teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 Mitch83
#277616
Ga pijete? Kateri vam je najljubši? Mislite, da uživanje škoduje zdravju? Sam ga spijem 2 dcl dnevno... Bral pa sem, da so nekemu vojaku zrasle prsi po dolgoletnem uživanju in ga niso spustili nazaj v vojsko :D
Uporabniški avatar
 paulo
#277623
nič bat. Če je ekološki nima kaj bit.moje mnenje.Vojak si je dal verjetno prsne vsatke not pa je pač nek izgovor povedal, kar mu je prvo prišlo na pamet.
 Mitch83
#277637
Slišal sem tudi, da je boljše, če je soja fermentirana, kar pa v sojinem mleku baje ni? Da povzroča Alzheimerjevo bolezen, različne vrste raka... Ker pijem drugače bio sojino mleko, ampak vseeno...
 NUTRICIONIST
#277644
soje se, če se le da, izogibajte. Občasno uživanje ne bo prineslo posebnih težav.
O tem je bilo že toliko napisanega, tudi veliko napačnega...predvidoma nekje v naslednjem tednu bom spisal članek za siol.net in zadeve bolj obširno in kar se da razumljivo predstavil, ker tu odgovori "soja povzroča raka, diabetes..." ali "soja pri moških povzroča dvig estrogena" nikakor niso zadovoljivi.
Uporabniški avatar
 husein
#277646
Mene zanima zakaj se napitku iz soje reče mleko? :evil: Nekaj sem slišal tudi o sami pridelavi soje in kako izčrpa zemljo v kateri raste...
Uporabniški avatar
 Morska
#280642
Jst že ne pijem sojinega mleka - tudi jaz sem večkrat brala, da vpliva na rast ženskih hormonov.
 sitrader
#282339
NUTRICIONIST napisal/-a:
Sicer se da še marsikaj,tudi slabega, povedati o mleku, a kar se je zadnje čase razširjalo po mailu in socialnih omrežjih, bi jaz označil kar za tragi komedijo. :clap:


Ahh, maili in socialna omrežja. Vir največjih neumnosti. ;)

Ampak veš kaj je hecno... ljudje padajo na te fore kot zrele hruške. Vsake 3 mesece opazim kakšno tako, kar vodi v masovno prodajo nekega brezveznega artikla. Seveda čez en mesec zadeva izumre. In že je tu nova kozlarija... in ljudje spet berejo in spet padejo na foro (in plačujejo). Kar naj, če jemljejo informacije s takšnih virov... (zdaj sem pa malo žleht) ;)

Ko smo že o mleku... pred leti je bila ena taka bosa, da je mleko škodljivo in nevarno (mišljeno je bilo klasično mleko - ne kakšen nadomestek). Heh... če bi to držalo, bi človeštvo že zdavnaj izumrlo. Kaj človeštvo, celoten razred sesalcev... toliko o tem hehe.


lp
 NUTRICIONIST
#282344
dobro,padajo na fore ljudje, ki se na to ne razumejo...AMPAK, da je pa spodaj podpisan človek z doktoratom in da take zadeve razširjajo osebni trenerji in prehranski strokovnjaki, ki se imajo za neke poznavalce prehrane, je pa za moje pojme obup!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA