teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#314924
..... to pa ne razumem in nikoli ne bom razumel. Takšna vrsta hrane ni za po tekmi. Še bolj pa velikanske porcije, bilo katere sorte. Postavi si to veliko "pico" pred želodec, pa si zamisli, kaj ga čaka, ko vse to stlačiš v njega :--( .
#314928
StaraKost napisal/-a:..... to pa ne razumem in nikoli ne bom razumel. Takšna vrsta hrane ni za po tekmi. Še bolj pa velikanske porcije, bilo katere sorte. Postavi si to veliko "pico" pred želodec, pa si zamisli, kaj ga čaka, ko vse to stlačiš v njega :--( .


Ko porabiš nekaj tisoč kalorij, pa že paše en malo bolj obložen obrok. Saj ravno za to tudi debata, kam na kosilo po teku, a ne? Sam se pice skušam med letom izogibat (večkrat neuspešno), zato po tekmi toliko bolj paše.

Sicer je pa pica za dve osebi (mislim, da je Sonček ali mega Sonček), tudi jaz ne priporočam, da se je kdo sam loti (sem imel v "najtežjih" časih preko 100kg pa mi ni kaj takega padlo na pamet :)). Je pa za dva, če komu paše pica po tekmi, več kot dovolj.

Pusti se vedno lahko, če je komu preveč :)
#314947
Tudi jaz se strinjam z @jurkokafro da ni noben greh če si po tako težki preizkušnji kot je maratonski tek privoščiš nekaj "krepkega" za želodec. Pa naj bo to tisto, kar ti srce poželi. V vseh oblikah in velikostih ;)

@StaraKost -> eni se pač ob teku držijo dokaj strogih navodil glede hrane, nekateri pa uživamo ob obojem :) se mi je namreč že tudi zgodilo, da sem zadnje kilometre pretekel samo še zato, ker sem videl, vohal in čutil okus hrane, ki sem jo po tekmi mislil "zmetati" v sebe :lol:

@nivesj -> Tale gostilna ki jo priporočaš je v nedeljo zaprta tako da bo treba iti na bujto repo kam drugam ;)

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.
#314951
Verjetno res ni greh. Mislim, pa da ima telo že dovolj dela z regeneracijo, potem pa damo v sebe še težko prebavljivo hrano in se mora še s tem trudit, zato je verjetno res bolje malo popazit kaj jemo po takšnih obremenitvah.

Lep pozdrav!
#314958
Pivo je več kot odlično regenerativno sredstvo :arrow: OH, beljakovine, flavonidi, antioksidanti, vitamini B1, B2, B3, B6, magnezij, kalij, železo, cink ... pa še odžeja te, sprosti in v dobri družbi nasmeji :toast: :clap: :mrgreen:
Če pa je še mal slanih arašidov zravn', je pa to top. Več ne rabš' :wink:
#314964
Misho76 napisal/-a:Pivo je več kot odlično regenerativno sredstvo :arrow: OH, beljakovine, flavonidi, antioksidanti, vitamini B1, B2, B3, B6, magnezij, kalij, železo, cink ... pa še odžeja te, sprosti in v dobri družbi nasmeji :toast: :clap: :mrgreen:
Če pa je še mal slanih arašidov zravn', je pa to top. Več ne rabš' :wink:


Tudi super predlog :)
#314968
boatjan napisal/-a:Verjetno res ni greh. Mislim, pa da ima telo že dovolj dela z regeneracijo, potem pa damo v sebe še težko prebavljivo hrano in se mora še s tem trudit, zato je verjetno res bolje malo popazit kaj jemo po takšnih obremenitvah.

Lep pozdrav!


Se strinjam.
Najbolje je pojesti ogljikove hidrate, ki gredo direktv v kri, s čim manj prebavljanja. :D

In tega se jaz tudi držim. Po maratonu mi tako ali tako niti ne paše jesti kosila, po drugi strani pa me zna po takšnem kosilu po naporu boleti glava.

Je pa res, da je maraton in pomaratonsko dogajanje tudi družabni dogodek. :D
Nazadnje spremenil spela*, dne 16 Okt 2013, 14:57, skupaj popravljeno 1 krat.
#314970
spela* napisal/-a:Po maratonu mi tako ali tako niti ne paše jesti kosila, po drugi strani pa me zna po takšnem kosilu po naporu boleti glava.


Glava te začne boleti zaradi dehidracije. Zato se ne šparati s pijačo :drink :drink :drink
#314971
thinkblue napisal/-a:
spela* napisal/-a:Po maratonu mi tako ali tako niti ne paše jesti kosila, po drugi strani pa me zna po takšnem kosilu po naporu boleti glava.


Glava te začne boleti zaradi dehidracije. Zato se ne šparati s pijačo :drink :drink :drink


In soljo, vem! :!:
Ja, ampak tudi obilno kosilo naredi svoje, verjemi.
#314978
jurkokafro napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:..... to pa ne razumem in nikoli ne bom razumel. Takšna vrsta hrane ni za po tekmi. Še bolj pa velikanske porcije, bilo katere sorte. Postavi si to veliko "pico" pred želodec, pa si zamisli, kaj ga čaka, ko vse to stlačiš v njega :--( .


Ko porabiš nekaj tisoč kalorij, pa že paše en malo bolj obložen obrok. Saj ravno za to tudi debata, kam na kosilo po teku, a ne? Sam se pice skušam med letom izogibat (večkrat neuspešno), zato po tekmi toliko bolj paše.

Sicer je pa pica za dve osebi (mislim, da je Sonček ali mega Sonček), tudi jaz ne priporočam, da se je kdo sam loti (sem imel v "najtežjih" časih preko 100kg pa mi ni kaj takega padlo na pamet :)). Je pa za dva, če komu paše pica po tekmi, več kot dovolj.

Pusti se vedno lahko, če je komu preveč :)


Vem, da se lahko pusti. Jaz bi celo, ker pica ni za po maratonu. Poleg toliko boljše in lažje prebavljive hrane, prav pica, za kazen :mrgreen: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA