teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 tae
#64555
Na tem forumu sem si že prebral vse prispevke o vitaminskih tabletah, a imam še vedno nekaj nerazjasnjenih odgovorov.

Ali je res to, da se sčasoma telo na te izdelke tako navadi, da potem ni več sposobno črpati naravnih vitaminov iz hrane?

Že samo na slovenskem trgu (da ne govorimo o svetovnem trgu) obstaja zelo veliko proizvajalcev tovrtstnih izdelkov. Zdaj je vprašanje ali so res eni boljši od drugih in bolj učinkoviti ali je fora le v boljši reklami. Mar pomeni dražje, tudi boljše? Kako naj končni uporabnik ve, kaj je dobro zanj, saj imajo skoraj vsi proizvajalci tovrstnih izdelkov, podobno ponudbo, ponavadi približno isto sestavo, le v ceni se razlikujejo. Vsako podjetje promovira svoje izdelke kot najboljše. Če bi dnevno hotel zadovoljiti vse kriterije telesa po vitaminih in mineralih, bi moral pojesti eno tabletko C vitamina, eno B vitamina, eno E vitamina in tako naprej, kar pomeni, da bi se lahko filal le še s tabletami.

Vidim, da precej omenjate neke ameriške tablete. V Sloveniji je žal še vedno mišljenje, da je ameriško ful dobro. Pa veste, da so oni ravno pri prehranjevalnih navadah daleč za Slovenijo.

Zanima me, če slučajno kdo ve primerjalno dobre in slabe lastnosti enakih (podobnih) izdelkov različnih proizvajalcev.

Pa še nekaj, nekateri pristajajo na tabletke iz naravnih vitaminov, drugi na sintetične vitamine. Pol ba bod pameten.
 tae
#64566
Administratorja prosim, da to temo prestavi v rubriko prehrana, ker sem se zmotil. Se opravičujem.
 numiz
#66020
....menim, da z vitaminskimi tabletami je lahko problem če se zadeva preveč dozera, ker vsebujejo vsega pomalem, kar pa ni nujno, da telo tudi porabi, odvečne snovi se nalagajo v telesu, (pogosto je to svinc in cink), ki v prihodnosti ne prinese nič dobrega, spet dugače je z vitamini, še nallažje je s c vitamini, ko ga je preveč ga telo samo začne izločati......, o tem bi se dalo še veliko govoriti, sam sem pred kratkim doživel veliko pomankanje kalcija, moram reči da so to velike teževe, težko pa je zaužiti s hrano dovol vitamninov in mineralov, še posebej če je športa aktivnos večja, problemi so največkrat pozimi, sam zadevo malo mešam predvem, pa poskušam poslušati telo, tudi krvna slika na 6 mesecev veliko pripomore....., upam da v tem času nimaš velikih problemov z omenjenim, pa srečno....
Uporabniški avatar
 jpotoc
#66317
Plivit C vsebuje 500mg vitamina C - vzameš dve uri pred tekmo je močan antoksidant.
Uporabniški avatar
 areh
#71400
Plivit C sem jaz jedel pozimi, ko sem tekal okoli po mrzlem vremenu. Ko se začne toplo vreme ne jemljem več vitaminskih tablet.Ne vem če ravnam prav, a nisem pogosto bolan(tok, tok). :D
lpA
Uporabniški avatar
 strucm
#71658
Plivit?

Prvic slisim. Se ga da dobiti kar v lekarnah in koliksna je cena?

Lp
Uporabniški avatar
 Frikica
#71660
Čau!
Dobi se ga v lekarnah...Cena tam okoli 800sit.

Lp
Uporabniški avatar
 Tatjana
#71745
Najbolj se splača vitamin C v prahu - v lekarni stane 100 g okoli 700 SIT, v DM pa podoben (pakunga druge barve ;)) le okoli 450 SIT.
Uporabniški avatar
 Athena89
#71767
baje so fajn multivitaminske tablete nutrilite daily - vse čist naravno pa to... ampak nevem pa kje bi se dobile...
Uporabniški avatar
 lojzeP
#71786
Athena89 napisal/-a:baje so fajn multivitaminske tablete nutrilite daily - vse čist naravno pa to... ampak nevem pa kje bi se dobile...


vprašaš mene in izveš :wink: :D

ZS, ker reklama je draga .......... pa sem že nekaj pisal na to temo pred časom
Uporabniški avatar
 pegaz
#71800
lojzeP napisal/-a:ZS, ker reklama je draga .......... pa sem že nekaj pisal na to temo pred časom

Lojze, dej bod kolega pa vsaj link dej na tiste tvoje poste.
Ne najdem nič od tebe pod gesli
- prehrana,
- multivitamin,
- pred časom ;)
tko da -> :?:

Tenksi, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 lojzeP
#71804
hja, nič linka - direkt brez posrednikov, provizija pa meni v žep ( trgovci PRESS ) :roll:
če kdo rabi povejte - obstaja še več stvari. rade volje pomagam :D
Uporabniški avatar
 INOT
#71807
lojzeP napisal/-a:hja, nič linka - direkt brez posrednikov, provizija pa meni v žep ( trgovci PRESS ) :roll:
če kdo rabi povejte - obstaja še več stvari. rade volje pomagam :D



Lojz ti si se tud v kemijo vrgel? :shock:
To je pravi ded ja :wink:
#72108
Najprej je obdobje brez vitaminov, ko misliš, da nič ne potrebuješ.
No konec koncev nekatere državne uradne organizacije svetujejo, da pri zadostni količini zaužite zelenjave in sadja dodatkov k prehrani ne potrebuješ. No če poješ 10 kg na dan potem bi mogoče zadoščalo!

Potem pride obdobje ko preizkušaš veliko vitaminskih dodatkov, ki so na voljo v lekarnah. In v glavnem so dobri.
Imajo pa velik problem. So sintetični in jih telo ne sprejema dobro in še slabo se absorbirajo.

Veliko veliko boljše rezultate dosežeš z naravno pridobljenimi vitaminskimi dodatki.


Athena89


In ni to samo Daily ampak veliko veliko več. Asafe Powell je uporabnik vitaminskih dodatkov Nutrillite. Če jih potrebuješ piši.


lp
Uporabniški avatar
 žure
#72111
bzidan napisal/-a:Asafe Powell je uporabnik vitaminskih dodatkov Nutrillite.

Uroš Zorman pa končno lahko sanjsko spi na Dormeu in memosan vzglavniku (prej ni mogel i je bil neprespan, utrujen in je zato slabo treniral,...)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA