teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#328659
Evo, malo se javljam s svojimi "kilami" :D

Spemenil sem dieto na zdravo prehrano in se odlično počutim. Ne jem več izdelkov, ki vsebujejo belo moko, olje oz. maščobo sem zamenjal s kvalitetnim olivnim ali lanenim oljem. Izogibam se tudi ogljikovih hidratov v obliki sladkorja. Željo po sladkorju si potešim s sadjem.

Tako. Samo tem pristopom sem izgubil 3 kilograme :)
#331760
v zadnjih 2mesecih in pol je teža lepo padla za 4,5kg pa pri prehrani nisem veliko spreminjal samo kakšne sladkarije in piva sem se vzdržal pa je šlo
lepo samo s tekaškim maraton programom dosledno in opa so padli kilogramčki
imam tudi 4kg manj kot na lanskem maratonu tako da bi se moralo to letos poznati na 42km :D
pa da imam še potrditev da je blo dobro hujšanje (mišice isto ali gor) maščobe dol. sem samo v zadnjih 2 mesecih spravil maščobo dol za 3% tko da res super.
pravi izziv bo pa to bolj zadržati po maratonu :D
#334867
živjo, sem nova tule. Jaz sem visoka 181 in tehtam 73kg. Redno tečem, na teden cca 30-35 km, kile pa kar ostajajo.Vem da ni preveč, ampak rada bi izgubila max 5kg ker si žeim biti hitrejša. Prehranjujem se precej zdravo, nič bele moke, sladkorja, nič junka, pa kile kar stojijo. Kaj naj še spremenim?
#337184
Takoj po teku, ki je recimo daljši od ene ure, sam prakticiram shake napitek iz OH z visokim glikemičnim indeksom, ki spet napolni baterije, primešam pa tudi proteine za boljšo regeneracijo. Nato tuš in lepo čez kako urco še večerjo, ki pa je odvisna od tega kaj je jutri na sporedu :)
#339785
zz topka napisal/-a:Pokazalo je 72,8 kg. Kar bi bilo 0,8kg manj od 13 mesecev nazaj.
Papa, se javim 7. avgusta 2015... :D




Živijo ! Je kdo doma? Slika

No, kmalu bo mojih 13 mesecev okoli. In bo treba na vago. :shock: Le kaj bo pokazalo?
Pravzaprav moram povedati, da sem na vagi že bila en mesec nazaj, ko sem šla za dan zdravja na une meritve, kjer ti izmerijo vse, kar se da.... sam, sem ukazala dohtarju, da bogvari, če mi pove težo. in je ubogal. In vse izvide sem skrila... do 6.avgusta bojo že počakali.

Kaj pa ostali? Ste že na nuli, k vas ni nič gor? 8)
#339806
mojA napisal/-a:Hojla,

pa sem se spet vagala:
7/1/2014
48 let
63,4 Kg
171 cm - rasla več ne bom, ko se zmanjšam pa poročam
Obseg pasu: 77 cm

danes - 17/2/2014
49 LET :cry:
62,10 Kg :P
Obseg pasu: 75 cm

srečno, Mojca


Uf, cela večnost in ja, mal drgač :roll: :
23/7/2015
50 LET :lol:
60,8 kg
Obseg pasu: nimam pojma, sem se pozabla merit

Povzetek: kilograme se še da zbijat, samo let ne :hello:
#339815
Vreme napisal/-a:Moja šifra pa se zadnje čase malce dviguje. Danes je pokazala tehtnica 93,7 Kg. zanimivo pa je, da je obseg pasu ostal približno enak oz. celo za 1 cm manjši. Hm, očitno ob išiasu pridobivam na mišični masi. :shock:

Zdravko tvoj pritisk pa ojej :nono:


zz topka smo tu, a z +5 kg dodatka :mrgreen:

Sicer pa komaj čakam na tvoj rezultat :wink:
#339820
mojA napisal/-a:
Medicius napisal/-a:@mojA, to nisi nič shujšala. Razlika v teži je na račun iz leta v leto redkejših kosti. :-- :lol:
(hecam se)



no, pa še ta udarc :lol:
:rol:


Še mene je zamorilo. :cry:, ker sem v podobni kategoriji kot mojA.
#339823
Ne razumem kaj jamrata. Če sta iste višine (171cm), imata pri 60kg idealno telesno težo.
Drugače pa shujšati sploh ni problem. Je treba malo več migat in nekaj stvari črtat iz liste jedi in pijač.
#339828
Medicius napisal/-a:Ne razumem kaj jamrata. Če sta iste višine (171cm), imata pri 60kg idealno telesno težo.
Drugače pa shujšati sploh ni problem. Je treba malo več migat in nekaj stvari črtat iz liste jedi in pijač.


Saj v resnici sem zadovoljna s svojo težo okrog 61 kg pri 170 cm in si prizadevam, da bi ostala na istem. Nisem pa si mislila, da bi se lahko izguba kostne mase že pred 50. letom poznala v kilah :shock, upam, da si se res malo hecal.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA