teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#280204
Očitno ne razumeš, da je obremenitev(za tebe trening) samo ena od komponent treninga.
Trening se sestoji od treh enakovrednih komponent, ki morajo biti uravnovešene:

obremenitv + obremenitvi ustrezna hrana in hidracija + ustrezen počitek.

To, da si se ti basal noč pred tekmo s mastno pizzo, ni nobeno merilo. Kako več, da ne bi dosegel boljši čas, če bi pojedel kaj bolj primernega in da si mogoče zaradi neprimerne prehrane vrgel veliko "treninga" v nič :mrgreen: .
#280401
No, čas za prijavo je še do konca junija, ker potem bo treba začet delat po programu.

davidkopic, poizkusi s svojo zgodbo (izbrali bodo namreč tiste z najboljšo zgodbo na temo Zakaj si želim preteči maraton?) in če te izberejo boš videl ali velja komplicirat al ne. Brez treninga v vsakem primeru ne bo šlo, to niso čudodelniki ampak maratonci.

Dobiš pa tole:
prehranski posvet z analizo in korekcijo obstoječih prehranjevalnih navad
analiza telesne sestave in napotki za optimizacijo telesne teže
7-dnevni individualni jedilnik
trening zdravih prehranjevalnih navad
mesečno spremljanje napredka
predtekmovalni jedilnik za polnjenje glikogenskih zalog
tekmovalni prehranski načrt
napotki za dobro regeneracijo
#280428
Odlična ideja in ponudba! Sem še kar lepo pot od maratonca, zato "preskočim" :lol:
Me pa zanima kakšni bodo rezultati prijavljenih. Ljudje mi delujejo kompetentni. Če bodo seveda ljudje sodelovali kot je treba :wink: .
lp,
Miha
#282669
bostjanek napisal/-a:nehite srat s temi praski,to je sama kemija in nekomu zasluzek,sem ze pretekel kr nekaj maratonov brez tega dreka :))

pettek napisal/-a:se popolnoma strinjam s tabo bostjanek. :laola

Vsaj preberite prej o čem je govora, ker drugače pač izpadete ...
Ampak očitno se nekaterim niti tega ne da. :roll:
#282708
Še dobro, sem že mislil, da sem res kakšno neumnost zapisal. ;)

Na kratko, gre za to, da bo izkušena maratonka in dietetičarka dvem tekačem pomagala, da bosta na svojem prvem maratonu preskočila začetniške napake s prehrano. Da ne bo prebavnih motenj, da ne bo dehidracije, "tekaškega zidu" oz. da bodo težave manjše, kot bi bile in samozavest tekača večja.
Brez skrbi, gotovo bodo na meniju tudi žganci in po maratonu zna zamižat ob kakšnem požirku piva ;)

Samo prijavitse je pa treba, če ne ne bo nič.
#282731
bostjanek napisal/-a:nehite srat s temi praski,to je sama kemija in nekomu zasluzek,sem ze pretekel kr nekaj maratonov brez tega dreka :))


Razloži kaj ti ješ, da ni kemija? Mleko, meso, cedevito, kakav, zelenjavo in sadje iz maksimarketa? Ne se smešit.

Se strinjam, da je dobro jest pravo hrano, a takole na pamet pljuvat po prehranskih dopolnilih je skrajno amatersko -sploh v temi, ki ni za to namenjena.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA