teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...

Kaki kruh jest doma?

bel
4
11%
polbel
2
6%
črn
7
19%
polnozrnat
23
64%
 tiguan
#244260
Kaki kruh jest doma?
Je to polnozrnat, bel, polbeli pa seveda ali kupljeni ali domač. Od kar si pečem doma ga pojem nedvomno več, kot če kupljenega jem. Še prej nazaj sem si pekel, kar belega, ampak sem začel kupovat boljšo moko (polnozrnata in krušna), kruh je po okusu malo boljši, počutim se tudi boljše, prebava je boljša.
Bela moka je tip 500, kar pomeni, da je najslabša moka oz. je najbolj ˝oskubljena˝praktično nima nič kaj dobrega, polnozrnata moka je tipa čez 1000, kar pomeni je najboljša moka, zdrava, ampak ali je sploh vredno jest polnozrnat kruh, če nekateri pravijo, da je isto OH si v vseh kruhih, kar pa OH niso dlih zdravi iz kruha.
Uporabniški avatar
 Loni
#244298
Opcija 5, 6, 7... ržen, ajdov, pirin... Rženega kar kupim, ostala dva delam doma.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#244306
Kruh je krasna stvar. Zavzema pa koristen prostor masti...Teh potrebujem.
Drugace pa ga poskusam nadomescati s palacinkami iz mesanice ajdove in prosene moke.
Uporabniški avatar
 zz topka
#244346
OOOO, tuki smo pa mi doma...

Najprej zakurimo:
Slika

pole zmeljemo vsa žita, ki jih imamo: slika sledi,

pole zamesimo: slika sledi,

pole damo v peč:
Slika

pole se še šef malo považi:
Slika

pole popapamo... ma tudi ogromno razdelimo... med drugim tudi zmagovalcem gorskega teka in tekačem, ki pridejo na Dobravski tek...
Slika

NJAMI, NJAMI....
 tiguan
#244665
Pol le ni vseeno, kateri kruh jemo, samo dva sta glasovala za bel kruh, 10 glasov pa za polnozrnat.

Pirina moka se meni zdi predraga 2 evra/kg, kar je x2.5, če polnozrnato kupujem, le ta stane 80 centov
 BINA
#244692
Meni je tudi kruh super. Navadno delam štručke in jih hranim v zmrzovalniku.
Vedno ga pečem doma. Večinoma iz pirine ali ržene moke. Raje "stisnem" pri drugih stvareh, kot pri osnovni prehrani (kruh, mleko, jajca...). Velikokrat sem dodala tudi zmlete ovsene kosmiče (Hoferjevi so zelo poceni), različna semena in pride ceneje. :D
 spela*
#244748
klopotec napisal/-a:Kakšna je razlika med polnozrnatim in črnim kruhom?


Pri moji stari mami je črn kruh kruh iz ržene moke, ki je temnejša od pšenične (tudi če gre za polnozrnato pšenično moko). :)

Polnozrnat kruh je iz načeloma iz katere koli moke.
Uporabniški avatar
 turbinas
#244749
Včeraj sem prvič v življenju spekel kruh in to po receptu z Dexi-jevega linka. Super je uspel in ga danes že ni več :) Nastal je pa manjši problem...doma hočejo, da ga še spečem
Hvala za link in recept :clap:
lp,
Peter
Uporabniški avatar
 Sončka
#244818
Na vprašanje bi jaz preprosto odgovorila: DOMAČ. :-)
Ampak zadeva ni tako preprosta ... (Hmmm, če pomislim, pravzaprav je - včasih sem že pekla doma kruh, ampak ni bil tako dober kot iz trgovine, mogoče bi pa lahko spet poskusila.)
Jaz obožujem koruzni kruh, me pa priganjajo naj kupujem belega. In ga tudi kupim ... Zraven pa obvezno še prekajeno slanino, da potem delam kruhove cmoke?!!
(Hehe, danes je spet na hladilniku koruzen kruh ... :--)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA