teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 MBrando
#295554
Danes:
Uvertura: Zeleni čaj + košček makovega peciva ter 2 domača prijatelja z različnimi semeni in namazana z walden farms čoko dipom brez kalorij,holesterola,sladkorja...
Sladkišev je za 30g...toliko, za predstavo. To je le toliko, da omastiš brke in da lepše štartaš v dan

Zajtrk: Klasika le da v malo bolj moderni preobleki.
Sadje,skuta (tokratna edicija je spet takšna kot mora biti. MONA LIZA med SKUTAMI!! Majke mi. Ako bi imel moč, bi TETKI STUKTI podaril certifikat: ŠAMPIJON med SKUTAMI) oreščki/semena ter ovseno rženi kosmiči, pri čemer je bil del kosmičev vmešan v 1/2 jajčke ter zapečen kot šmoren na lanenem olju (mmmm. Takšen šmoren je BOŽANSKI. Vsaj meni!!) drugi del pa skuhan na vodi ter vmešan v četrt grškega jogurta z zmanjšano vsebnostjo maščobe. Dodal sem cimet in ingver.
Bralo oz. prebral pa se je: Žurnal, 7Dni, v veliko zadovoljstvo pa sem komaj na polovico predelal oktoberski GLOBAL. Špica revija. Vedno znova preseneča!! No, sedaj vsaj vem kako izgleda pri nemški MUTTI njena kanclerska pisarna, ter menza in še kaj. Kapo dol. Je čisto prav, da takšna MUTTI kroji usodo Evrope!
 speedo123
#295590
zjutraj zaspal... kos ocvrtega piščanca (ostanek od nedeljskega kosila ki ga nisem jedel..) in kos polnozrnatega kruha...ah prav paše po zelo dolgem času :D
MBrando jaz bi te najel za kuharja :D
Uporabniški avatar
 boatjan
#295597
MBrando sem tudi jaz začel za zajtrk jesti skuto. Prejšnji teden je bila domača kozja, ta teden pa sem si nabavil lahko skuto iz kravjega mleka. K skuti si zmešam oreške, sadje in rozine. Potem si vseeno še privoščim kos kruha z marmelado. No prej sem pojedel dvakosa kruha.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 MBrando
#295604
boatjan napisal/-a:MBrando sem tudi jaz začel za zajtrk jesti skuto. Prejšnji teden je bila domača kozja, ta teden pa sem si nabavil lahko skuto iz kravjega mleka. K skuti si zmešam oreške, sadje in rozine. Potem si vseeno še privoščim kos kruha z marmelado. No prej sem pojedel dvakosa kruha.

Lep pozdrav!


:clap: In prav je tako. SKUTA je TOPPP. Od Boga dana, pravim jaz :D Tako jo tudi sam konzumiram. NJAAM
Me veseli da ješ takšno kvaliteto kot je kozja. Jo kupiš na tržnici, ali imaš opcijo da jo pri kmetu dobiš? Koliko plačaš za pol kilce? Je pasirana ali nepasirana.
O jaaa, domači kruh in domača marmelada!!! Seveda ne pozabi na skuto---> KRUH+SKUTA+MARMELJAD+OREHI (ali drugi oreščki)

speedo123: :) hihi, hvala lepa. Me veseli, da se ti dopadejo moji zajtrki.
Uporabniški avatar
 boatjan
#295625
Zdravo!

Pri fantu od nečakinje vzrejajo kozličke, tako, da nabavim, kar pri njih. So iz okolice Ptuja. Je nepasirana, cena pa je 3 EUR za 1/2 kilograma.

Boštjan
Uporabniški avatar
 MBrando
#295626
boatjan napisal/-a:Zdravo!

Pri fantu od nečakinje vzrejajo kozličke, tako, da nabavim, kar pri njih. So iz okolice Ptuja. Je nepasirana, cena pa je 3 EUR za 1/2 kilograma.

Boštjan


OPALA!
Ti si drugače kaj v Mbju? Mrbit delaš/študiraš tukaj?
Bi občasno jemal pol kilce. Toliko, da malo okus menjam...1x mesečno recimo.
Uporabniški avatar
 boatjan
#295629
Ja, jaz živim v Mariboru. Skuto ti lahko nabavim, vendar žal pred Marcem ne bo možno, ker imajo zdaj mladiče in gre vse mleko za njih. Mi tudi pri njih včasih kupimo kozje mleko in sir.

Ti pa javim, ker imam dogovorjeno, da mi dajo skuto takoj ko bo mogoče.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 MBrando
#295630
boatjan napisal/-a:Ja, jaz živim v Mariboru. Skuto ti lahko nabavim, vendar žal pred Marcem ne bo možno, ker imajo zdaj mladiče in gre vse mleko za njih. Mi tudi pri njih včasih kupimo kozje mleko in sir.

Ti pa javim, ker imam dogovorjeno, da mi dajo skuto takoj ko bo mogoče.

Lep pozdrav!


Z marcem ni čisto nič narobe. Ko pač bo, bo. Sedaj jaz neizmerno uživam v TETA SKUTA dobrotah in mi prav nič ne manjka.
Sporoči, ko bo tako daleč. HVALA LEPA :clap:
 wind
#295667
najprej 1 žlico konopljinega olja, nato pa malo vitaminčkov; v mikser sem dal:
- 1 olupljeno jabolko
- 1 večji korenček
- pribl. 1dcl soka rdeče pese
- ingver in cimet
- nekaj vode, da je vsega skupaj dobre pol litra
Uporabniški avatar
 MBrando
#295681
Še vedno na moji klasiki. Ne vem, ampak pozimi mi enostavno paše moja vitaminska bovla. Veliko manj variiranja kot poleti. No, saj je razumljivo. Takrat se polnim z zelenjavnimi dobrotami iz domače vrta in imam veliki overflow of vitaminov in mineralov, česar, pa mi sedaj pozimi, primanjkuje. Zelenjava iz velikih centrov? PHAAAA, le za okras oz. da barvno oplemenitim krožnik...pje
Uporabniški avatar
 MBrando
#295759
Tokrat: Bosanski sirov burek (sirnica) na moji NOVI PRIDOBITVI (Na TInju narejena lesena ovalna deska premera 30cm, katero imam za zajtrke oz. kosila. Na njo dam vse. Od kruha, do pečene putke, zelenjave, žgancev) + dodatna skledica TETKE SKUTE z arašidi,pistacijami,sonč.semeni + par žlic kutinove in slivove domače marmeljad. Šalca Rooibos čaja.

Jutri pa ponovno k klasiki.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA