teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 wind
#271956
@dexi27, fajn bi bilo, če bi napisal, kaj plava, zgleda kot zelenjavna župa s skuto? ;)

Namočeno v vodo čez noč:
- nekaj žlic tankih ovsenih kosmičev (modra pakunga, dobiš v Sparu in Merkatorju)
- nekaj žlic ovsenih otrobov s kalčki (DM)
- nekaj žlic pirinih kosmičev (DM)
- žlica kokosove moke

Danes sem dodal tanko rezino masla in pol merice beljakovin (Optimum Gold Whey vanilija). Kombiniram različne kosmiče in otrobe, ker enak okus sčasoma postane dolgočasen. Zraven kosmičev je zadnje čase zelenjava, tokrat krožnik vijoličastega zelja (sicer pa ohrovt, cvetača, korenje), če ni časa za pripravo pa kozarec rdeče pese (Biotop). Včasih zraven pojem strok česna. Glede maščobe tudi razne reči, danes maslo, ta zelo izboljša okus, največkrat pa vmešam laneno olje, za posladkat paše tudi sezamovo. :D

O gramih in kalorijah ne bi vedel, glede na porabo kosmičev pa sklepam, da jih je več kot 100g. Za kosmiče je moja mera skodela (zgleda majhna, ampak noter gre več kot v krožnik za juho), ki mora biti skoraj polna, ko se kosmiči napojijo vode, vodene župe ne maram; če ni dovolj gosto, dodam malo otrobov (ovseni ali pšenični).
Uporabniški avatar
 dexi27
#271961
wind napisal/-a:@dexi27, fajn bi bilo, če bi napisal, kaj plava, zgleda kot zelenjavna župa s skuto? ;)


Skor da je tak, le da je sadna župa z jogurtom (Grškim, če sem točen :wink: )
Uporabniški avatar
 Asparagus
#271996
Zelo zanimivi zajtrki. Navdušili ste me, da bom poskusila kakšne kombinacije žitaric, sadja in oreškov. Zelenjava mi zjutraj ne diši.
Ovsene kosmiče sicer včasih jem zvečer, ampak dam noter samo kakšno suho sadje in javorjev sirup ali med.
Kruh namazan z nečim(maslo, marmelada,med, sirni ali zelenjavni namaz) in Nescafe je moj običajni zajtrk.
Uporabniški avatar
 CAJBI
#271999
Nekaj žlic prekuhanih pirinih kosmičev z odmrznjenimi gozdnimi sadeži ter šcepcem kokosove moke.
Uporabniški avatar
 MBrando
#272071
Klasika as always.
Pol ure pred obrokom en fini ČAJ, nato pa:
1,5 sočne pomaranče, 1 kivi, 1 hruška, pest različnih oreščkov/semen rahlo popečenih na teflonu, mešanica ovsenih/prosenih kosmičev (60g) namočenih v vreli vodi, cimet, tekoči 1,6 jogurt.
Uporabniški avatar
 MBrando
#272073
Klasika as always.
Pol ure pred obrokom en fini sadni čaj. Nato pa:
1,5 sočne pomaranče, 1 kivi, 1 hruška, pest različnih oreščkov/semen rahlo popečenih na teflonu, mešanica ovsenih/prosenih kosmičev (60g) namočenih v vreli vodi, cimet, tekoči 1,6 jogurt.

Eno vprašanje še. Kaj menite o domačem čokoladnem mleku? Namesto umentnih z vsemi Eji in konzervansi en dober presni 100% kakav z vsemi hranili (več kot 300), ter kot dober antioksidant. Sladkan pa z eno izmed zdravih sladil. Ali med, ali stevija, ali javorjev sirup.

Razmišljam tudi o vroči čokoladi od Whittard firme (tradicija napitkov od 19 stoletja, pa še takšne bolj luksuzne zadeve delajo), seveda pol pač ne bi bila vroča ampak po treningu lepo na žlico. Kot puding :D
Uporabniški avatar
 MBrando
#272074
Klasika as always.
Pol ure pred obrokom en fini sadni čaj. Nato pa:
1,5 sočne pomaranče, 1 kivi, 1 hruška, pest različnih oreščkov/semen rahlo popečenih na teflonu, mešanica ovsenih/prosenih kosmičev (60g) namočenih v vreli vodi, cimet, tekoči 1,6 jogurt.

Eno vprašanje še. Kaj menite o domačem čokoladnem mleku? Namesto umentnih z vsemi Eji in konzervansi en dober presni 100% kakav z vsemi hranili (več kot 300), ter kot dober antioksidant. Sladkan pa z eno izmed zdravih sladil. Ali med, ali stevija, ali javorjev sirup.

Razmišljam tudi o vroči čokoladi od Whittard firme (tradicija napitkov od 19 stoletja, pa še takšne bolj luksuzne zadeve delajo), seveda pol pač ne bi bila vroča ampak po treningu lepo na žlico. Kot puding :D
 Obala
#272079
Moj zajtrk po današnjem teku...bolje rečeno upiranju burjiii :lol: se je začel z vročim čajem črni ribez in acerola, potem pa ovseni kosmiči z mlekom,na vroče.

Kaj je to Whittard of Chelsea Aztec Chilli HOT Chocolate z cimetom :clap: ali pa z Gingerjom..pikantno in dobro ali pa čisto običajna,ojoj zvečer si jo naredim to ta običajno, namesto večerje..pa malo smetane sigurno.. :laola
Prvič sem jo kupila v Canterbury-ju GB, leta nazaj....
Uporabniški avatar
 CAJBI
#272084
Za energijsko zalogo sem danes poskrbela z ajdovo kašo skuhano na mleku + cimet+ naribano jabolko+klinčki.

Odlična za sladoksuce kot sem jaz :?
Lep dan
Uporabniški avatar
 samojed20
#272093
Danes pa domači slivovi cmoki sladkani z domačim gozdnim medom. Za sladkanje mi je domači med najboljši, ker je lokalnega izvora in pridelave kar je za kakovostno prehrano najbolj idealno.
 Obala
#272140
Včeraj vroč čaj po teku in ovseni kosmiči z vročim mlekom,
danes pa čokoladna torta-pita z hruško in ogromno cimeta :P ,ja pravi zajtrk .. :--
hmm,mogoče mi uspe naložit slikce..
Uporabniški avatar
 Asparagus
#272162
Jaz sem danes tudi jedla kašo: ovsene in pirine kosmiče, namočene v vroči vodi in oslajene z javorovim sirupom. Dodala sem suho sadje in kokosovo moko, ta res pripomore k boljšemu okusu. Presenetljivo nasitno, drugič si bom pripravila manjšo porcijo.
Dodala bom še kakšne oreške. Prebrala sem, da jih pražite. Ali je to zaradi boljšega okusa, ali ima kakšen globlji pomen :wink: ?
Uporabniški avatar
 Miroslav
#272163
Zjutraj vstal ob 03.00, odšel po otroka, ki sta bila na pustni fešti, pojedel zajtrk ob 03:30 zjutraj; zeleni čaj in čokoladne napolitanke, in ob 03.50 šel v službo.
Drugače ob takih urah zjutraj ne jem. :!:
#272165
hmmm... ne vem no.. ampak jaz s takimi obroki kot jih v večini tu naštevate ne preživim. jaz sem danes npr. za zajtrk pojedel par keksov in dva kvašena rogljiča. enega filanega s skuto in rozinami, enega pa s čokolado. zraven sem spil veliko belo kavo (0,5l) in 3 deci pomarančnega soka. dopoldan sem odlaufal 15km, pol sem pa za kosilo pojedel velik krožnik govejega golaža z krompirjevimi njoki, par polpekočih feferonov in en čokoladni muffin na vrh, pol pa spil pol litra čaja. popoldan še bom kako banano in jabolko pojedel. zvečer gremo s prijatelji na prekajeno svinjsko kračo, kislo zelje in sveže pečen kruh. pa še kako pivo bomo spustili po grlu. to mi paše, ker imam jutri dopoldan v planu en tek tam okoli 25km in bom imel dovolj "goriva".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA