teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Bobek
#235540
ton napisal/-a:Meni je tudi ob Bobkovemu 'wheyu' tipkovnica z mize padla... obenem pa ne bi šel mešat špinače v potekaško bombo, priznam.
.

Hehe, še dobro da smo različni.

Tipkovnica v redu?

Sicer pa tudi tebi pašejo beljakovine (skuta) po teku, sicer res prej popiješ OH. Jaz pa sirotko :?

Je pa zanimivo, da obužujem surovo mleko in sirotko, skute pa ne maram. Jo pa zato drugi družinski člani pojedo v kilogramih.
Uporabniški avatar
 mare
#235885
Bobek napisal/-a:
muc napisal/-a:Glede na izkušnje, ki jih imate, a je kdo kdaj "testiral" kakšne napitke-sirotko cenejšega ranga(DM,Muller,..) ?...lp :wink:


Cenejše sirotke od moje ni - je zastonj, dobim jo pa od kmeta, ko kupim skuto in mleko.

Kdo ti jo pa da zastonj. Tukaj na trgu sem videl da jo prodajajo po evro liter, tako da je potem bolje kupiti mleko in sam delati sirotko. Samo za tisto kar očitno ti želiš, bi moral imeti sirotko od sira in ne od skute. Je bistvena razlika v sestavi.
Uporabniški avatar
 Bobek
#235890
mare napisal/-a:[
Kdo ti jo pa da zastonj.


Hodim direktno na kmetijo po zelenjavo, solato, skuto in mleko. Sirotko vedno dodajo zastonj, ker jo nihče pri njih ne kupuje, na tržnico pa ne hodijo. Tisti, ki pri njih redno kupuje skuto, dobi sirotko za povrh, če jo le želi.
 musaka
#241389
Seveda je po naporu potrebno v telo vnesti določeno količino beljakovin in to v najkrajšem možnem času.Sirotkine beljakovine dokazano najhitreje preidejo v kri,kar je še posebej pomembno za rast in regeneracijo mišic po naporu.Sam jih smatram kot naravni produkt in tudi v realnosti ni nič drugače,saj tudi čokoladno mleko ne priteče iz vim v tetrapak,ali pa isomaratonik,isostar....Prav tako je po naporu zelo pomemben vnos oh ozr.sladkorjev,kjer so še kako priročni dodatki k prehrani ,omenil bi maltodextrin.Morda se imena kot so leucine,valine,isoleuciner itd. za uho res slišati kot neki kemijski bavbav,ampak dejstvo je,da so to aminoksline in so sestavni del vsake beljakovine.Seveda je pomembna tudi hidracija telesa pred in pa med samim naporom,tukaj so dobrodošli razni isotonični dodatki.Naj omenim,da za rekreativca,ki tedensko preteče nekaj km vsekakor ni potrebna tolikšna pozornost pri prehrani,kot pa za nekoga,ki redno teče skoraj vsak dan in je regeneracija še kako pomemben,če ne najbolj pomemben sestavni del treninga.
Tako nam lahko razni dotatki k prehrani večkrat pomagajo iz situacije,ko v telo s hrano ne moremo vnesti zadostne količine potrebnih hranil.
So pa to le dodatki k prehrani in niso nadomestek za obrok.
Uporabniški avatar
 banANA
#241402
Pozdravljena družba! Sem nova na forumu - spremljam ga sicer že nekaj let, oglašam se pa prvič.

Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje s Feflex Instant Mass (VO2 sport)?!

10k pretečem brez problemov, kar je pa več mi začne energija hitro padati. Mislim da je za to posledica tudi moja premajhna telesna teža. Moj ITM je 17,6. Trenutno imam več volje po miganju kot pa energije, zato posledično tudi več časa "prelistavam" TF, kot pa tečem :wink: To bi rada spremenila!

V osnovi sicer nisem ravno pripadnik "umetnih" dodatkov, vendar če drugače ne gre ....

Zimski pozdrav!
#241453
Bobek napisal/-a:[...]To zmiksan s paličnim mešalnikom in popijem po slamci približno eno uro po teku, ali takoj po utežeh.

Takoj po teku pa zadnje časa najraje popijem liter sirotke.


Torej je ok, če po teku ne hitiš ravno takoj domov, da bi pojedel zadostne količine hrane, in si nato v miru pripraviš kosilo? (Pred kosilom seveda piješ - meni osebno najbolj ustreza suhi kvas z jabolčnim kvasom, zelena magma ali Bio Kingova Sport Banane).
Uporabniški avatar
 Bobek
#241482
Volk drobnovratnik napisal/-a:Torej je ok, če po teku ne hitiš ravno takoj domov, da bi pojedel zadostne količine hrane, in si nato v miru pripraviš kosilo?


Meni takoj po teku sploh ne paše trda hrana, 1-2 uri kasneje pa že.
 Dtek
#241622
Uroš Sobočan napisal/-a:Do ene ure samo voda, kar je več dodaš nekaj vodi (suho sadje, bobipalčke, krekerji, frutabele in podobne ploščice).

Po teku rabiš takoj nekaj sladkega in nekaj beljakovin, ter zdrave maščobe. Najboljši regeneracijski napitek je po mnenju znanstvenikov in mene čokoladno mleko. Zadnje čase pa mi najbolj zapaše shake iz banane, špinače, lanenega semena in mleka, vse skupaj dobro zmiksaš s paličnim mešalnikom. Kasneje sledi trdi obrok, če slednjega ne moreš jest dodaj k omenjenemu shake-u ovsene kosmiče, ki imajo daljše sproščanje.

Lp

Uroš


Tudi jaz čokoladno mleko ali sadni jogurt... Ego ipd. O čokoladnem mleku sem tudi bral tukaj.
 brezlj
#242794
Sam sem na začetku dost uporabljal take beljakovine (praški), zdej mam pa spet obdobje, kot mi paše sirotka. Sam je pa tko (saj pri meni), da se okusa hitro naveličam, tako da potem spet začnem uživat praške. Imam pa občutek, da vseeno praški nekoliko drugače (učinkoviteje) delujejo kot sirotka.
Nazadnje spremenil brezlj, dne 11 Okt 2016, 13:30, skupaj popravljeno 2 krat.
#244268
Jaz sem poizkusil že kar nekaj različnih napitkov,a me pri vseh moti preveč barvil in E-jev.Po teku pa imam najraje zrezano banano prelito z jogurtom

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA