz ulova je vsaj kdaj videla sonce in se gibala.
Ko se peljem mimo hleva, od koder se večkrat sliši zelo panično mukanje bi lastnika narjraje zaprl v tisti hlev. Vsa ta leta odkar se vozim mimo kmetije, enkrat ni bila nikoli nobena žival zunaj in ne ve kako zgleda sonce, čeprav imajo dovolj zemlje za pašo. Čez vrate vidim, da živi vsaka na svojih dveh kvadratih, pa še smrdi noter. To je trpljenje teh živali, smrt je pa kvečjemu njena odrešitev. Meni ni vseeno, da se to dogaja, zato od takrat kupujem mleko in mlečne izdelke samo od tistih, ki tem živalim omogočajo normalen life.
To pa je za tebe :D, če boš pokazal sočutje do teh živali ne bo nič narobe. :D

Saj mi je bilo čudno, ko sem bral da leti name :) - hvala za razjasnitev.

Glede zapiranja živali. Sami imamo v povprečju 4-5 bikov. Od tega je en med njimi 80% zunaj na paši, ostali pa so zaprti v hlevu. Z njimi ravnamo zelo lepo, se pogovarjamo, čohamo, uporabljamo ogromno nastila,... Ko pridejo iz klavnice po govedo so vedno presenečeni, kako gre bik brez kakršnekoli norosti za očetom (kot treniran pes), ki mu ponudi kos kruha (navadno povsod biki norijo, zato jih ti vlečejo za seboj, od zadaj pa en z tazerjem). Zdaj pa zakaj je en na paši, drugi pa zunaj? Meso bika na paši bo ostalo doma, zaradi gibanja bo imel malo maščobe in močne zdrave mišice, jedel bo pa lahko kadarkoli in karkoli, žal pa bo zaradi pomanjkanja maščobe na koncu tak bik tehtal le 650-700kg (biki gredo v zakol pred 18-imi meseci, ker v primeru, da so starejši ni več državne subvencije). Biki v hlevu dobijo jesti 3x dnevno, poleg trave in sena (pri nas ni nobene silaže oziroma bal), dobijo tudi mleto koruzo in pšenico (zrnje), večkrat jim damo tudi par dni star kruh, katerega obožujejo (s primerjavo prehranjevanja lahko dobimo vzporednice tudi z ljudmi - malo gibanja - le par velikih obrokov -> veliko kg). Pri času za zakol, bodo ti biki tehtali 800-900kg, od tega bo dosti maščobe, ki se bo nahajala tudi znotraj mišic (torej v mesu). To je meso, ki ga potrošniki kupujejo, no v bistvu je to prvovrstno meso višje cene, pri trgovinski akcijah so še nafilani z antibiotiki, dobivajo silažo, mleta stebla koruze,..., oziroma je bilo to meso že vzeto iz prodaje in bilo ponovno preparirano.

Torej iz prvega bika pridobimo slabih 300kg mesa, medtem ko trgovine iz drugega pridobijo čez 500kg "mesa" za prodajo. Za zagotavljanje nižje cene se v meso injektira vodna raztopina, ki še dodatno poskrbi da iz 1kg mesa nastane 1kg+ mesa za prodajo,...

abcd napisal/-a:Pa še pohvala zate, če si res sposoben teh vaj, ki so v videu. :laola
Anette pa mož pa meni delujeta kot vnukinja in dedi :D

Teh vaj seveda nisem sposoben - se pa trudim, da bi nekoč v prihodnosti bil sposoben kaj takega (sem nekje na nivoju med 3 in 4 od 10 - prehodi niso linearni). Je pa zanimivo, da so bile tako v tvojem videu, kot pri Barstarzzih prisotne štenge :). Tudi meni na slikah Larkinsova delujeta kot 2 generaciji narazen, vendar je iz videov razvidno, da je tudi ona čez abrahama.

abcd napisal/-a:Se pa že vidi, da krzno nosijo samo tiste ženske, ki jih drugače nihče ne pogleda, da ne govorim kakšen je njihov pogled. Še nisem videl lepe ženske, ki bi nosila krzno. :clap:

Jaz pa poznam kar nekaj žensk, ki ne jedo mesa zaradi mučenja živali, obenem pa predvsem ena zagovarja in nosi krzno. Kar me vsakič, ko jo zagledam spomni na absurdnost situacije. Ogromno je še drugih stvari - testiranje ličil na živalih, kjer jih celotno življenje izpostavljajo direktnemu kapljanju strupa v oči,.... Torej kaj je hujše - ubitje živali, ki se konča v nekaj sekundah ob upam, da čim manj bolečinam ali odrtje živali na živo ter izvajanje testov nad njimi celo življenje??

Mirko, videe sem pogledal, to je mučenje živali ne ubijanje živali. Glede vegetarijanstva, veganstva, presnojedstva sva pa na tako različnih nivojih, da nima več smisla moje nadaljnje pisanje.

Aja še ena stvarca. Stvari, ki se jih nikakor nebi več dotaknil so gosja in račja jetra in nilski ostriž. Prav tako kupujem le jajca kokoši na paši - pa me ne zanima če za ceno ene dobim 5 baterijskih jajc. Mirko - kakšna jajčka pa vam pašejo? :FO:
Uporabniški avatar
 mat33c
#291656
Mirko sploh ne vem v čem je fora objavljanja takih posnetkov????!!!!!

Torej po tvoje sem,ker z veseljem cca5-6 krat tedensko za kosilo jem mesne izdelke, ne vem kakšen mučitelj živali....

Naj še nekaj razjasnim : živali, ki jim je "vzeto" življenje z namenom prehrane so v večini vzrejene samo z tem namenom!!!!

In to nikakor ni UBOJ ampak se temu reče ZAKOL!!!!

Pa lahko ne vem kdo skače pred TV ekrani pa nabija o vegetarijanstvu in veganstvu zame je prašič samo z enim namenom KRALJ ŽIVALI :FO: :FO:

Peteršiljček pa sojo pa sončnična semena pa rozine pa kar ti jej!!!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
 mirko1
#291661
mat33c napisal/-a:Mirko sploh ne vem v čem je fora objavljanja takih posnetkov????!!!!!

Torej po tvoje sem,ker z veseljem cca5-6 krat tedensko za kosilo jem mesne izdelke, ne vem kakšen mučitelj živali....

Naj še nekaj razjasnim : živali, ki jim je "vzeto" življenje z namenom prehrane so v večini vzrejene samo z tem namenom!!!!

In to nikakor ni UBOJ ampak se temu reče ZAKOL!!!!

Pa lahko ne vem kdo skače pred TV ekrani pa nabija o vegetarijanstvu in veganstvu zame je prašič samo z enim namenom KRALJ ŽIVALI :FO: :FO:

Peteršiljček pa sojo pa sončnična semena pa rozine pa kar ti jej!!!!!!!!!!!!!



debata nima več kaj dosti zveze z naslovom- presna hrana, tako, da s tem zaključujem. le še odgovor:
sem čutil, da ti ne morem civilizirano odgovorit, pa sem prosil hčerko, ki ti je upam da lepo odgovorila .
Na žalost kapitalizem deluje na tak način. Klavnice živali ne koljejo iz dolgčasa, ampak zaradi povpraševanja. Potrošniki nimamo občutka, da imamo moč nad proizvajalci, toda v resnici je naša moč absolutna. Ko kupiš nek izdelek, s tem povečaš povpraševanje, in s tem število proizvedenih proizvodov (v tem primeru, zaklanih živali).

Samo, da smo si na jasnem: tudi sužnje so "vzrejali" iz enega samega namena.. Torej izkoriščanje in mučenje sužnja ni izkoriščanje in mučenje, ker so s tem namenom že prišli na svet? In to, po tvoji logiki, nikakor ni mučenje, ampak zaslužena kazen! Pa naj borci za enakopravnost črncev kar skačejo pred TV ekrani; jaz od tega nimam nobene koristi, torej ga ne bom poslušal :)
 abcd
#291690
Prej ko slej boš prišel na "blagajno", kjer bo treba poravnat račune, meso je pa drago.
Takrat se spomni na vzrejo in kaj morajo te živali preživljati, da se ti lahko slabo nahraniš. Mogoče boš dobil kaj popusta. :evil:
Uporabniški avatar
 zajc
#334989
Danes, v petek, 13.2.2015, ob 20:00, na SLO2.

PRESNOJEDEC, NIZOZEMSKA DOKUMENTARNA ODDAJA
Tom je na materino željo od petega rojstnega dne jedel samo presno hrano. Mati je mislila, da je uživanje presne hrane najbolj zdrav način življenja. Pet let pozneje je deček hudo podhranjen. Zdravniški izvidi kažejo, da uživa premalo kalorij in premalo kalcija. Poleg tega bo 12 do 15 cm nižji, kot bi bil ob normalni prehrani. Stroga dieta ga je tudi osamila. Bo mati še naprej preizkušala meje zdravega načina življenja? Se bodo strokovnjaki vmešali in kaj bo naredil odraščajoči Tom?
Uporabniški avatar
 matej712
#335047
Sem si zavrtel tale film zdajle. Fant je očitno normalno zdrav in socializiran, tako da ne vem, čemu tak vik in krik s strani državnih institucij. Dobro, po predikciji naj bi zrasel 12 cm manj od statističnih pričakovanj. Kje pa obravnavajo primere resnično nepravilno hranjenih (pretežkih) oseb?
Uporabniški avatar
 ROSI64
#335051
matej712 napisal/-a:Sem si zavrtel tale film zdajle. Fant je očitno normalno zdrav in socializiran, tako da ne vem, čemu tak vik in krik s strani državnih institucij. Dobro, po predikciji naj bi zrasel 12 cm manj od statističnih pričakovanj. Kje pa obravnavajo primere resnično nepravilno hranjenih (pretežkih) oseb?

Se podpišem :clap: :clap: :clap:
 stari bor
#335084
abcd napisal/-a:Mi je kr žal, da sem klikno na filmček. Sem zdržal tri sekunde.
Sem pristaš, prisilnega dela, sam tole zanikrno golazen je pa treba pobit. :evil: Mislim na folk.
Ne vem če takšno bolezen kakšne tablete pozdravijo. Po eni strani bi jih raje ozdravil, tako, da bi jim kasneje bilo žal za takšno počtetje, Mislim, da je to največja kazen, saj takšno golazen pokopati je greh za zemljo.
Sem pa že nekaj časa nazaj iskal kakšne male inekcije, za škropitev kisline po krznenih plaščih. Nič kaj tekega nisem našel. Se pa že vidi, da krzno nosijo samo tiste ženske, ki jih drugače nihče ne pogleda, da ne govorim kakšen je njihov pogled.
Še nisem videl lepe ženske, ki bi nosila krzno. :clap:

Jaz pa ne lepega vegana.
(Če bi bili malo manj agresivni s svojimi"argumenti",bi človek še prisluhnil)
Uporabniški avatar
 mirko1
#335091
hmmmm, a ti bor pa se spoznaš na lepoto moških ? hmmmm. mogoče ti je bilo nerodno napisat, da ne poznaš lepe veganke ? ! ti povem, da vegank v sloveniji je malo, a vse so najlepše ! bom pa za vsak slučaj takoj jutri začel delati na lastni lepoti :mrgreen: :--
Uporabniški avatar
 ROSI64
#335097
stari bor napisal/-a:Vnaprej izgubljen boj!
Sem pa le izvedel nekaj novega:veganstvo vpliva tudi na občutek za estetiko.

Da smo si na jasnem veganstvo nima nič veze s presno hrano. To sta dva različna pojma.
Uporabniški avatar
 zz topka
#335100
Čakte, čakte, fantje :shock:, kar se tiče lepote....
Ko jem za kosilo polhno skledo solate, Slikasem presnojedka
Ko mi moj nardi seitan zrezke, Slikasem veganka
Ko se zvečer napokam sira z bučnim oljem in čilijem, Slika sem lakto vegetarijanka
Ko me moj povabi na turistično kmetijo na pršut, sem pujsejedka Slika

IN ZDAJ !?

Rečte eno samo besedo, da moji lepoti kaj manjka !!!Slika

:D
 stari bor
#335110
Še ena nova!No ja,če res nima nič s presno hrano,pa ima gvišno dosti s presnovo.Se bom pa previdno umaknil iz te teme,da ne bi še bolj razpihal neusmiljenega frakcijskega boja(živela OF).
Zgoraj objavljena vipavka pa si se verjetno slikala po pujsanju (miss Pigy),saj si sicer,kolikor vem, očem prijetna temnolaska.
ROSI64 napisal/-a:
stari bor napisal/-a:Vnaprej izgubljen boj!
Sem pa le izvedel nekaj novega:veganstvo vpliva tudi na občutek za estetiko.

Da smo si na jasnem veganstvo nima nič veze s presno hrano. To sta dva različna pojma.
stari bor napisal/-a:Vnaprej izgubljen boj!
Sem pa le izvedel nekaj novega:veganstvo vpliva tudi na občutek za estetiko.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA