teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#322187
robitrik napisal/-a:Tako kot veliko ljudi pod to temo, se tudi sam spravljam izgubiti kakšen odvečen kilogram do poletja. Zanima me predvsem kakšno imate prehrano, saj vem da je pri meni to največji problem. Poleg tega pa gre še vse v trebuh :evil: in nikamor drugam.

Ekola,da se še sam javim. :D Neki smo že dali za UNICEF nekaj še bomo. Dol gre pa tako po zdravi kmečki pameti... Če boš veliko pojedel in malo migal ne gre dol pa da se slikaš. Torej kaj še ostane? Ma Francozi to dobro povedo: Manj žri. Sorči hec ampak je res. Pomaga.
#322210
S temle manj žri se nikakor ne morem strinjati. Ravno ta manj žri zna povzročiti tako imenovani jo-jo efekt, ko po hujšanju pridobiš še več kg. Po drugi strani pa je pomembno kaj daš v sebe, okrog tega se je potrebno pogovarjati. Pa tudi tukaj bo vsak zagovarjal svojo tezo. In prav je tako, vsak zase mora ugotoviti, kakšna prehrana mu najbolj odgovarja.

Kar se mene tiče sem zagovornik zmanjševanja ogljikovih hidratov, pa saj sem o vsem tem pisal že na začetku te teme. Bo mogoče še kdo drugi napisal, kako mu uspeva.

Sicer pa me je danes spet čakalo tehtanje. Očitno zaradi nihanja vesoljskih strun ni bilo bistvenega napredka od prejšnje sobote :mrgreen: :

93,6 kg
obseg pasu 96

Pa da vidimo, če bo šlo naslednji vikend pod 93 :D
#322236
Vreme napisal/-a:S temle manj žri se nikakor ne morem strinjati. Ravno ta manj žri zna povzročiti tako imenovani jo-jo efekt, ko po hujšanju pridobiš še več kg. Po drugi strani pa je pomembno kaj daš v sebe, okrog tega se je potrebno pogovarjati. Pa tudi tukaj bo vsak zagovarjal svojo tezo. In prav je tako, vsak zase mora ugotoviti, kakšna prehrana mu najbolj odgovarja.
Kar se mene tiče sem zagovornik zmanjševanja ogljikovih hidratov ...


Najboljša formula za nas je francoska "ManjŽri"
jo-jo efekt je posledica, ko nehaš s francozom
Ni važno, kaj daš v sebe, pač pa koliko česa.
Res se je treba pogovarjati. Pogledaš sendvič s šunko in mu rečeš: "lepi si, ampak jutri se spet vidiva in pojutrišnjem, potem greš pa v kanto. Žal wc-ja neboš vido od znotraj."
In tak se skupaj s sendvičom razjočeta. V tolažbo se stisneš k njemu, ga oblizneš, poljubiš in ... od tega lahko le prdneš :lol:
Potem pa spet na vago :evil: :lol:
#322237
Vreme napisal/-a:S temle manj žri se nikakor ne morem strinjati. Ravno ta manj žri zna povzročiti tako imenovani jo-jo efekt, ko po hujšanju pridobiš še več kg. Po drugi strani pa je pomembno kaj daš v sebe, okrog tega se je potrebno pogovarjati. Pa tudi tukaj bo vsak zagovarjal svojo tezo. In prav je tako, vsak zase mora ugotoviti, kakšna prehrana mu najbolj odgovarja.
Kar se mene tiče sem zagovornik zmanjševanja ogljikovih hidratov ...


Najboljša formula za nas je francoska "ManjŽri"
jo-jo efekt je posledica, ko nehaš s francozom
Ni važno, kaj daš v sebe, pač pa koliko česa.
Res se je treba pogovarjati. Pogledaš sendvič s šunko in mu rečeš: "lepi si, ampak jutri se spet vidiva in pojutrišnjem, potem greš pa v kanto. Žal wc-ja neboš vido od znotraj."
In tak se skupaj s sendvičom razjočeta. V tolažbo se stisneš k njemu, ga oblizneš, poljubiš in ... od tega lahko le prdneš :lol:
Potem pa spet na vago :evil: :lol:
#322252
Zdravko bi bilo dovolj če bi napisal samo enkrat, je bilo dovolj jasno :lol:

Sicer pa odgovor v tvojem stilu :clap:

Sam verjamem, da dieta manjžri deluje samo v primeru, če smo pred njo preveč žrli. V nasprotnem primeru ne deluje oz.deluje samo začasno. Jo-jo efekt :D Sam nikoli nisem lačen, se zna zgoditi, da večerjam tudi po osmi uri zvečer. No takrat pa je poleg tega koliko daš v sebe (toliko pač,da nisi lačen) zelo važno kaj daš v sebe. Polovička kranjske od lokalnega mesarja z ajvarjem prav sede, da sploh ne govorim o popečeni slanini s praženimi (domačimi) jajci.
#322254
Ja poletje se bliža in podobne zadeve. Skratka vsi se dobro počutimo če kak kg manj nosimo z seboj ali pri hoji ali teku.Probamo marsikaj.
Pomaga sigurno . Preverjeno na sebi.
http://lifestyle.enaa.com/Zdravje/Diete ... -manj.html
Enako velja za ostale zadeve
http://www.dominvrt.si/clanek/rubrika/d ... -cili.html
Saj vem, da se bo sedaj vsul plaz komentarjev, da pač vsi pač tega ne moremo jesti. Saj ko smo začeli z tekom tudi nismo že po par mesecih šli na 42 km. Enako velja za čili. Pri teku rabiš določene km , da prideš notri. Enako je z čiliji. Počasi! Vem, da sem sam komaj prebavil pol pekoči feferon. Ker feferon pa čili ni eno in isto. Da ne bo kdo to mešal. Je pa stvar vsakega posameznika in njegova odločitev kaj in kako.
#322637
Dobro sicer moje hujšanje sega 10-12 let nazaj, ko sem nehala s treningi in začela hodit v špajz, ampak šlo je takole. Gibanje, gibanje, gibanje. Od sprehodov, do zametkov tekanja, kolesarjenja, aeorobike, po Cindy Crawford. Manj sladkorja, nič več sokov, od pijače samo še voda, nesladkani čaji in pa limonada (ipak brez sladkorja). In tega se držim še danes. Z dodatkom občasnega piva, predvsem poleti zvečer.

Od hrane-več C vitamina, posebno za zajtrk sem imela razno razne kivije, agrume-pospeši presnovo, črtala sem bel kruh in sladkarije omejila. Več obrokov dnevno 3-5 in zmanjšat kalorije, jest hrano z nižjim glikemičnim indeksom. Dodala sem zajtrk. In voila zdaj imam 10 let približno enako kilažo in postavo.

Je pa moje "hujšanje" doživljensko-tak slog prehranjevanja imam še danes. S tem, da zdaj tudi spijem tu in tam kakšno pivo etc-ampak naslednji dan kurim te kalorije! + dodala sem več vaj za moč- v anaerobnem pragu.
#322641
Vreme napisal/-a:Sicer pa je na tedenski ravni tudi pri meni zaznati določena nihanja, a priložen graf le kaže tisto kar je najvažnejše in to je, da je trend upadanja teže viden. In to v vseh pogledih. :D
Slika


Vreme, pogledam toi rubriko in vidim, da si le v božično novoletnem času uspel ohranjati težo, sicer te pa konstantno "pobira". Čestitke ("i ja bi sine/tata" press).
#322662
@ čara :clap: Tudi moj cilj je,da bom čez nekaj let lahko rekel, da ves trud ni bil zaman. :D

@ Raziskovalec Res za božično novoletne praznike je teža bila vseskozi skorajda enaka. V resnici ne vem za kaj. V nasprotju od prejšnjih let sem pojedel samo kakšen košček peciva ne pa, kar celo skledo kot nekoč :oops: Praviš, da bi ti tudi. Nič lažjega,samo odločiti se je treba. :mrgreen:

Sicer pa sem ta teden prebil mejo 93 kg :cast1:

Tehtnica se je danes ustavila na 92,6 kg (-8,2 kg), obseg pasu 95 cm (-13 cm).

Več kot jasno je, da cilja (90kg) do kraškega maratona ne bom dosegel. Pa ni panike, se kljub vsemu še kako pozna na hitrosti teka :D

Ima pa to izgubljanje teže tudi svojo negativno plat. Moje hlače so nekaj čudno velike, zato bo očitno treba iti tja kamor moški ne gremo preveč radi :lol:
#322716
Danes sem po dobrih dveh mesecih spet opravi testni tek na 10 km - LINK . V teh dveh mesecih sem izgubil dobre štiri kg, čas pa izboljšal za dobrih 9 min. Torej bi lahko rekel,da sem hitrejši za 2,25 min/izgubljen kg :D

Sedaj pa eno moje vprašanje. Ali ima kdo podatek koliko v resnici teža pripomore k hitrosti teka. Verjamem namreč, da nisem hitrejši samo zaradi izgube teže, ampak tudi za to, ker sem k mojemu treningu dodal, tempo teke, fartlerke, šprinte in podobne zadeve. (zarečenega kruha se pač največ poje.sem rekel,da ne bom tega nikoli delal, a kaj ko mi sedaj naenkrat odgovarja...)
#322723
Vreme napisal/-a:Sedaj pa eno moje vprašanje. Ali ima kdo podatek koliko v resnici teža pripomore k hitrosti teka. [/size]


Na spletni strani http://www.marathonaustria.com/calc.asp ti program izračuna čas maratona, ki bi ga dosegel z idealno težo ;)
Meni recimo piše: "Mit dem Idealgewicht von 59 kg statt 67 kg wäre ein Marathon in 03:31:34 möglich ;)" , kar bi pomenilo cca 15 min hitreje (pri maratonu) :D
#322764
Vreme napisal/-a: Ali ima kdo podatek koliko v resnici teža pripomore k hitrosti teka. Verjamem namreč, da nisem hitrejši samo zaradi izgube teže, ampak tudi za to, ker sem k mojemu treningu dodal, tempo teke, fartlerke, šprinte in podobne zadeve. (zarečenega kruha se pač največ poje.sem rekel,da ne bom tega nikoli delal, a kaj ko mi sedaj naenkrat odgovarja...)


Vreme, nekaj na to temo smo modrovali tukaj¸
viewtopic.php?f=14&t=4049
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA