teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#250436
Hvala za odgovore in pomoč. Raznilikost pri vadbi sem že vnesla. Moram še pri hrani. Moj največji problem so napadi po sladkem. Sicer se ne nažiram s sladkim, ampak vseeno mislim, da je to moja glavna ovira. Vsemu se lahko odrečem, temu se pa še žal ne morem. Ampak delam na tem...Zdaj se trudim, da bi si recimo izbrala soboto za dan, ko lahko pojem kaj sladkega po kosilu. Čeprav je teden res zelo dolg :?

Po samem teku pa meni ne paše kaj dosti jesti, sploh ne celega kosila. Zdaj je itak dan že tako dolg, da grem tečt proti večeru in pač po teku ne spravim vase nič, razen vode.
#250465
če imaš napade sladkega poskusi stabilizitat količino sladkorja v krvi...
ponavadi pomaga zmanjšanje količino OH na splošno in izogibanje enostavnim sladkorjem ter živilom z visokim GI (glikemičnim indeksom). na začetku pa je ponavadi malo absitnenčne krize :wink: je pa potem počutje toliko boljše. sem pa tja si lahko človek vseeno privošči malo sladkega :P
#250764
marko85 napisal/-a:Torej jaz delam veliko napako, ker po teku ne jem nekaj konkretnih OH ampak bol po okusu oz. ne gledam kaj jem... Včasih OH, vcasih http://www.pas.si/misicna-masa/beljakovine-proteini, vcasih nic... OH pomeni tud sladkor?


OH pomeni tudi sladkor ja. Sicer pa mislim, da imamo vsi težave s tole disciplino, ker jemo tisto, kar nam v danem trenutku paše. Malo discipline nam res ne bi manjkalo.
Nazadnje spremenil emn, dne 15 Maj 2013, 10:55, skupaj popravljeno 1 krat.
#250989
zz topka napisal/-a:Jast pa od novega leta dalje prakticiram, da 15 minut potem, ko pridem iz mojega hriba, spijem en glaž bele in en glaž rumeno zelene sirotke. Na zdravje! :piti:


Kakšna pa je rumeno zelena sirotka? :roll:
#251000
O, ta zeljeno kupim pr tanartabulšmu sosejdi v Ajdovščini. Jo pa dobijo le enkrat na dva tedna, tako da si moram na dan torka, ko pride, vzeti zjutraj pod mus cajt, da grem ponjo in vzeti zalogo 5l, ker če ne, .... ni, ni,...
Ta belo pa kupim v našem vipavskem centru Fama. Tudi to dobijo na dan torka. In tudi to moram skoraj vso pohopsat, ...
Je pa tudi v ceni razlika kar očitna, ta zelena je 88 čentežmu, ta bela pa 1,35 ojrota.
Sem pa kontaktirala že z obema proizvajacema in ti lahko posredujem maile na ZS, če se hočeš kaj pozanimat, kam jo dostavljajo...
#251004
Ta bela se začne tam, en četrti dan približno, že malo kisat. Pa mi je razloženo, da je vse skupaj, če preneseš pač pitje zaradi okusa, še boljše za prebavo.
No, se nam je že zgodilo, da smo jo pili tudi še deseti dan od polnjenja...k na etiketi piše, da je rok 7 dni.. pa smo še tuki...

Ta zelena pa se mi zdi, da s staranjem ne spremeni tolk okusa....

No, ti pošljem maile na ZS...
#251385
Je v redu, če po treningu pojem prbl. 250g skute zmešane z banano + par rozin, za boljši okus? Bi bilo dobro še kaj dodati/odvzeti (samo naravne stvari me zanimajo)?

Hočem samo dobro regeneracijo, tako da bom lahko naslednji dan brez težav tekel/kolesaril. :D

Kaj pa zjutraj, je dobro zraven ogljikovih hidratov pojesti tudi kaj beljakovin?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA