teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 klopotec
#177731
Zdaj če glih splužijo, tega ne vem. Sicer pa so bile zadnje zime bolj mile, razen čisto zadnje, he,he.
Ne, za zimo imajo krave seno in silažo. Ampak poanta ni v tem, mogoče jih odpeljejo kam na jug. Ah, skorc, ti si en čuden tič.
 skorc
#177733
Mogoče pa pozimi krave same odletijo na jug in se spomladi vrnejo. :)

Čuden sem pa res ja, to mi vsi pravijo. Pa, da sem zmešan tudi. 8) Samo to ni nič slabega ha? :lol:
 klopotec
#177735
Glavno da nisi mimo vdaril.
Uporabniški avatar
 semjul
#177757
klopotec napisal/-a:Menda si res vsekal mimo. Kolikor mi je znano so te krave v prosti reji, torej so konstantno zunaj na pašniku. Tudi spijo zunaj. Kako to izgleda sem večkrat videl, ko sem prečil Kozjak. S čelno svetilko sem posvetil na travnik in je bilo pri tleh nešteto "lučk", odsevov kravjih oči.


Potem si sigurno proti jutru opazil kmetico, ki je z golido letala za 80 kravami in jih do oddaje mleka pomolzla. Ta bi sigurno na vsakem trekingu zmagala :rol:
Uporabniški avatar
 Darja
#177761
semjul napisal/-a:
klopotec napisal/-a:Menda si res vsekal mimo. Kolikor mi je znano so te krave v prosti reji, torej so konstantno zunaj na pašniku. Tudi spijo zunaj. Kako to izgleda sem večkrat videl, ko sem prečil Kozjak. S čelno svetilko sem posvetil na travnik in je bilo pri tleh nešteto "lučk", odsevov kravjih oči.


Potem si sigurno proti jutru opazil kmetico, ki je z golido letala za 80 kravami in jih do oddaje mleka pomolzla. Ta bi sigurno na vsakem trekingu zmagala :rol:


:rol: :rol: :rol: Semjul, res si mi polepšal dan! :lol: :lol:
 klopotec
#177762
Ne, dragi moj Semjul, tega pa nisem videl. Takrat sem bil že na Hubenlentzu. Pa mislim tudi da takšne kmetice, mislim, tako hitre ni. Vem pa da krave same pridejo s pašnika v prostor, kjer jih pomolzejo s stroji.

Ti pa si bil na Kozjaku menda samo pozimi. Verjetno nisi videl ne krav in ne kmetice.

Je pa res neverjeten pogled na pašnik ponoči. Morje lučk. Fina tema res. Me je vrnila v tisti čas ko sem sam ponoči kolovratil tam okoli. Zelo lepi spomini.
 baron
#180498
Blagor kravam, ki se še zunaj pasejo, ker to je prej velika izjema kot pravilo. Seveda se to pozna na kvaliteti mleka, sicer pa s kasnejšo predelavo mleko izgubi na vrednosti
Uporabniški avatar
 anže07
#182943
ali mi lahko nekdo razloži nekaj

zanima me homogenizirano in nehomogenizirano mleko

če je homogenizirano res tako škodljivo:
-se ne prebavi-del se ga izloči,del se nalaga na stene žil -tako pišejo

vendar me zanima -če se ne prebavi ali to ne pomeni da se potem prav ta maščoba sploh ne more vsrkato v črevesju v kri -kar pomeni da vso izločimo??

če pa se nehomogenzirano tako lahko prebavi pomeni da se vsa maščoba vsrka in potem gre v jetra ki jo z lahko to presnovijo

Mi lahko eden razloži kako se lahko homogenizirana maščoba nalaga na žile-če se sploh ne prebavi
Uporabniški avatar
 anže07
#185338
Mislim da še nikoli ni bili natančno razloženo zakaj homogenizirana maščoba vpliva na zamaščenost žil.

pravijo da se homog. mleko ne prebavi dobro , kar naj bi po mojem znanju pomenilo da se v črevesju sploh ne more dobro vsrkati in posledično na bi ga iztrebili. Del ki se ga vsrka gre tako ali tako v jetra in ker ni prave oblike za druge procese v telesu se izloči z žolčem.

pri surovem mleku -kateri se lepo prebavi in vsa maščoba se vsrka , in ker je maščoba lahko namenjena tudi za druge procese v telesu saj je to prava oblika maščobe - zato gre tudi v kri-žile

ker beljakovinska ovojnica razpade se potem na maščobo veže kazein in zato telo tega ne prepozna- in ne more prebaviti , in tudi naslednja teorija ki sem jo slišal danes mislim da prav zaradi tega ni mogoča


da gre pri homog. mleku maščoba brez prebave direktno v kri in na stene žil.

Ali mi lahko poveste kaj več o tem?


najlepša hvala
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA