teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 100jan
#54186
Na http://www.hammergel.de ali hammernutrition.com, si lahko ogledate ameriške gele za vzdržljivostne aktivnosti, prodaja pa jih Grosist KB d.o.o. Lukovica
Cena: pakiranje 12gelov po 250 sit = 3000 Sit ali plastenka z 26 odmerki po 153,85 Sit = 4000 Sit. Info: Kralj 041 627326
L.p.
Uporabniški avatar
 mirko1
#54187
to pa ni slaba cena.a bi bil kdo tako prijazen in prevedel podatke o tem kaj gel vsebuje v slovenščino.hvala.
lp,mirko
Uporabniški avatar
 100jan
#54188
HAMMER gel, energijski pripravek za vzdržljivostne aktivnosti. Proizvajalec: Hammer Nutrition Ltd, ZDA. Prodaja: Grosist KB d.o.o. Lukovica. Sestavine: maltodextrin, voda, konc. jabolčni in hruškov sok, škrob, aroma, vanilija. Stabilizator-K sorbat. Dodano: BCAA(L-valin,L- leucin, L-izoleucin,L-alalin), KCl, NaCl. Ogljikovih hidratov: 23g=410 kj/ 93 kcal v 36g vrečki gela. Splaknitez 0,2 l vode. Uporabno do 21.06.2007. Hranite na hladnem in otrokom nedosegljivem prostoru.
Okusi: Vanilija-93kcal, espreso-90kcal= s kofeinom, jabolko s cimetom-91kcal in jagoda 86kcal (vsi so ogabni kot pač geli nasploh) L.p. Stojan
Uporabniški avatar
 Tatjana
#54189
100jan napisal/-a: (vsi so ogabni kot pač geli nasploh)


Probaj gele od EASa pa boš videl kaj je ODLIČEN okus ;) Cena je pa tudi približno enaka.
Uporabniški avatar
 Junc
#54196
Kdaj naj se gel zaužije? Pred tekom, med tekom, ko ti zmanjka energije? Vem, da je treba pol to z vodo poplaknit, da gre prej v kri
Uporabniški avatar
 Tatjana
#54204
Pred in med tekom (preden ti zmanjka energije).
Uporabniški avatar
 100jan
#54205
Maji: Meni se take zdrizaste in lepljive snovi, ki jih brizgnemo v usta načeloma gravžajo, ne glede na okus. Enim pač ne. Nosilci okusa v živilskih pripravkih so predvsem maščobe, zato okusni pripravki redijo. Pri energijskih gelih je škoda vsakega grama dodatkov ki niso potrebni za mišice. Brskal sem po EASovih straneh in nešel veliko zanimivega samo gelov ne. Mi lahko pomagaš? Zelo bi bil vesel če bi kje lahko kupil dober gel za (preračunano) 153,85 sit in potem bi šel še na pir za 350 sit.

Junce: Avto tankam malo preden mi zmanjka goriva, sicer rabim vleko.
Spoznaj svojo porabo na treningu, lahko pa se pozanimaš v Powerfitu ker si glih iz Krana. Tam tudi lahko vidiš ali nabaviš Hammer gel. Če pa si prelen, lahko naročiš pizzo na dom (v pizzeriji Mlin- Prebačevo) in prosiš če ti dajo še gele zraven, jih bo pripeljal sam car letošnje Franje, ki jih tudi sam kuri.
Uporabniški avatar
 100jan
#54206
Maji: Meni se take zdrizaste in lepljive snovi, ki jih brizgnemo v usta načeloma gravžajo, ne glede na okus. Enim pač ne. Nosilci okusa v živilskih pripravkih so predvsem maščobe, zato okusni pripravki redijo. Pri energijskih gelih je škoda vsakega grama dodatkov ki niso potrebni za mišice. Brskal sem po EASovih straneh in nešel veliko zanimivega samo gelov ne. Mi lahko pomagaš? Zelo bi bil vesel če bi kje lahko kupil dober gel za (preračunano) 153,85 sit in potem bi šel še na pir za 350 sit.

Junce: Avto tankam malo preden mi zmanjka goriva, sicer rabim vleko.
Spoznaj svojo porabo na treningu, lahko pa se pozanimaš v Powerfitu ker si glih iz Krana. Tam tudi lahko vidiš ali nabaviš Hammer gel. Če pa si prelen, lahko naročiš pizzo na dom (v pizzeriji Mlin- Prebačevo) in prosiš če ti dajo še gele zraven, jih bo pripeljal sam car letošnje Franje, ki jih tudi sam kuri.
Uporabniški avatar
 Tatjana
#54207
100jan, Google vse ve ;) Poglej tukaj ali pa tukaj. Pri nas se jih dobi v Prosportu. Okus jagoda-banana je božanski. Še moja mama je rekla, da je neverjetno dober (pa sem se morala kar potruditi, da sem jo sploh prepričala, da ga je probala :lol:)
Uporabniški avatar
 Matevz
#54213
Med triatlonci v USA je hammergel en najbolj popularnih izdelkov. Predvsem zaradi ugodnega razmerja med vsebino in ceno, pa tudi sicer so kritike na raznih forumih precej dobre.

Nisem vedel, da se jih je kdo že lotil uvažat. Enkrat sem hotel po pošti naročit, ampak je bila poštnina prevelika, pa sem skenslal naročilo. Bom sigurno probal.
Uporabniški avatar
 100jan
#54246
Hvala Maja. Zakaj vraga nisi prej povedala, da imaš tako dobre in poceni gele, da se meni ne bi bilo treba ukvarjati s tem. Do sedaj nisem mogel nikjer kupiti nobenega gela pod 400 sit tudi če sem naprosjačil kakšen popust. Sedaj imam dovolj svojih (pa še za hrvate smo poskrbeli). Pa saj je fino in prav, da lahko naši športniki po svoje izbirajo v bogati ponudbi.
Glede okusov sem se hecal. Do sedaj smo se vsi pitali samo z vanilijo, ker ima tisti 2 kcal več in res zame obupnega okusa. Danes sem šel (službeno) na Triglav preizkusit še druge okuse Hammergela. Pri vstopu sem si stisnil jagodo. ČUDOVITO! Kot bi jedel sveže jagode s smetano in marcipanovim prelivom. Na sredi slovenske sem stisnil jabolko z cimetom: nemoršverjet. Z nostalgijo sem se spomnil prelestnih štrudlov naše babice. Na izstopu je sledil Kapučino. Da dol padeš. Bognedaj, ampak resno me je zaskrbelo, da postanem odvisnik. Ko sem prišel do avta sem se komaj ustavil, toliko energije mi je ostalo, zato sem šel še na badminton.
L.p. pa še kaj napiši.
Uporabniški avatar
 100jan
#54247
Hvala Maja. Zakaj vraga nisi prej povedala, da imaš tako dobre in poceni gele, da se meni ne bi bilo treba ukvarjati s tem. Do sedaj nisem mogel nikjer kupiti nobenega gela pod 400 sit tudi če sem naprosjačil kakšen popust. Sedaj imam dovolj svojih (pa še za hrvate smo poskrbeli). Pa saj je fino in prav, da lahko naši športniki po svoje izbirajo v bogati ponudbi.
Glede okusov sem se hecal. Do sedaj smo se vsi pitali samo z vanilijo, ker ima tisti 2 kcal več in res zame obupen okus. Danes sem šel (službeno) na Triglav preizkusit še druge okuse Hammergela. Pri vstopu sem si stisnil jagodo. ČUDOVITO! Kot bi jedel sveže jagode s smetano in marcipanovim prelivom. Na sredi slovenske sem stisnil jabolko z cimetom: nemoršverjet. Z nostalgijo sem se spomnil prelestnih štrudlov naše babice. Na izstopu je sledil Kapučino. Da dol padeš. Bognedaj, ampak resno me je zaskrbelo, da postanem odvisnik. Ko sem prišel do avta sem se komaj ustavil, toliko energije mi je ostalo, zato sem šel še na badminton.
L.p. pa še kaj napiši.
Uporabniški avatar
 Damijan
#54334
Maja, kaj je to ta Prosport? (http://www.job2.si/main/index.html)

Sem si ogledal stran - a res delajo v MB le popoldne (16-20h)?
In, prosim - kako se reče njihovemu gelu? Iz prve ga ne najdem.

Hvala...
Uporabniški avatar
 Tatjana
#54339
Jap, to je ta in na žalost res delajo samo popoldan.
Tudi jaz ga na ceniku ne najdem, so ga pa imeli in upam, da ga še imajo. Bom šla danes ali jutri v nabavko, pa sporočim kakšno je stanje.
Uporabniški avatar
 Tatjana
#54370
Bila v Prosportu. Imajo EASove gele in sicer dva okusa: Tropical fruit in Strawberry-banana. Cena je 414,75 SIT oz. 360,00 SIT za člane. So pa velike pakunge (100 g).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA