teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 MBrando
#296217
Zadnje dneve sama klasika. Sadja v izobilju!!

Danes pa le bolj praznično: Domač črni kruh iz krušne peči, doma narejen MBRANDO liptauer namaz (domača NAJ TETA SKUTA, malo kefirja, šnitlauh, dosti suhe pekoče paprike, poper, dosti čebule+česna, posušen čemaž in peteršilj), ementaler, kozji sir, en mali košček/ostanek slastno zapečenih puranjih prsi (kožica pa hrusta, kot v reklami za one kekse. Kako že gre...ko vgrizne, pa se še ptiči na drugem kontinentu prestrašijo ), vložena zelenjava (olive,en duuuuugi feferončič, male paprike) ter domači fiiiiiini kulen od tetike iz Zagreba.

Vse to pa je pred padcem zastora, z gracioznostjo ter pretkanostjo samega črnega pantera zaključila modra jušna šalca slastnega ZIMSKEGA ČAJA od one, katera-znamka-že, katera spominja na zgodbe iz 10001 noči.! :mrgreen:

Tu pa tam, pa so takšne spremembe več vredne kot NAJDRAŽJE kosilo na NAJ PRESTIŽNI lokaciji. PERFEKCIJA!
Uporabniški avatar
 MBrando
#296308
Obala napisal/-a:Zadnji teden je zajtrk bolj sladek,od doma narejenih potičk, piškotov,tortic :mrgreen: k čaju predvsem.. :--


In pra je tako, majkemi!! Le 1x letno je takšen prijeten, človeštvu ter družini pomemben praznik. Prijetni večeri ob čaju, dobri knjigi ali filmu, v krogu družine, z mamljivimi vonjavami iz pečice ter ob prijetnem klepetanju.
Kdaj pa se bo uživalo in pustilo skrbi na stranskem tiru, če ne ravno v tem času.

Tudi sam uživam v lastnih kreacijah.

Ravno danes sem zraven svoje sadne sklede in namočenih kosmičev imel še, kot vir OH in B, rezino najboljše skutine torte kar sem jo kadarkoli jedel. Delo domačih BOŽIČKOVIH rok. Kombinacija je...LE GRANDE.
Enkrat v prihodnjih dnevih pa bom imel 120g naj naj domače potice od očeta moje bivše + skuta za povrh in velika skleda čaja.

Ni da ni!!!
 Obala
#296338
Pa je, nemorem več sladkega za zajtrk...sem ovsene kosmiče na mleku in zeleni čaj z limono, pred tem :wink: Gun powder green tea,China..daš 10-15 bunkic v vodo pa je takooo močan, pustim tri minute :mrgreen:
...ja, ja zdaj že po kosilu, in ker smo doma,je v pripravi Sacher torta :laola za Silvestrovo..pa še za zajtrk bo ostalo naslednji dan :oops:
Uporabniški avatar
 Misho76
#297286
Fajn zrel kaki, chia semena namocena v limoninem soku, banana, zlicka domacega kostanjevega medu, pol zlicke guarane - vse skupaj zmesano z nepasirano skuto + salica zelenega caja. Bomba :wink:
Uporabniški avatar
 MBrando
#297343
Misho in Obala: Delicious!!! :clap:
Pri meni ponovno klasika za katero rabim 30min samo za pripravo. Ampak, O TI MOJ BOGEC. To je takšen zajtrk, da se ga enostavno ne naveličam. Pa bi rad! Verjamite!! Rad bi še kdaj po sveže počenem pz kruhu z semeni od mojega lokalnega peka posegel, dal gor delikatesni pršut, ali kakšen FOIE GRAS, zašinek, kračico...ampak NE, zaenkrat še to takooo tekne.

Skleda različnega sadja narezanega na ultra male kocke, popražen sezam, dodane pistacije/mandlji/arašidi/lešniki.
V drugi skledici čvrsti lahki jogurt pomešan z grobim makom,ingverjem ter cimetom
Na krožniku pa 20g ingverjevih ovsenih piškotov ter makovega biskvita (kot OH vir)--vse domača proizvodnja-- z dodatkom ostankov razdrobljenih piškotov in peciva. MMMM kako so tiste mrvice SLASTNE.
Na drugi polovički krožnička pa še 80g TETKE SKUTE.

In za angelčke,nebesa,BOGOVE ne ostane nič! Nikoli...vedno vse dobesedno poližem. Tako je dobro! :laola
Uporabniški avatar
 MBrando
#297552
Tokrat pa prav divje zanimiva kombinacija ob moji skledi sadja. NJAAAM.
3 posodice;
1. skleda: na kocke narezane 1/2 JABOLKE, 1/2 HRUŠKE (ni dneva, da ne bi hruške snedel), 1/2 POMARANČE + sončnično seme, pistacije, mandlji, popečen sezam.
2. posodica: Čvrst manj masten jogurt z vmešanim mletim lanenin semenom,ingverjem,cimetom (ni dneva brez cimeta!)
3. posodica/krožnik: 2 veliki žlici TETKE SKUTE (prav tako dnevno... ne morem drugače!), 1 domač ingverjev ovseno ržen piškot (razdrobljen, da gre lažje na žlico), 3 koščki domačega makovega biskvita, 1 kos kozjega domačega sira (teta iz Hrvaške) ter 1/2 posebne Baileys domače kugle s celim lešnikom (to je naredil prijatelj za silvestrovo. NJAAM)

Drugo pa je zgodovina. Izmenično sem izbiral kombinacijo, užival, prebral VEČER ter en mali del JANE.
PERFEKTNO!!!
 Obala
#297648
Torek: zeleni čaj z limono,takoj ko vstala..jogurt in banana,malo kasneje, pa en rogljič na poti...še vroooč :D
Sreda: ovseni kosmiči na mleku, pred tem zeleni čaj z limono
Četrtek:omleta na sladko, s skuto in malinovim prelivom,pred tem zeleni čaj,limona
Jutri pa...kruh z medom in maslom,zeleni č. :clap:
Uporabniški avatar
 MBrando
#297675
Obala napisal/-a:Torek: zeleni čaj z limono,takoj ko vstala..jogurt in banana,malo kasneje, pa en rogljič na poti...še vroooč :D
Sreda: ovseni kosmiči na mleku, pred tem zeleni čaj z limono
Četrtek:omleta na sladko, s skuto in malinovim prelivom,pred tem zeleni čaj,limona
Jutri pa...kruh z medom in maslom,zeleni č. :clap:


PA TO JE TO!!!! :clap: PERFEKTNO!!
Najbolj pa me veseli tale entuziazem in veselje ob navdušenju ob novem planiranem zajtrku. To pomeni da ceniš in spoštuješ hrano, da ti je več kot samo fuel in da znaš uživat, ko si splaniraš zadevo.

Rogljič...topel. Super. Zjutraj dovoljen.
Kosmiči itak klasika in se jih ne naveličam. NEVER
omleta O JA. SKUTA...do i need to add more. Sploh ko je božiček TETKI SKUTI prinesel veliko milka THANK YOU, ter magnet v obliki KRAVICE :wink: Zakaj le? :lol:
Jutri grem k njej po novo kilo, pa ji čestitam, objamem, polupčkam in se ji zahvalim da mi je pomagala skozi prejšno leto, da sem telesu začel dodajat MAŠČOBE in tako rešil vsaj delno svoj lajf.
Predlagam da si še omisliš kakšnega HY PROja, ALL in 1 PROTEINE in gasa. To bo šele užitek. Prvi je gost kot PUDING in v triljon okusih, drugi pa trenutno samo ČOKOLJAT okus, a v konsistenci ŠEJKA. SLASTNOOOO. Seveda z mlekom. Sam mešam KOZJE in VODA + par domačih keksov.
Za premaze pa priporočam WF namaze/dipe/omake. TOP zadeva in brez kalorij,soli,cukra..NIČ. Sicer umetno, ampak ej, poješ lahko KILO, pa bo vse ostalo na 0 :D
Sam imam trenutno doma ČOKO ter KARAMEL flavour.... :laola
 Obala
#297706
MBrando....He he rogljič zjutraj dovoljen :-- ja najbolj paše zjutraj..oz,ko pridejo iz pečiče vroči..z marmelado,ki mi večkrat pobegne ven..vedno :D !!
Pri zajtrkih pa nisem tako natančna in skrbna kot ti.. :laola
Ja,kuhanje in pečenje je moj "hobi"skratka dobra hrana :laola
Proteine v prahu tudi kdaj,v poštev samo sadni okus,malina,jagoda,bananna če ni drugo..in ko sem res izmučena-tako res pridem hitro k sebi.
Ploščice(Powerbar-Oatmeal Raisin,mmm je moj včeraj prinesel iz Nemčije in clasika zame Chocolate Peanut Butter) imam vedno pri roki,golf ali hribi,pri teku so zakon banane :clap:
Sem pa alergik na nekatere konzervanse,barvila in ojačevalce okusov,tako da "umetnih" stvari čim manj :mrgreen: kakršnihkoli..
Zdaj pa grem pripravljat za večerjo :clap:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA