teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 toma
#66667
Pozdrav,
stvar je taka!Začel sem hujšat in tudi že precej izgubil,prehrano sem si tudi kar poštimal zanima pa me ali bi kdo kaj vedel ali je oz. so kakšni dodatki,da bi se ta zadeva pospešil!!
Na moj trener sem si tudi že marsikaj prebral samo zame so tam preveč oz.gredo preveč v detajle(to vagaj pa ono vagaj))!!
Če kdo kaj ve samo na plano!!!!!
LP,T.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#66672
Zdravo
Nasvete je nehvaležno delit, zato bi povedal le svoje izkušnje. Ker si že ravno na tekaškem forumu, predlagam, da nehaš hujšat in se odločiš, da začneš (nadaljuješ?) s tekom. Pri rednem teku moraš zato marsikdaj kak obrok izpustit, preden greš teč (npr. po službi) po teku pa ješ z zadovoljstvom in brez zavor. Ugotovil sem, da pri rednem teku nastane v glavi rahel premik tudi v tej smeri, da ti počasi ni vseeno, kaj poješ. Jaz sem npr. začel jesti z užitkom testenine in riž, pred letom dni pa je bila to moja hrana le, če res ni bilo drugega.
Rekreativci radi prebiramo Polet, kjer je stalno kaj zanimivega o zdravem načinu življenja. To je minimum od literature - par člankov na teden.
Iz literature ugotoviš, da je ravno lahkotni tek tista oblika gibanja, ki porablja največ maščob. Na forumu so bila že tudi vprašanja, kako se zrediti, saj pri teku kile dejansko padajo.
Ne hujšaj, teci in zdravo jej, uživaj v življenju pa pazi da preveč ne shujšaš. :beer:
Uporabniški avatar
 toma
#70985
ZdravkoC držim se tvojega nasveta in veš,da hudičevo fajn deluje!! :cast: Sedaj pa me zanima(sem popolen laik pri tej zadevi) kaj naj si kupim,da ne bi imel preveč musklfibra in pa nekaj za utrujenost!!tečem cca.50km na teden! :? :roll:
Pa ne me takoj kregat!! :evil:
Uporabniški avatar
 katka
#70986
ah ja...

za hitrejšo regeneracijo glutamin in whey (to je sirotkin koncentrat v prahu) takoj po treningu. pa kako banano.

za hujšanje pa je reč res nekoliko bolj komplicirana.
če nimaš prehrane poštimane res v nulo, ti ne bo noben dodatek pomagal.
po mojem se ti vseeno splača malo preštudirat nauke in izkušnje na omenjenem in drugih forumih (pač, en teden vse pišeš in računaš, da dobiš podatke, potem pa iz tega narediš svoj režim prehrane), ker tam folk načeloma kar dobro ve, kaj govori in ne blebeče kar neki (patronizing new age press).

pa še nekaj je.
število izgubljenih kilogramov ne pove kaj dosti - pomembno je, da izgubljaš špeh in ne mišično maso. in tu je pravilna prehrana ključnega pomena. spet - fitneserji in bodibilderji vedo po mojih izkušnjah o tem res največ.

vso srečo!
Uporabniški avatar
 toma
#70989
katka napisal/-a:ah ja...


za hujšanje pa je reč res nekoliko bolj komplicirana.
če nimaš prehrane poštimane res v nulo, ti ne bo noben dodatek pomagal.



vso srečo!


Prehrano sem si kar poštimal samo jaz vseeno rabim nekaj za regeneracijo in moč!!
Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
 katka
#71015
toma napisal/-a:Prehrano sem si kar poštimal samo jaz vseeno rabim nekaj za regeneracijo in moč!!


jaz jemljem bcaa pred treningom, glutamin+whey (+maltodekstrin, če hočem nazaj polnit glikogenske rezerve, ali pa, če je zelo na hard) po treningu.
to, kar delata whey & glutamin po treningu, ne bi verjela, če ne bi probala - woo hoo, bi se reklo!
to so dodatki, sicer pa pazim na hidracijo & raztezanje, vitamine, minerale in še kaj.

kar pa se moči tiče, pa moraš bolj specifično opisat, kaj s tem misliš in kaj je tvoj cilj; kakšna moč? počep s 150kg kvihtom na ramenih, ali tek na grintovec...?
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#71030
Za regeneracijo
- vzemi si čas, ne zdravja -

Muskelfiber ni za tiste, ki hujšajo
- razen morda na začetku prvi teden, dokler motor ne zalaufa -

Ne hujšat v mišice, temveč v salo: 60-70 % SF max
- 50 km/teden je za hujšanje odlično, če si zdrav -

Ne se hecat
- ker je vse res -

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA