teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#322842
Vreme napisal/-a:raziskovalec hvala za link, očitno "stare" teme še vedno pridejo prav. Ampak nekega končnega odgovora ni razbrati :wink:


Sprejemam kritiko in pošiljam malo bolj resno branje z ekzaktnimi odgovori na vprašanje :oops: :wink:
Prevedi v kg si pa sam. :lol:
"For every 5% of excess weight (7.5 pounds for a 150lb runner), the subjects covered 90 meters fewer over the 12-minute time trial."
http://runnersconnect.net/running-injur ... d-running/ :clap:
pa še en forum
http://www.letsrun.com/forum/flat_read. ... ad=1771473 :D
"2 sec per mile per lb is pretty good for elite runners. For slower runners it is more like 2.5 - 2.7 sec per lb per mile"

Tu je pa še triatlonski ekperiment (vključuje tudi tek navzgor v klanec in po ravnem) s 3 kg dodatne teže, ne bom povzemal.
http://www.triradar.com/training-advice ... ou-faster/

tale je pa še za povrhu.
http://www.nytimes.com/2010/02/04/fashi ... .html?_r=0
#322878
oh joj, kaj pa tuki delate :? ni čudno, da se sam redim... sploh ne povem, kolk vagam :--(

prejšnji teden sem pojedla 5 tortic, koščkov :oops:

Ugante, kaj to pomeni na tehtnici !! Pa bomo potem preračunali kakšen je vpliv koščka torte na hitrost teka :shock:

mejte se lepo
#323033
pajo napisal/-a:Ravno sedaj delam skoraj... grešim 100 na uro. Jem torto, ki jo nobeden doma noče. Ker je toliko čokolade in masla notri, da je to živa groza.


Zanimivo, da ob torti marsikdo pomisli ravno na čokolado in maslo, ne pa na moko in sladkor. :mrgreen:

raziskovalec napisal/-a:Sprejemam kritiko in pošiljam malo bolj resno branje z ekzaktnimi odgovori na vprašanje :oops: :wink:
Prevedi v kg si pa sam. :lol: "For every 5% of excess weight (7.5 pounds for a 150lb runner), the subjects covered 90 meters fewer over the 12-minute time trial."


Bolj praktična rešitev bo tabela, ki take reče kar sama izračuna:

(1) Če imaš nameščen program SportTracks, predlagam "Performance predictor plugin", potem v zavihku "Weight impact" pogledaš vpliv teže na čas/tempo teka za izbrano aktivnost.
http://code.google.com/p/gps-running/downloads/list

(2) Excel preglednica "Daniels' Training Tables", tudi tam dobiš podoben izračun:
http://www.electricblues.com/archive/Da ... -00-00.xls
#323047
wind ta excelova datoteka izgleda super. Samo najprej bo potrebno inštrukcije naštudirat :D

Sicer pa moja tehtnica danes ni pokazala bistvene spremembe. Obseg pasu 95cm, teža pa 92,4kg.

Tako sedaj moram iti, me moja draga že naganja, da si grem kupit nove hlače, ker te visijo na meni že kot vreča. Aja pa tekaška majica od foruma, ki mi je lani bila premala mi sedaj prav paše :mrgreen: Sem danes tekel v njej, ko sem po dolgem času spet pretekel polovičko :clap:
#323085
Jejžeš. Vreme, saj boš šel prav v nulo,če boš tako nadaljeval... :lol: Po mojem je tudi Marjetka šla na kakšen dopust, da ti ne kuha nič... :lol: in ni kaj za v usta dat.
Ma, jast sem zdej tolk sita, k sem pojedla, no, ne vem, kaj nisem pojedla, :lol: da bom kar jutri raje hujšala..
BTW, tudi uno, ki me je pičilo, da sem na komolcih slonela( veš, una lepa teta na fotki) .... me je že odpičilo :oops:
Ma, sem pa še zmeraj vztrajna na trebušnjakih... 110 jih pade baj d vej :D
#323115
zz topka napisal/-a:Jejžeš. Vreme, saj boš šel prav v nulo,če boš tako nadaljeval... :lol: Po mojem je tudi Marjetka šla na kakšen dopust, da ti ne kuha nič... :lol: in ni kaj za v usta dat.


NIč od tega ne drži, prej nasprotno. Sicer boste morda vsi ob prebiranju knjige Anite Šupe: Resnice in laži o hrani ugotovili,da le ni vse tako težko, prav nasprotno, enostavno lahko je. :lol: Pa še LINKdo spletne strani. Pa še LINKdo članka v Delu.

zz topka napisal/-a: BTW, tudi uno, ki me je pičilo, da sem na komolcih slonela( veš, una lepa teta na fotki) .... me je že odpičilo :oops:
Ma, sem pa še zmeraj vztrajna na trebušnjakih... 110 jih pade baj d vej :D



110 trebušnjakov :shock: Vau bravo :clap: Vidiš tega pa jaz nisem sposoben, s tistim slonenjem na komolcih pa sem sam tudi že zdavnaj prenehal... :oops:
#323166
In od 110 trebusnjakov bo trebuh in mast okoli njega kar izpuhtela. Ce ze ne, bo pa vsaj hrbet zacel boleti, kar pa je tudi nekaj, tako da cim vec tega, mogoce celo ce povecas stevilo na 200 da bo bolj ziher in da bo poskodba bolj dolgotrajna. ;)
#323175
ogi napisal/-a:In od 110 trebusnjakov bo trebuh in mast okoli njega kar izpuhtela. Ce ze ne, bo pa vsaj hrbet zacel boleti, kar pa je tudi nekaj, tako da cim vec tega, mogoce celo ce povecas stevilo na 200 da bo bolj ziher in da bo poskodba bolj dolgotrajna. ;)

Ma, ne, prav nasprotno, sploh mi nič ne izpuhti. Se me vse drži kot klop. Edino, kar občutim je, da me lahko boksaš v trebuh pa nič ne boli.
Kar se pa tiče hrbta: odkar jih delam, me ne boli več.
Do 200 se mi pa ne ljubi štet, če ne, veš da bi :|
Saj pravim, vse je glih kontra pri meni :shock:
#323192
zz topka napisal/-a:
ogi napisal/-a:In od 110 trebusnjakov bo trebuh in mast okoli njega kar izpuhtela. Ce ze ne, bo pa vsaj hrbet zacel boleti, kar pa je tudi nekaj, tako da cim vec tega, mogoce celo ce povecas stevilo na 200 da bo bolj ziher in da bo poskodba bolj dolgotrajna. ;)

Ma, ne, prav nasprotno, sploh mi nič ne izpuhti. Se me vse drži kot klop. Edino, kar občutim je, da me lahko boksaš v trebuh pa nič ne boli.
Kar se pa tiče hrbta: odkar jih delam, me ne boli več.
Do 200 se mi pa ne ljubi štet, če ne, veš da bi :|
Saj pravim, vse je glih kontra pri meni :shock:

Katere to delaš? Levo - desno in sredina ali samo določene? Ne hecam se.
#323196
zz topka napisal/-a:Ma, ne, prav nasprotno, sploh mi nič ne izpuhti. Se me vse drži kot klop.

Ker sem se v vseh teh letih navadil ze vseh mogocih stvari, bom raje vprasal, preden bom sklepal da se zajebavas. Torej... ti to resno, ali je to zajebancija?
#323198
zz topka napisal/-a:
ogi napisal/-a:In od 110 trebusnjakov bo trebuh in mast okoli njega kar izpuhtela.

Resno, resno...Saj si že ti sam napisal, da se to lahko niti ne zgodi. Pol ni to nič unusual.

Pajo, ma, jast, če sem v Vipavi , se usedem, noge zataknem za štango in samo gor in dol. Une, ki smo jih včasih v šoli delali. Kdo bo več. :D
Če pa sem v Dobravljah, pa grem na Abkingpro. In na njem imam tudi najnižje nastavljeno sedišče, da ko grem nazaj, se mi že mal zvrti v glavi :roll:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA