teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 green
#356077
Sem precej zmeden glede kalorij in upam, da mi lahko kdo pomaga haha :D
Begajo me surove suhe in potem kalorije v kuhani obliki. Doma imamo domač polnozrnat ječmen, ki je nespoliran oz. glaziran. V polnozrnatem SUROVEM ječmenu naj bi bilo približno na 100g 354 kalorij. Zdaj vrednosti kalorij so bol tako, tako, nekje piše tako, nekje spet drugače. V isti količini KUHANEGA ječmena pa je približno 110 kalorij. Zanima me, katere kalorije naj štejem suhe, ali kuhane (za računanje koliko kalorij skurim čez dan)?

Hvala za vaše odgovore :)
 spela*
#356078
Odvisno, ali ješ surovega ali skuhanega. :)

Če vzameš 100 gramov surovega ječmena in ga skuhaš, nato pa ponovno stehtaš, boš dobil precej več kot 100 gramov. Tisto "več" je voda, v kateri ni ravno veliko kalorij. :)

Pa dvomim, da gre za kalorije, mislim, da je v resnici 1000-krat večja enota ...
 Tina79
#356080
100g kuhanega = cca 30g surovega + 70g vode (0 kcal). Ja?

Samo povzemam kar je spela napisala. :wink:
Lp
Uporabniški avatar
 Zd.
#356081
green napisal/-a:Zanima me, katere kalorije naj štejem suhe, ali kuhane (za računanje koliko kalorij skurim čez dan)?


Seštevanje vnešenih kcal (za kar si zgoraj dobila lepa odgovora), pa seveda ne pomeni, da gre za skurjene kcal. Bilo bi prelepo, če bi bilo tako... ;)
Za računanje, koliko kcal skuriš čez dan, seštej kcal, ki jih porabiš za bazalni metabolizem in kcal, ki jih porabiš pri aktivnostih...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA