teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#356731
Ja, maš prav...
moram pa hkrati tudi priznat, da sem zadnjih par dni seveda mal pogledala, kaj mečem vase... in je tista par dnevna --- par kilc off--- že tu.
Tako, da je tista kila viška tista ta tprava--- hihi, v six packih. :lol:
( so pa six packi še skriti globoko notr...ker jast jih še ne vidim :lol: )
#361534
13 mesecev je okoli.
Napišem skori isto, kot lani.... :?
V glavnem, vaga je pokazala 74,9 kg,.... kar je eno kilo več kot lani.....
Tabelca: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Zdej pa grem dva tedna v akcijo... aktivnega hujšanja. Vsaj dve kile moram it dol... po hlačah bom pa vedela, da so šle al pa niso šle... 8)
Vidiš, Vreme. tudi zaradi tega sem se bala vpisat na Sladkih6... ker bi prišla domov dve kile še težja, ne lažja... :(

Pismo, sem jezna :evil: in tolk kilometrov več nardim,...jast se pa redim...in tudi plank še vedno 4,5 min držim, jast se pa redim... :--(
"Kaj pa za jest? Ne boš povedala? "
Ma, ja,... tudi jem polhno, no.... če je pa vse fino... 8) :?

Naslednje tehtanje: 6. decembra 2019
#361541
Spremeni način prehranjevanja. Jej stvari, ki te nasitijo in ne dvigajo lakote (preveč beljakovin, mlečni izdelki (sploh pri ženskah!, moški niso toliko občutljivi), arašidi, sadje, škrobna živila, sladkor-itak in vse kar se v krvi spremeni v sladkor....). Tudi preveč vlaknin ti dvigne lakoto.
#361543
Pri meni je v startu pomagalo da sem hrano nalozil na manjsi kroznik, vecinoma sem bil sit po prvem, vsake toliko sem si nalozil se enkrat oz. imel en obrok vec v dnevu. Gre brez problema :)

Naslednji korak je bila pa eleminacija dolocenih zivil, recimo, za mesec ali dva das stran eno zadevo, nato pa spet zacnes zauzivati da vidis ce je kaksna reakcija. Pri meni se je pokazala huda reakcija na mleko, istocasno so sle pa se kile konkretno dol :) Namrec, zivalsko mleko veze nase precej vode, tako da gre takoj kar nekaj kil stran.

Glede tehtanja je pa takole. Zelo odvisno je kaj jes prejsnji dan, kdaj in koliko, utrujenost, spanje, vse vpliva. Na zacetku sem se tehtal 1x na teden in vedno je bilo nekako enako. Potem sem zacel vsak dan in gledal povprecje zadnjega tedna, zdaj gledam samo se zadnji mesec. In pazi to, kile gredo lepo pocasi dol, ne glede na to da imam kaksen dan kilo vec kot prejsnji. V zadnjih dveh letih sem moral 2x zamenjati hlace, so postale presiroke. Letos sem sel iz obsega 34 na 30, kar je nekje okoli 10 cm, s tem da je sla povprecna teza dol za dobro kilo v enem letu. Kar pomeni da izgubljam slauf, misice pa pridobivam. Juhej :)
#361544
O, si srečko... :)
Malo je tudi važna starost,... kaj se po 50. s padcem hormonov dogaja (tolažba? :? ), me ženske sploh, ko izgubimo mesečnino,... se mi zdi, da se stvari kar obrnejo...na slabše, seveda... :--(

Jast čez dan,...saj jem, ne da ne, ampak tako, vsega po malem...zjutraj kava z mlekom, na moji poti na hrib sadje direkt v usta, pridem domov, en kozarec sirotke. Pole kej skuham za kosilo, a največkrat sam "pokušavam".
Pole spet kako jabko, mandarino, kos kruha s sirom,... da bi se usedla za mizo s kosilom, je postalo že misija nemogoče... čeprav bi se MORALA,... se pa usedem zvečer in DEJGA, MATI, vse, kar pride.... :evil:
Tle bi se pa morala jast SAMA poboljšat. 8)
#361545
Pa ni čudno, da te lakota matra. Margarino pa vrzi v koš. Jej maslo! Mnogo bolj zdravo in koristno.

Malo me spomneš na mojo mati (letnik 1960). Sicer margarine se taknila ne bo...Ali sir, skuta, sl. smetana, sadje (še posebej fige insuhi datelji), kruh, testenine, riž in večno lačna in vzame za prigrizek še razne kekse, rolade, pecivo...Vsako leto 1kg gor. Zdaj jo je začelo skrbeti, da do 70kg nikakor ne bi rada prišla. Ampak je še ne skrbi zadosti, da bi si pri hrani naredila red. Jaz pa pravim veliko zdravih maščob (za peko kokosovo olje, svinska mast, za solato olivno olje, olive, majhne mastne ribe, masten konc mesa, jajca, maslo, makadamije, lešniki, kak kos sira, zelenjava z manj škroba, bolj kislo sadje (vso jagodičevje)...In to je to. Dlje časa si sit, nimaš tistega nihanja sladkorja, lakote.
#361548
Ma, sej, mene ne martra lakota, una , v želodcu...una, v očeh, me, mene martra... 8)
Od maja meseca npr. sem si zarekla, da ne dam v gobec ene zapakirane sladkarije ( razen ko je tekma, teh pa je blo bolj malo). Vsaj to, da se držim. Ma, brez sira bi pa jast kar umrla... dve kile, tazga in drgačnega, dobiš zmerom pr meni v hladilniku... :shock:
#361551
Zakaj srecko? Zivljenje jemljem kot eksperiment in stremim k boljsemu pocutju. Zato pa tudi sem tukaj :)

Res je, s starostjo se dolocene stvari spremenijo, ampak ce pogledam sebe danes in pred desetimi leti je velika razlika. Manj kilogramov, manj obsega pasu, bolj aktiven, boljsi rezultati, pa se bolje izgledam :D Kar hocem reci, vsak lahko spremeni malenkosti, ki se poznajo na dolgi rok. Recimo to da vzames za 1cm manjsi kroznik :)

Pri tvojem jedilniku pa realno gledano ne mores pricakovati izgube, prej bo slo samo navzgor. Sam prakticiram kuhanje za par dni, nic planirano, samo malce vec se skuha in potem imas se kaksen dan. Tako imas potem vedno pripravljeno nekaj in ni izgovora da zmanjka casa ali da nicesar ni. Predvsem je pa vazno da si ne dajes omejitev ampak samo malo bolj racionalno gledas na vse skupa, recimo "Kaj imam od tega da pojem ta piskot? Ne bi raje spil kozarca vode ali pojedel jabolko? Ali pa naredil 3 pocepe?" Ko sem zacel tako razmisljat je slo hitro v pravo smer :)
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA