teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Vreme
#99590
Tako je klopotec zelo se strinjam s tvojim postom.

Kar se tiče hrane smo eni paš vsejedi, eni vegetrijanci, nekateri celo očitno svinjojedi. pa nič za to, pa čar kako komu paše in odgovarja. To pa ne pomeni, da enkrat ne bi mogli biti eni drugič pa v drugi skupini.

kar pa se tiče okolja tukaj pa ne bi smeli biti deljeni. Tukaj bi morali biti vsi v eni množični skupini ki ji je mar, skrb za vse kar se z okoljem dogaja!

Če smo ravno pri okolju še ena zanimiva povezava:
http://blogactionday.org/
 vlade
#326620
Vegetarianstvo je še slabše, kot "vsejedstvo" - od razkuhane zelenjave ne ostane nič koristnega, sama mrtva hrana.
Veganstvo je pravi odgovor na vsa vprašanja.
Omogoča vam visoke zmogljivosti, najhitrejšo regeneracijo in še kaj.
Preberi intervjuje Deana Karnazesa, Scotta Jureka, Richa Rolla... Vsi ultramaratonci in vegani.

Z dobrimi nameni.


LP
 tomi_
#326622
Vegetarijanec 7 let, vegan 2 leti.. Kar se mene tiče je izključevanje proizvodov živalskega izvora name vplivalo samo pozitivno, tako pri fizični moči, energiji, da o precej hitrejši regeneraciji ne govorim...

Aprila v Kopru svoj PB na maratonu izboljšal za dobrih 7 minut na 3:09, oktobra v Ljubljani pa bom še hitrejši :D
Uporabniški avatar
 mare
#326638
Namesto pametovanja o vegetarianstvu, veganstvu in čevapčičih, kar je precej prežvečena tema - odgovor na povsem konkretno vprašanje:

Tudi ljudem, ki niso vegetarianci pred tekom priporočajo predvsem lahko prebavljivo hrano, bogato z ogljikovimi hidrati. To pa niso meso in mesni izdelki. Tu se torje vegetarinci ne ločujete od ostalih jedcev. Edina izjema so tekači, ki uživajo malo ogljikovih hidratov in veliko maščob, ampak ti so pa povsem drugo poglavje.
Uporabniški avatar
 čara
#326697
Meni je manjkalo energije zaradi preveč cukra, premajhen OH obrok 2 uri pred tekom. Posebno kake sladkarije pred vadbo so no-go. Po teku pa po želji.

Mogoče si skuriš magnezij-po teku kdaj pa kdaj probaj magnezijev citrat ali pa radensko, če je bolj pri roki in kak manjši obrok (meni super ustreza skuta s kosmiči in malo medu ali pa sadje).

Ko sem bila pa reeees utrujena in brez energije po cele dneve, mi je pa primanjkovalo železa-recept legofer. In še b kompleks po priporočilu. Od takrat v času, ko so krajši dnevi naredim kako kuro z bkompleksom in za zdaj me drži.
Uporabniški avatar
 mare
#326770
Čara kaj je že vprašal slitkx?

Vprašal je o dvigu nivoja energije. Ker domnevam, da ni mislil na razne spodbujevalce in poživila, govorimo o hrani. Enostavni ogljikovi hidrati kot fruktoza, maltoza, namnizni sladkor se prebavljajo hitreje kot kompleksni ogljikovi hidrati (na primer kakšni kosmiči), da o drugi hrani ne govorimo. Zato na okrepčevalnicah med maratoni ponujajo sladkorčke, čokolado, pomaranče itd. Tudi nekateri kompleksni ogljikovi hidrati z visokim glikemičnim indeksom se prebavljajo zelo hitro (recimo krompir, riž...) in začenjajo prehajati v kri že po 15 minutah. Živila z niskim glikemičnim indeksom se lahko prebavljajo še ure po zaužitju. Taka živila so polnozrnate makaroni, basmati riž, oves itd. Čas prebavljanja je odvisen tudi od količine, kombinacije hrane itd.

Zdaj tukaj so še vprašanja, kako dolgo bo tekel, kako intenzivno in ali bo med tekom jedel. V vsakem primeru jesti živila z nizkim glikemičnim indeksom tik pred tekom in med tekom ni koristno.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#326812
... za tako kratkotrajno in nizkointenzivno vadbo skoraj, da ne potrebuješ energije :D .
Uporabniški avatar
 StaraKost
#326827
slitkx napisal/-a:Če pred tekom čutim pomanjkanje energije, jo. Pa tudi če bi tekel samo 5 minut.



.... nikoli nisem tako "lačen", da ne bi mogel teči vsaj pol ure. Ne vem kako lahko pred treningom ostaneš brez energije. Pa saj veš kdaj boš šel na trening :D .
Uporabniški avatar
 slitkx
#326829
Načeloma tečem ob ponedeljkih, sredah in petkih, točne ure pa nimam zastavljene.
Pa tega ne jemljem kot trening, temveč rekreacijo.

Vseeno pa sem bil ta teden po prisilni dvo in pol tedenski pavzi v ponedeljek in sredo zunaj s težkimi nogami.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA