teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#303186
124.

Osem let lakto-ovo vegetarijanka (od sedmega razreda OŠ), zadnja dva meseca presna veganka. Imam ogromno energije, tečem lažje in hitreje kot kadarkoli. :)
#303406
Se strinjam! Sam sem vegi in, ko slišim, da nekdo papca ribice in se ima za vegetarijanca bi ga najraje okoli ušes :) ne razumem...kakor, da ribe niso meso in ravno tako živa čuteča bitja??!!
#303506
IronDave9 napisal/-a:Se strinjam! Sam sem vegi in, ko slišim, da nekdo papca ribice in se ima za vegetarijanca bi ga najraje okoli ušes :) ne razumem...kakor, da ribe niso meso in ravno tako živa čuteča bitja??!!


Ja ob stari strugi Drave so jih te dni množično pobirali . Pa ne zaradi tega, ker bi jih nekdo jedel ampak ker ni bilo zagotovljenega pretoka vode.
 fackoo
#316724
126

Jaz pa čist presno, nič kuhano samo sveže sadje in zelenjava.
Po dveh mesecih mi je padel tempo ,sedaj se pa viša in se že boljšajo rezultati.
 spela*
#316819
abcd napisal/-a:@cele, povej še nam, ki smo na meji, da bi preklopili, da nas malo motiviraš :roll:


Samo v razmislek: če iščeš zunanjo motivacijo za tako (precej drastično in ne nujno zdravo) spremembo prehrane, potem morda ne razmišljaš v pravo smer ...
Uporabniški avatar
 cele
#316841
Samo v razmislek: če iščeš zunanjo motivacijo za tako (precej drastično in ne nujno zdravo) spremembo prehrane, potem morda ne razmišljaš v pravo smer ...[/quote]


Ok sem hotu začet drgač pa moram tkole. Špela mislim da prehod iz vegetarijanstva v veganstvo sploh ni tako drastično. V debato o tem da to ni zdravo se nebi spuščal oziroma bi od nekoga ki navaja takšne stvari potem pričakoval več kot le subjektivo misel, ki ne temelji na ničemer. Se pa na nek način strinjam s tem kar je napisal StaraKost CITIRAM:Moja ugotovitev je, da noben način prehranjevanja ni zakon, ki bi na splošno veljal za vsakogar. Zato poveličevanje enega ali drugega je nespametno. Prepovedovanje pogovarjanja ali opredelitve za nekaj, pa "bolano". KONEC CITATA. Je pa tako da se ljudje za drugačen način prehranjevanja odločajo iz vseh mogočih razlogov.Moj razlog je predvsem etične narave in sicer glede živali. Tako da je v skladu z mojo filozofijo življenja to nekako skoraj samoumnevno :). OK abcd zdaj pa še nekaj mojih izkušenj iz začetnega obdobja čeprav mislim da bi kdo na forumu z mnogo več izkušenj lahko povedal še dosti več. Predvsem se mi dogaja to da z prenehanjem uživanja mlečnih izdelkov nisem izgubil prav nič. Ravno nasprotno se moje in ponavljam moje telo lažje regenerira in potrebuje bistveno manj časa in nepotrebne enrgije da prebavi kar sem zaužil. Je pa res da sem o teh stvareh veliko prebral in probam pazit da so moji obroki sestavljeni čim bolj kakovostno kar se tiče vnosa vseh pomembnih sestavin v telo. Se pravi na kratko s prehodom na veganstvo mi telo vrača z več energije in hitrejšo regeneracijo. Moram pa seveda opozoriti da se mi pa zdi napačno da bi se po cele dneve ukvarjali s tem kaj jemo in kako, tako da imam sam pri sebi neke usmeritve zagotovo pa hrana ni moja glavna okupacija v življenju. Zaenkrat sem glede veganstva prišel do tega zaključka: počutim se odlično in še dodatno izpoljnjujem svojo življensko filozofijo.
Za konec pa še tole sem zasledil zanimiv pogovor na to temo, vredno branja:
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... &c_id=1926

no pa še tole o odzivih ljudi o 30 dnevnem veganskem izzivu:
http://www.vegan.si/evi/odzivi/

Lep pozdrav vsem
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA