teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 sončnica_teče
#236863
Pozdravljeni!

V zadnjem letu sem pridobila 3 kilograme, žal ne mišične mase. Kaže, da so se vsi kilogrami obesili okoli pasu. Poleg rednega teka (4x tedensko) občasno izvajam tudi vaje za krepitev trebušnih mišic, pa je stanje iz meseca v mesec slabše.
Še moj jedilnik:
zajtrk: polnozrnata žemlja
dopoldanska malica: 2-3 kosi sadja
kosilo (okoli 4-ih): klasika (zelenjava, krompir, kakšen kos mesa...)
večerja: sadje ali jogurt ali skuta z medom...
včasih se prekršim s kakšnim kosom čokolade, potico, rolado..
Kaj naj spremenim?
Prosim za nasvet, TF je vseveden, zato verjamem, da boste tudi meni znali svetovati.

LP, Sončnica :D
Uporabniški avatar
 slovon
#236972
Zivjo!

Najprej me zanima kaj je s temi 4 kilami - je to rezultat, ki se ponavlja skozi redno tehtanje, ali se je to zgodilo enkrat? Glede na opazanje okrog pasu se mi zdi, da prvo, ma vseeno...

Meni je meglo okrog telesne teze in diet razpihal tale clanek:
http://www.fourmilab.ch/hackdiet/e4/

Mogoce pomaga tudi tebi...
Uporabniški avatar
 Cebelca
#236998
Si mogoče napisala malo preveč na splošno vse, da bi ti lahko kdorkoli pametno svetoval.

Povej npr. še koliko km tečeš.
In ne samo kaj ješ, ampak tudi koliko in na kakšen način si to pripraviš. Je namreč razlika, če je meso pri kosilu dunajski zrezek ali pa piščanec na žaru. In ali poješ zraven 200g krompirja ali 100g.
Spremljaj malo svoj jedilnik naslednji teden in si zapisuj vse še tako majhne prigrizke, pa boš hitro videla kje je problem. In pa seveda napiši še sem.
 sončnica_teče
#237100
Oj!

Hvala za odgovore. :)
Nekaj časa si bom zapisovala, kaj in koliko pojem. Sporočim, če se bo šlauf kaj zmanjšal.
Noseča nisem, vsaj ne da bi vedela. :)

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA