teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 Katrin
#73899
diler napisal/-a:ok, tuki je najbolj pogosta soja, ki pa ima v sebi določene estrogen like activity substances, tako da jaz kot moški nebi jedel ravno preveč soje..pa vi? lp


Da mi je doživeti dan, ko bo ta populističen mit našel svoj konec :roll:
Da bi estrogen v soji prišel do minimalnega izraza, bi je moral pojesti megakoličine, ki si jih niti ne predstavljaš, pa še to le, če ne bi bila izolat.
 diler
#73931
ne, sej ni točno estrogen v soji, so pa snovi, ki imajo podobno delovanje v telesu kot estrogen, so v bistvu imitatorji estrogena...ne,sam tako sem vprašal...je pa res, da so te količine majhne...se strinjam :shock:
Uporabniški avatar
 RoKo
#74114
40. RoKo
Nazadnje spremenil RoKo, dne 21 Mar 2007, 10:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 RoKo
#74115
Ero je nekje zapisal: tek ni ovira za vegetarijanstvo.
Jaz pa pravim: Vegeterijanstvo ni ovira za tek.
Uporabniški avatar
 stepsi
#76858
Bi Bun napisal/-a:Pozdravljen, Stepsi!
Ker sem opazil, da ti več kot mesec dni ni nihče odgovoril na tvoje vprašanje glede sklepov, sem se odločil, da ti jaz kaj napišem.

Sam sem staknil v mladosti kar veliko poškodb pri različnih aktivnostih; sicer nobenega zloma, zato pa zelo veliko zvinov. Predvsem moji gležnji so veliko pretrpeli zaradi košarke in drugih kolektivnih športov. Staknil sem tudi močan zvin desnega kolena (smučarski skok direkt na g.... , ki je imel za posledico desetletno zelo omejeno gibljivost). Zaradi tega sem opustil vse zame nevarne športe in precej let sem igral le šah in bridge, če ne omenjam stalnih izletov v hribe.
Sčasoma sem si utrdil gležnje, pa tudi koleno je sedaj popolnoma normalno gibljivo.
Seveda moram omeniti, da teče letos 27. leto odkar z ženo uspešno prakticirava brezmesno prehrano, vzgojila sva tudi dva sinova, ki nadaljujeta družinsko pot tako na materialni kot duhovni ravni.

Torej menim, da za tvoje težave zelo verjetno ni kriva prehrana - ne takšna ne drugačna - samo da je dovolj pestra in uravnovešena.

Torej ne obupat ampak migaj! Če poškodbe pustimo 'starati' gredo na slabše, če pa se z njimi smiselno ukvarjamo, bomo uspeli vzpostaviti normalno stanje.

Aja, na vaš tek pa pridemo! Le pravočasno sporoči! :driver:

LP


Hvala za te besede, zadnje čase prakticiram tek in pa kolo izmenično s občasnim fitnesom. Res je problemov (istočasno še manjša teža) bistveno manj. Tako da ni bila hrana ampak način ravnanja z mojimi koleni kar se fizičnih obremenitev tiče.

lp
Uporabniški avatar
 mauna
#81378
RoKo napisal/-a:40. RoKo

41. mauna
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#83654
RoKo napisal/-a:Ero je nekje zapisal: tek ni ovira za vegetarijanstvo.
Jaz pa pravim: Vegeterijanstvo ni ovira za tek.


Ker sem dobil pred dnevi celo izkusnjo Body Builderja ki pravi da organska veganska prehrana ni ovira za Body Building potem res ne vem zakaj ne bi temu verjel.
Uporabniški avatar
 evcy79
#84054
44. bom pa jst :D
aja ribice so-niso :?: :roll:
Uporabniški avatar
 mirko1
#84068
ribice so morske živali :!:
lp ,mirko
 Karamela
#85491
Jest sm tud vegeterijanka!
Nazadnje spremenil Karamela, dne 21 Mar 2007, 20:46, skupaj popravljeno 1 krat.
 hribovc
#85495
Koliko vrhunskih športnikov je vegetarijancev v teku ali kolesarstvu?
 hitrijoža
#85503
Mislim, da sem nekje prebral, da je bil Karl Lewis vegetarijanec - seveda pa ni laufal samo na solato, pri njemu se je marsikaj govorilo in če ne bi bil Američan, bi ga verjetno že zamehurili, poznam pa alpinista - himalajca, ki je vegetarijanec, tako, da to ni kaj tako izjemnega. Nikoli pa se s tem nisem hotel hvaliti - že zaradi tega ne, ker te potem malo čudno gledajo - nikoli ne bom pozabil, kako se je k šanku prignetlo vso kuhinjsko osebje, ko sem v Minsku naročil kosilo (bil je samo meni) brez mesa. [/quote]
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA