teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 angie
#38797
[list=][list=][color=cyan]Pozdravljeni! Sem cisto na novo na tem forumu...in se ne znajdem ravno najboljsi. Kljub temu upam, da bo to moje vprasanje le prislo do nekoga :roll:
Moje vprasanje zadeva prehrano! Sem kar redna tekacica (od 5-6 ur tedensko, z dnevom pavze!), udelezila sem se ze nekaj polmaratonov, pa dveh ta velikih...problem imam pa zaradi mlecne hrane. Namrec, alergicna sem na vse kar vsebuje mlecne mascobe, torej nic mleka, jogurtov, sira.. (obcasno posleparim s sladoledom!). Ni nic smrtno nevarnega, ce pojem kaj od nastetega, vendar sem se navadila, da se tej prehrani z lahkoto odrecem. Vem, da je nadomestek temu nastetemu soja, vendar sem v zadnji knjigi Nade Rotovnik prebrala, da tisti, ki so podvrzeni raku na dojki, naj se soji izognejo. In v to skupino spadam zal, tudi jaz. Kaj mi predlagate?! S cim naj nadomestim mleko?! HVALA za odgovor![color=blue]
Uporabniški avatar
 Veggie
#38802
Halo angie,

edina stvar, ki je ne mores dobit drugace kot z mlecnimi izdelki, je vit. B12. Zaloge tega se porabijo nekje v 7 letih. Pol pa pri zdravniku dobis pikeca :)

Drugac pa se ni za sekirat - moras pac jesti raznoliko

(aja, pozabila omenit - ce jes meso, poetm ti ni treba po pikeca cez 7 let :) )

LP! :D 8)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA